Płać podatki na Targówku

7
Share

Jeśli mieszkasz na Targówku, ale nie jesteś tu zameldowany, to i tak możesz złożyć tu PIT-a. A potem śmigać po nowych ścieżkach rowerowych czy pięknie wyrównanych ulicach. 

zap3No dobra. To nie jest takie proste, ale płacenie podatków w Warszawie na prawdę się opłaca.  Około 1/3 dochodów Warszawy pochodzi z PIT-ów jej mieszkańców. To dużo pieniędzy. W 2010 roku do kasy miasta z tego tytułu wpłynęło ponad 3 miliardy zł. Starczyłoby żeby wybudować metro i na Rembielińską i na Białołękę.

Oczywiście w warunkach warszawskich tak to nie działa, bo pieniądze z podatków osób płacących na Targówku trafiają do ogólnej kasy, z której dopiero Rada Warszawy dzieli je na poszczególne dzielnice według własnego uznania. Czyli najpierw pieniądze trafiają na Bemowo lub do Ursusa, bo aktualni radni uznają, że te dzielnice są najważniejsze. Ale w końcu powstaną wszystkie budowane tam drogi i może wreszcie radni zajmą się też nami. Wtedy możemy liczyć choćby na Trasę Świętokrzyską czy  poszerzenie św. Wincentego.

Dlatego warto płacić na miejscu nie ze względu na urzędników, którzy pewnie też będą was do tego namawiać, ale po prostu dla nas wszystkich. Jak to zrobić? To bardzo proste. Razem z PIT-em trzeba złożyć dodatkowy formularz ZAP-3, w którym zaktualizujecie swoje miejsce zamieszkania. To raptem jedna kartka i kilka rubryk. Nie zmienia się wasz meldunek, bo podatki nie są związane z miejscem zameldowania, tylko zamieszkania.

Ściągnij formularz ZAP 3. Złożysz go razem z PIT-em i wszystkim nam będzie lepiej

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx