Zmiana trenera w GKP Targówek (znowu)

5
Share

Oj, nie natrenował się za dużo Krzysztof Gawara z piłkarzami GKP. Nim zdążył rozegrać pierwszy mecz o punkty, już odszedł z klubu.

Prawdopodobnie możemy nazwać to małą sensacją, a przynajmniej niespodzianką. Krzysztof Gawara, trener z doświadczeniem w Legii Warszawa i licencją UEFA Pro, nie jest już szkoleniowcem III-ligowych piłkarzy z Targówka.

fot. GKP Targówek

Krzysztof Gawara /fot. GKP Targówek

Krzysztof Gawara pojawił się w naszym klubie zeszłą jesienią, a na początku 2013 roku zastąpił na stanowisku trenera Sergiusza Wiechowskiego. Przygotowywał piłkarzy do rundy wiosennej, jeszcze na początku miesiąca pojawił się na oficjalnej prezentacji drużyny w urzędzie dzielnicy, jeszcze tydzień temu zarząd klubu składał mu najlepsze życzenia z okazji 55. urodzin i dziś miał poprowadzić zespół w pierwszym meczu ligowym. Ale – jak już wiemy – nie poprowadzi, gdyż po pierwsze całą kolejkę III ligi przesunięto na kwiecień z powodu niespodziewanej zimowej pogody, a po drugie od wczoraj nowym pierwszym trenerem GKP Targówek jest Krzysztof Krzywicki.

Jaki były powody tej nagłej zmiany? Oficjalnie klub na ten temat milczy. Możemy się tylko domyślać, że nie bez wpływu na tę decyzję były wyniki drużyny podczas zimowych sparingów, które w większości zakończyły się porażką GKP, w tym blamażem z Legionovią Legionowo 1:6.

Krzysztof Krzywicki /fot. KS Raszyn

Krzysztof Krzywicki /fot. KS Raszyn

Najnowszy trener piłkarzy z Targówka nie ma wprawdzie licencji UEFA Pro, ale może się pochwalić długą karierą na boisku i niewiele krótszą na ławce trenerskiej. Krzysztof Krzywicki ma 35-lat, był m.in. piłkarzem Znicza Pruszków, Dolcanu Ząbki i KS Raszyn, a także trenerem m.in. w Pogoni Grodzisk Mazowiecki i Ursusie Warszawa. Ostatnio szkolił drużynę rezerw GKP Targówek.

Teraz to przed Krzysztofem Krzywickim stoi zadanie wzmocnienia i zgrania drużyny w tym sezonie oraz walki o awans do II ligi w przyszłym – co zapowiedział podczas niedawnej oficjalnej prezentacji zespołu prezes GKP Grzegorz Skrzecz. Już dziś nowy trener zadebiutuje w roli pierwszego szkoleniowca na sparingu z Huraganem Wołomin. Pierwszy mecz o punkty III ligi za tydzień: w piątek 29 marca GKP gra na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx