Próbne odwierty przy bazarku: badają, czy można drążyć metro | | targowek.info

Próbne odwierty przy bazarku: badają, czy można drążyć metro

W środę rozpoczęły się próbne odwierty przed budową metra. Z pierwszych obserwacji wynika, że stacji Targówek nie pochłonie wodna soczewka ani inna kurzawka. 

 

Ekipę krakowskiej firmy Geod można było spotkać w dwóch punktach. Pierwszy odwiert zrobiono tuż przy wyjściu z bazarku przy Trockiej na ulicę Łokietka, drugi kawałek dalej wzdłuż ulicy, za rurami przechodzącymi nad jezdnią z płyt.

Próbne odwierty przed budową metra przy ul. Trockiej 20.03.2013   © fot. targowek.info

W tym miejscu powstanie stacja Trocka, nazywana też Targówek II. Jeśli wierzyć oficjalnym zapewnieniom, ma być gotowa już w 2017 roku.  Grunt pod budowę metra badano już w poprzednich latach, ale chyba jeszcze nigdy tak blisko bazarku. W tym miejscu nie będzie już stacji (sięgnie mniej więcej do połowy bazaru), ale tory do zawracania, zanim powstanie odcinek na Bródno. Na przygotowanie do budowy naszego odcinka Metro Warszawskie wyda w tym roku 12,5 mln zł. Pieniądze pójdą właśnie na badania oraz na wykup gruntów.

Z rozmowy z robotnikami prowadzącymi prace przy bazarku dowiedzieliśmy się, że odwiert na głębokość 30 metrów nie wykazał nic niepokojącego. To oczywiście dopiero wstępna opinia, która musi być potwierdzona szczegółowymi badaniami.

 

18 komentarzy na temat “Próbne odwierty przy bazarku: badają, czy można drążyć metro

 • 21 marca 2013 o godz. 07:48

  I bardzo dobrze!!!
  A poza tym – wracając do dyskusji o bazarku – uważam, że nad stację metra powinni przenieść pętlę autobusowa Targówek, a bazarek przenieść na teren pętli. Dzięki temu będą łatwiejsze i szybsze przesiadki, dla pracowników metra i MZA może powstać jedno (i lepsze) zaplecze sanitarno-socjalne, a bazar miałby już utwardzony i skanalizowany teren.
  Tylko na czas budowy bazarek trzeba tymczasowo przenieść obok.

 • 21 marca 2013 o godz. 08:25

  chyba Cie pogrzalo, jeszcze mi bazaru pod oknem brakowało. Bazar przenieść na polane między szkolą a bazarkiem obecnie. Żadnej inne lokalizacji.

  A po 2 ; Jakim sposodem oni badają grunt, czy można W OGÓLE zrobić metro? Czyli co, jak wyjdzie, że nie ma możliwości to metra nie będzie? Chyba im sie kolejność pomyliła. Polska ….

 • 21 marca 2013 o godz. 08:29

  Wiem, że już raz badali bo jest napisane, ale czemu nie zrobili tego na 100 % na początku? Dokładnie i rzeczowo. Porażka

 • 21 marca 2013 o godz. 08:43

  Badania prowadzi się co jakie czas, bo warunki gruntowe zmieniają się.

 • 21 marca 2013 o godz. 10:18

  Przecież ten bazarek to dziadostwo – Pekin na maksa. Stare, pordzewiałe budy okryte szmatami niczym slumsy w krajach ostatniego świata. Jeśli bazarkowi uzurpatorzy chcą dalej handlować, w innym miejscu rzecz jasna, to niech wpierw przedstawią jakieś cywilizowane rozwiązanie, np. projekt hali z wyliczeniami kosztów czy ich w ogóle stać na inwestycję.

 • 21 marca 2013 o godz. 12:04

  mam nadzieję, że bazarek nie wyparuje. uwielbiam warzywa od pana z zakroczymia, który ma stoisko na samym końcu bazarku…

 • 21 marca 2013 o godz. 13:07

  ceny na bazarku z kapelusza. .. w lidlu a nawet carrefourze taniej!!!

 • 21 marca 2013 o godz. 17:39

  Pomysł z przeniesieniem pętli autobusowej jest świetny! Pętla mogłaby się znajdować np. na polu PGR-owskim. Autobusy jechałyby Korzona do Samarytanki.Tylko trzeba by było nieco poszerzyć Korzona no i trochę żal wyremontowanej pętli. Ewentualnie

 • 21 marca 2013 o godz. 19:08

  Truy- idź spać

 • 21 marca 2013 o godz. 22:31

  Jak widać żadnego rozwiązania planu, co z Bazarkiem pętla wyremntowana więc ewentualne przenosiny ( kasa w błoto ) kiedy zaczniemy tępic debili u władzy ! robi sie coś na pół gwizdka potem reszte się zobaczy Tylko że to z Naszej kasy jest nie prywatnej firmy ! Ludzie pracują tam ( Bazarek Jeb… Lidla i Biedrone ) i nic nie wiedzą !

 • 21 marca 2013 o godz. 23:34

  wreszcie jakieś działania poprzedzone planem

 • 22 marca 2013 o godz. 08:04

  Miejsce pomiędzy obecnym bazarkiem a szkołą jest przeznaczone z\na zabudowę wielorodzinną, więc ciężko będzie tam umieścić bazarek.
  Przy okazji budowy metra można by pomyśleć o modernizacji całej Trockiej – chodników, parkingów,zieleni itp, a dodatkowo gdzieś mogły by powstać stacje rowerowe Veturilo…

 • 22 marca 2013 o godz. 09:09

  Pętli wogóle może nie być. W związku z budwą metra ZTM genialnie zlikwiduje wszystkie autobusy :) Zresztą sami zobaczycie :P

 • 22 marca 2013 o godz. 09:29

  do GKA: A co mnie obchodzą kolejne mieszkania dla słoików? Pętle zlikwidować idealny pomysł… co za debile

 • 28 marca 2013 o godz. 19:34

  Zgadzam się z opinią, że bazarek wygląda bardzo obskurnie i szpeci okolicę. Ja za nim tęskinic nie będę, bo ceny z kosmosu, a i zaparkować nie ma gdzie, bo sami klienci- mieszkam na przeciw. Miejsce na budowe ewentualnej hali targowej jest między samem, a pętlą. Teraz jest tam parking. Parkingu tez mi szkoda, bo sam tam parkuje, ale woję bazarek, niż jakiś nowy blok.

 • Pingback: Badają grunt pod stację metra. Co wykopali? | targowek.info

 • 12 kwietnia 2013 o godz. 13:51

  Będzie metro to zabraknie miejsca parkingowego na fury dla dojeżdżających do pracy słoików.
  Brakuje tu jeszcze MaCdonalda :) (czy ktoś widział ostatnio jakąś krowę?)

 • 21 marca 2016 o godz. 23:28

  dobrze ze powstanie bazarek,wole warzywa i owoce kupic na bazarku niz w lidlu czy cerffuze wole zjesc mniej a cos dobrego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

TEGO DNIA NA TARGÓWKU