Stacja Zacisze-Wilno niemal gotowa

15
Share

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że przystanek kolejowy obok Osiedla Wilno będzie wybudowany w terminie. No tak, przecież buduje go prywatna firma, a nie samorząd…

zaciszewilno_gwTo prawda, trochę się zagapiliśmy i przez jakiś czas nie zaglądaliśmy w okolice torów kolejowych na granicy Zacisza i Elsnerowa. Wczoraj zrobiła to za nas „Gazeta Stołeczna” – i proszę: stacja już stoi!

Dla wielu najważniejszą wiadomością jest to, że nazwa przystanku jest ostatecznie rozstrzygnięta. Wzdłuż peronów stoją białe tablice z wielkim napisem „WARSZAWA ZACISZE – WILNO” – i kropka.

Gazeta informuje, że konstrukcja stacji jest gotowa, a robotnicy zabierają się za jej wykończenie, m.in. układanie ceramicznych płytek na elewacji i podłogach. Pociągi powinny zacząć tu się zatrzymywać w czerwcu, czyli zgodnie z planem. Ten ewenement na skalę nie tylko Targówka, ale i całej Warszawy, nie dziwi, gdyż stacji nie buduje samorząd/państwo, ale za własne pieniądze prywatna firma, Dom Development, która w ten sposób uatrakcyjnia budowane przez siebie Osiedle Wilno.

Mieszkańcy Osiedla Wilno dostaną się na nowy przystanek dość łatwo: deweloper buduje także szeroką na 10 metrów ulicę Wierną, łączącą tory z ul. Zamkową, prowadzącą bezpośrednio do osiedla. Inni mieszkańcy Elsnerowa nie będą mieli tak łatwo: dalszy ciąg gruntowej Wiernej – od Zamkowej do Swojskiej – jest przyblokowany m.in. przez stojący tam stary dom, a prowadzone przez urząd dzielnicy negocjacje nad jego przejęciem utknęły, dosłownie, w polu.

Choć i tak Elsnerów ma dużo lepszy dostęp do stacji niż położone po drugiej stronie torów Zacisze, które – po proteście grupy mieszkańców – przynajmniej na razie w ogóle nie będzie miało tam dojścia…

 

Dużo zdjęć niemal gotowego przystanku Zacisze-Wilno znajdziecie na stronie gazeta.pl

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx