Różowy Różopol zakłóca ład i porządek

20
Share

W nocy różowy neon na szczycie nowego bloku przy ul. Kondratowicza widać z daleka. Ale przeszkadza tym, którzy są najbliżej.

Budynek "Różopol" w dzień / fot. kalter.pl

Budynek „Różopol” / fot. kalter.pl

Efektowny budynek „Różopol” Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” na rogu Kondratowicza i Rembielińskiej oddano do użytku we wrześniu 2012 r. Jego nazwa nawiązuje do dawnej wsi, która została wchłonięta przez Warszawę po I wojnie światowej i znajdowała się mniej więcej w rejonie dzisiejszej ul. Modlińskiej. Różopol został pominięty na tabliczkach MSI i nazwie groziło całkowite zapomnienie – dopóki SM „Bródno” nie przypomniała jej nie tylko w reklamie swej inwestycji, ale dodatkowo za pomocą wielkiego, widocznego z daleka neonu na dachu nowego bloku.

Różowy neon z napisem „RÓŻOPOL – BRÓDNO” świeci od początku tej zimy i mniej więcej tyle samo czasu wzbudza kontrowersje. Najbardziej zainteresowani tematem są oczywiście sami mieszkańcy – i wystarczy zerknąć na forum internetowe bloku, żeby zobaczyć, że są mniej więcej równo podzieleni. Część mieszkańców bloku na Kondratowicza jest różowym napisem zachwycona, część szczerze go nie nienawidzi.

Różowy neon na budynku "Różopol" w nocy widać z daleka /fot. adtechnika.pl

Różowy neon na budynku „Różopol” widać w nocy z daleka /fot. adtechnika.pl

 

Przeciwników napisu wsparł niezastąpiony radny dzielnicy Targówek Miłosz Stanisławski, żądając od spółdzielni wyłączenia neonu w godz. 22 – 6, gdyż (cytujemy fragment pisma radnego) „przeszkadza on mieszkańcom zakłócając porządek i ład społeczny„. Lecz, jak wiele interwencji pana Miłosza, ta także zakończyła się porażką.

Bowiem SM „Bródno” neonu wyłączać nie zamierza. „Nie podzielamy stanowiska Pana Radnego Stanisławskiego jakoby świecący neon >zakłócał porządek i ład społeczny w godzinach 22.00 – 06.00 rano.< Uważamy, że wszędzie tam gdzie jesteśmy w stanie zaakcentować związki z historią na Targówku, powinniśmy to czynić” – pisze w odpowiedzi prezes zarządu spółdzielni Krzysztof Szczurowski. – „Nie bez znaczenia jest również argument, że każdy neon uatrakcyjnia nasze zasoby tym bardziej, że znajduje się na budynku w centralnej części Bródna.”

Podsumowując – różowy „Różopol” będzie świecił dalej. Przynajmniej do czasu, aż mieszkańcy budynku ostatecznie się zbuntują i przestaną płacić za zasilający neon prąd…

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx