Skwer Ciechowskiego czy… "Cichockiego"? A może jakiś święty? | | targowek.info

Skwer Ciechowskiego czy… „Cichockiego”? A może jakiś święty?

Urzędnicy już pochylają się nad wnioskiem o upamiętnienie Grzegorza Ciechowskiego na skwerze nad kanałkiem. Acz pojawiła się pewna kontrpropozycja…

biuro_geodezjiUrzędnicza machina ruszyła: wczoraj złożyliśmy w Biurze Geodezji i Katastru m. st. Warszawy oficjalny wniosek  – poparty pół tysiącem waszych podpisów – o nazwanie skweru nad kanałkiem imieniem Grzegorza Ciechowskiego! Teraz pozostaje nam czekać na zgłębienie 50-stronnicowego podania przez urzędników i przekazanie go pod głosowanie warszawskim radnym. Jak się dowiedzieliśmy, procedury powinny potrwać mniej więcej trzy miesiące (acz z dużym marginesem w każdą stronę).

O postępach oczywiście będziemy informować was na bieżąco na stronie targowek.info.

 

Tymczasem obudził się dobrze znany naszym czytelnikom targówkowski radny Miłosz Stanisławski (ten sam, który m.in. wymyślił i przeforsował deklarację poparcia rady dzielnicy Targówek dla telewizji Trwam, oraz badał czy nie zmarnowano pieniędzy podatników podczas finału WOŚP). W najnowszej interpelacji pan radny pyta… A zresztą przeczytajcie to w całości sami:

W wyniku działalności związanej z wykonywaniem mandatu radnego przekładam interpelację w sprawie planowanego skweru Cichockiego (sic!) – czy zarząd dzielnicy rozpatruje/proponuje inne nazwy np. związane ze świętymi Kościoła Rzymskokatolickiego?

Nie jestesmy złośliwi i nie mamy zamiaru wypominać radnemu Stanisławskiemu nieznajomości nazwiska jednego z największych polskich muzyków naszych czasów i równocześnie jednego z najsłynniejszych mieszkańców dzielnicy, którą pan radny reprezentuje.

Przeciwnie: chcemy panu Miłoszowi pomóc! Wprawdzie naszym zdaniem żaden święty nie jest dostatecznie godzien małego, skromnego skweru przy ul. Kondratowicza – ale przecież niedaleko, przy ul. Malborskiej, będzie wkrótce zbudowany drugi skwer, bardziej okazały i pełen ważnych symboli, z kurhanem i kotwicą włącznie! Pan Miłosz Stanisławski w swoim piśmie żadnego świętego nie zaproponował, ale jesteśmy przekonani, że patronem owego skweru mógłby zostać któryś z tych katolickich świętych:
* Święty Kwadrat (biskup Aten z I-II wieku),
* Święty Monitor (biskup Orleanu, V w.),
* Święta Doda (opatka klasztoru w Reims, VI w.),
* Święty Prymityw (męczennik hiszpański, II-III w.).

Tylko nie możemy się zdecydować, który z nich byłby najlepszy.

 

Wizualizacja przyszłego "Skweru Grzegorza Ciechowskiego" - nieco przez nas poprawiona...
Nieco przez nas poprawiona wizualizacja przyszłego „Skweru Grzegorza Ciechowskiego”
PRZECZYTAJ TEŻ:

33 komentarzy na temat “Skwer Ciechowskiego czy… „Cichockiego”? A może jakiś święty?

 • 7 marca 2013 o godz. 07:45

  Jest ulica Matki Teresy, to ja proponuję teraz bardzo popularną osobę Benedykta XVI. Skwer Benedykta XVI, tak byłoby chyba najlepiej, albo Skwer Konklawy 2013 r, albo nie! Skwer Sz. P. Miłosza Stanisławskiego – za zasługi dla dzielnicy. Tak! To jest najlepsza propozycja.

 • 7 marca 2013 o godz. 08:23

  żenujące. Ten pan nawet nazwiska żyjącego słynnego artysty poza granicami Polski też nie jest w stanie przytoczyć poprawnie… http://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Althamer to taka mała „ściągawka” dla pana Miłosza :) może się przyda…

 • 7 marca 2013 o godz. 09:09

  Jak to? Skwer ma być nazwany imieniem i nazwiskiem „Słoja”? No bo przecież Ciechowski to słoik. Gdzie Ci „rodowici” warszafiacy od 1,5 pokolenia, co im słoje prace zabierają? Dlaczego nie wylewają tu swych żali i swego jadu?

 • 7 marca 2013 o godz. 09:42

  W ogóle dlaczego skwer musi być czyjegoś imienia? Czy nie może być to jakaś „neutralna” nazwa? Na Zaciszu są ulice nazwane kolorami, baśniowymi bohaterami, imionami (samymi imionami)… Np. skwer Spacerowy, skwer Słoneczny, skwer Zaciszański, skwer Leśny… Wszędzie musi być polityka?

 • 7 marca 2013 o godz. 10:33

  Ten temat jest nudny jak flaki z olejem. Tylko o tym i tylko wy sie jaracie

 • 7 marca 2013 o godz. 10:53

  Patryk, ten pomysł poparło swoim podpisem pół tysiąca ludzi, więc jeśli ktoś tu przynudza, to ty :)

 • 7 marca 2013 o godz. 11:10

  Zajebiści Ci święci!
  A może zmienić nazwę ulicy, przy której mieszka Pan radny?

 • 7 marca 2013 o godz. 11:15

  Jakby się tym nie jarali to pewnie skwer nazywałby się Pierwszej Piechoty Sześćdziesiątego Ósmego Oddziału Tysiąc Sto Pięćdziesiątego Dziewiątego Oddziału Tysiąc Dziewięćset Czterdziestego Czwartego Roku Parafii Chrystusa Jezus, albo coś w tym rodzaju.

 • 7 marca 2013 o godz. 11:37

  Jarajcie się dalej, a skwer i tak będzie miał inną nazwę. Albo, co lepsze skweru w ogóle nie będzie. HAHAHA!!! W takiej dzielnicy żyjemy :) I nie hejtujcie mnie, tylko poczekajmy i zobaczymy. Obym się mylił.

 • 7 marca 2013 o godz. 11:47

  Jak najbardziej skwer im. Św. Prymitywa (ku czci urzędu gminy)& Słoika.

 • 7 marca 2013 o godz. 12:44

  Skwer im. Niczegoniebędzie

 • 7 marca 2013 o godz. 14:01

  a może skwer imienia Kościołofobów? Jest ich sporo i coraz więcej. Dostają alergii gdy coś się wiąże z kościołem. Chętnie nabijają się ze świętych (jak autor artykułu), z Papieża (jak osoba komentująca). Jakakolwiek informacja związana z kościołem (jakieś święto, pielgrzymka, wizyta przedstawiciela kościoła itd) wywołują u nich szaleńczą złość. Może uczcijmy ich tym skwerem. Przy jabolu będą tam przesiadywać komentując najnowsze wyczyny swoich idoli: Urbana, Palikota i Piotrowskiego (zabójcy księdza Popiełuszki – dziennikarz Faktów i Mitów).

 • 7 marca 2013 o godz. 14:07

  Klara, nie ma to jak stereotypowe myślenie, żal mi cię :D. Za to ty dostajesz alergii jak komuś nie podoba się wciskanie wszędzie kościoła na siłę.

 • 7 marca 2013 o godz. 14:26

  Trochę się zgadzam. Co się dzieje w mediach, w telewizji, w radio …. wszedzie nagonka na kościół. Papiez niedobry, religia niedobra, pedofile, gwałciciele, złodzieje itp. Nie mówie, że Kośćioł to instytucja ‚czysta’ choć powinna być, ale ta nagonka sprawia, że ludzie odwracają się od BOGA…. niestety tak działają media.

 • 7 marca 2013 o godz. 15:08

  JAN jaka nagonka? czy to sa jakies zmyslone informacje? nie po prostu ktos w koncu glosno mowi o tym co sie dzieje w tej instytucji wiec co najwyzej to kosciol swoim zachowaniem powoduje ze ludzie sie od niego odwracaja a nie tv, to tak jakby obwiniac kogos kto zlapal zlodzieja ze go zlapal bo przeciez nie musial…

 • 7 marca 2013 o godz. 15:16

  Słuchajcie, wyznawców innej wiary bądź ateistów czy agnostyków jest coraz więcej i powinni mieć takie same prawa jak reszta obywateli.
  Nie chcemy skwerku jakiegoś kolejnego świętego.
  Klara – to nie jest fobia przed kościołem, tylko najzwyklejsze w świecie nie uznawanie go.

 • 7 marca 2013 o godz. 15:22

  Jan to ministrancik w typie kadzić ale nie rozumieć. Co ma wiara w Boga i chrześcijańskie postępowanie z przynależnością do kościoła kat.? Ja do kościółka nie biegam w niedzielę jak każe biskup i nie dorzucam na wypasione „stajenki liche” i osiołki z full wypasem i z tego powodu nikomu złego nie zrobiłem, wręcz pomagam. Kler od XVI w. psuł Polskę i przyczynił się do rozbiorów. A ci u władzy, u których wisi krzyż w gabinetach? Kradzież mienia publicznego, posadki dla rodzin, służenie Rosji i Ue A NARÓD NIECH ZDYCHA.

 • 7 marca 2013 o godz. 16:23

  Michał Nowak. Wstydź się dziecko. ministrancik haha. Tematem tego artykułu nie jest moja wiara, tylko to robią ateiści. Kim są w ogóle ateiści? Osoba, która nie ma żadnych wartości, nie opiera swoich zachowań na jakiś obyczajach jest nikim. Ateista to po prostu hedonista.

 • 7 marca 2013 o godz. 16:42

  qwerty, głupoty piszesz. Człowiek nie potrzebuje wiary do odróżnienia dobra i zła, wystarczy mu mózg. Są ludzie wierzący, którzy rozumiem nie grzeszą, ale także i tacy, którzy są ludźmi inteligentnymi, podobnie z kimś, kto jest ateistą. Niestety, ty nie jesteś w tej grupie, misiu o małym rozumku :(.

 • 7 marca 2013 o godz. 17:55

  Haha! Ja chce skwer sw Milosza!:-) ale sw Kwadrat tezmnie kreci:-):-)

 • 7 marca 2013 o godz. 19:01

  a może Święty Turecki ?

 • 7 marca 2013 o godz. 20:07

  Skwer słojowy/wekowy,świetna nazwa pasująca do charakteru Targówka,zapeklowanej dzielnicy

 • 7 marca 2013 o godz. 20:34

  SKWER CZARNEJ DZIURY. to własnie jest na TGK

 • 7 marca 2013 o godz. 21:07

  opłaty za wywóz śmieci wzrastają,nawet do 89 zł od domu jednorodzinnego i to jest temat dnia,przegłosowało to peło i zaprawdę,zaprawdę powiadam wam,pamiętam i głosić będę prawdę o wszystkich kto z jakiej listy jest,był czy kandydował i nie przepuszczę wam dziady zas***,przebierańce,nawet jak się z peło wypiszecie koniec z korytem będzie a drogę do koryta zamknę
  na peło głosowały wykształciuchy i przyjezdne,wiec kut wam w…
  peło to diabelskie zło

 • 7 marca 2013 o godz. 22:10

  Co za ludzie! Wszędzie widzicie tylko politykę i kościół! Nie macie innych wartości? Jest jeszcze kultura. Skwer Ciechowskiego ma być fajny właśnie dla tego, że nie wiąże się z polityką czy z kościołem. Martwicie się że nie będziecie mieli tematu do obgadywania?

 • 7 marca 2013 o godz. 22:47

  CHYBA NA ŻADNEJ DZIELNICY NIE JEST TAK WESOŁO JAK NA TARGÓWKU :)!!!

 • 8 marca 2013 o godz. 08:28

  do ANTEKOPOLICJAMASTER: widać, że masz coś z głową …. PO jest złe, ale niestety jakby rządził PIS byłoby gorzej i każdy to wie. Kaczyński chce wygrać wybory nie dlatego, że ma pomysł na Polskę, on chce po prostu wygrać, być zwycięski … pomścić brata nie wiadomo za co

 • 8 marca 2013 o godz. 09:00

  Do -> Paweł. To jaką partię byś zaproponował na kolejną kadencję? Bo 3x ta sama ekipa to już jest totalitaryzm. W którym państwie demokratycznym ta sama partia rządzi 3 kadencje? Rosja, Korea Płn?

 • 8 marca 2013 o godz. 10:01

  Paweł- POpaprańcu

 • 8 marca 2013 o godz. 10:31

  ja jestem zdegusotwany rządzami PO i jeżeli wygrają to wyjeżdżam stad. źle mnie zrozumieliście lemingi ze Słoikowa

 • 9 marca 2013 o godz. 07:54

  To, że ta strona jest tubą propagandową władzy przestałem sie dziwić czytając kolejne osobiste wycieczki autorów pod adresem opozycji, w końcu to oni są wszystkiemu winni, jak nie chcą nam np. czegoś zbudować to wtedy winne sa „niezbadane przeciwności losu” i nikogo z nazwiska nie można podać bo by sie uraziło swoich

 • 9 marca 2013 o godz. 09:25

  Paweł ty masz coś z głową,wyjeżdżaj stąd jak szybko tylko możesz,kupie ci na podróż tanie piwko,pajdę baltonowskiego i bilet w jedną stronę do Bździszewa

 • 9 marca 2013 o godz. 09:48

  Paweł- jak nienawidzisz PO, to szacun

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.