Skwer Ciechowskiego czy… „Cichockiego”? A może jakiś święty?

33
Share

Urzędnicy już pochylają się nad wnioskiem o upamiętnienie Grzegorza Ciechowskiego na skwerze nad kanałkiem. Acz pojawiła się pewna kontrpropozycja…

biuro_geodezjiUrzędnicza machina ruszyła: wczoraj złożyliśmy w Biurze Geodezji i Katastru m. st. Warszawy oficjalny wniosek  – poparty pół tysiącem waszych podpisów – o nazwanie skweru nad kanałkiem imieniem Grzegorza Ciechowskiego! Teraz pozostaje nam czekać na zgłębienie 50-stronnicowego podania przez urzędników i przekazanie go pod głosowanie warszawskim radnym. Jak się dowiedzieliśmy, procedury powinny potrwać mniej więcej trzy miesiące (acz z dużym marginesem w każdą stronę).

O postępach oczywiście będziemy informować was na bieżąco na stronie targowek.info.

 

Tymczasem obudził się dobrze znany naszym czytelnikom targówkowski radny Miłosz Stanisławski (ten sam, który m.in. wymyślił i przeforsował deklarację poparcia rady dzielnicy Targówek dla telewizji Trwam, oraz badał czy nie zmarnowano pieniędzy podatników podczas finału WOŚP). W najnowszej interpelacji pan radny pyta… A zresztą przeczytajcie to w całości sami:

W wyniku działalności związanej z wykonywaniem mandatu radnego przekładam interpelację w sprawie planowanego skweru Cichockiego (sic!) – czy zarząd dzielnicy rozpatruje/proponuje inne nazwy np. związane ze świętymi Kościoła Rzymskokatolickiego?

Nie jestesmy złośliwi i nie mamy zamiaru wypominać radnemu Stanisławskiemu nieznajomości nazwiska jednego z największych polskich muzyków naszych czasów i równocześnie jednego z najsłynniejszych mieszkańców dzielnicy, którą pan radny reprezentuje.

Przeciwnie: chcemy panu Miłoszowi pomóc! Wprawdzie naszym zdaniem żaden święty nie jest dostatecznie godzien małego, skromnego skweru przy ul. Kondratowicza – ale przecież niedaleko, przy ul. Malborskiej, będzie wkrótce zbudowany drugi skwer, bardziej okazały i pełen ważnych symboli, z kurhanem i kotwicą włącznie! Pan Miłosz Stanisławski w swoim piśmie żadnego świętego nie zaproponował, ale jesteśmy przekonani, że patronem owego skweru mógłby zostać któryś z tych katolickich świętych:
* Święty Kwadrat (biskup Aten z I-II wieku),
* Święty Monitor (biskup Orleanu, V w.),
* Święta Doda (opatka klasztoru w Reims, VI w.),
* Święty Prymityw (męczennik hiszpański, II-III w.).

Tylko nie możemy się zdecydować, który z nich byłby najlepszy.

 

Wizualizacja przyszłego "Skweru Grzegorza Ciechowskiego" - nieco przez nas poprawiona...

Nieco przez nas poprawiona wizualizacja przyszłego „Skweru Grzegorza Ciechowskiego”

33
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx