Ty też możesz pomóc w powstaniu skweru Grzegorza Ciechowskiego

8
Share

Mamy już prawie połowę niezbędnych podpisów pod wnioskiem do Rady Warszawy. W zebraniu drugiej połowy przyda się wasza pomoc!

 

A czy już podpisałeś listę poparcia dla skweru G.C.? /fot. targowek.info

A czy ty już podpisałeś listę poparcia dla skweru G.C.? /fot. targowek.info

Choć akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o nazwanie skweru nad Kanałkiem Bródnowskim imieniem Grzegorza Ciechowskiego trwa dopiero tydzień, mamy już prawie 100, czyli niemal połowę podpisów poparcia z 200 wymaganych przepisami. Ale, jak łatwo obliczyć, brakuje nam jeszcze drugiej setki. I to nie my wymyśliliśmy jak je zdobyć. To wy na to wpadliście!

 

WIĘCEJ O NASZEJ AKCJI PRZECZYTACIE TUTAJ

 

Jeśli popieracie pomysł nazwania skweru imieniem genialnego muzyka, lidera legendarnej „Republiki”, a także – w ostatnich latach jego życia – mieszkańca Zacisza i Targówka, to wydrukujcie listę poparcia (plik pdf jest tutaj) i dajcie ją do podpisu swoim sąsiadom, przyjaciołom albo znajomym z pracy!

Jako pierwszy wpadł na ten pomysł pan Andrzej, który zebrał podpisy wśród kolegów z pracy i już zaniósł je do DK Zacisze (oraz poinformował nas o tym na facebooku). Podobny plan ma pani Katarzyna, mieszkanka zaciszańskiego osiedla Wyspowa, która w najbliższych dniach będzie zbierać podpisy wśród sąsiadów (skontaktowała się z nami mejlowo). A także Paweł Sky, grafik, animator kultury, pomysłodawca „Kina na b(l)oku”, który organizuje zbieranie podpisów już dzisiaj (18 lutego) na koncercie kolektywu terenNowy w Galerii Freta (Rynek Nowego Miasta, ul. Freta 39) o godz. 20! Mamy nadzieję, że to jeszcze nie wszyscy…

Wypełnione listy można przynosić do DK Świt (ul. Wysockiego 11 – do kasy) lub DK Zacisze (ul. Blokowa 1 – na recepcję), albo wysłać pocztą na adres: Dom Kultury “Świt”, ul. Wysockiego 11, 03-371 Warszawa – koniecznie z dopiskiem “Skwer Ciechowskiego”.

 


Oczywiście cały czas zbieramy także podpisy poparcia bezpośrednio w dwóch domach kultury na Targówku: DK Świt (ul. Wysockiego 11 – w kasie) oraz DK Zacisze (ul. Blokowa 1 – na recepcji). Mało tego, możecie także poprzeć ten pomysł bez wizyty na Targówku – wystarczy, że wydrukujecie w domu i wypełnicie chociaż jedną linijkę na tej liście (plik pdf: wniosek_skwer_GC), a potem wyślecie ją zwykłym listem na adres: Dom Kultury “Świt”, ul. Wysockiego 11, 03-371 Warszawa – koniecznie z dopiskiem “Skwer Ciechowskiego”.  Ważne: podpisy mogą składać tylko pełnoletnie osoby posiadające meldunek w Warszawie (ale niekoniecznie na Targówku).

Uwaga: zbieramy podpisy do końca lutego (28.02, czwartek)! Im więcej w tym czasie zbierzemy podpisów, tym silniejszy wywrzemy nacisk na radnych m.st. Warszawy, którzy będą podejmować ostateczną decyzję o nadaniu nazwy.

Pamiętajcie, że ten skwer będzie nie tylko dla Grzegorza Ciechowskiego. Będzie dla nas wszystkich!

 

skwerciechowskiego_tabliczka

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx