Autorskie Bistro&Café – nowy lokal na Bródnie. Takiego jeszcze nie było

17
Share

Bródno doczekało się wreszcie lokalu z prawdziwego zdarzenia. Trochę restauracja, trochę kawiarnia. Na pewno takiego miejsca brakowało.

 

Autorskie Bistro&Café mogłoby z powodzeniem powstać na Mokotowie czy w Wilanowie, ale widać elegancki styl dociera także na Bródno. Lokal powstał w nowych pawilonach przy św. Wincentego 95/3, działa dopiero drugi tydzień i cały czas jest w fazie rozruchu. Dziś (w środę) powinny pojawić się stoliki i parasole przed lokalem, więc od razu zacznie się rzucać w oczy.

– Montujemy właśnie projektor. Będą pokazy slajdów z podróży, wizualizacje. Także mecze, ale tylko te ważniejsze – mówi Przemek Wiechecki, jeden ze współzałożycieli lokalu, który pubem dla kibiców na pewno nie jest. Już teraz w eleganckim wnętrzu można oglądać galerię starych fotografii osiedla zebranych w ramach projektu „Bródno – bloki pełne historii”.

Autorskie Bistro&Cafe

Autorskie Bistro&Cafe

Restauracja stawia jednak przede wszystkim na jedzenie. Za kuchnię odpowiada Piotr Wielgo, wcześniej przygotowywał posiłki m.in. na przyjęcia w ambasadach Belgii, Portugalii, restauracji Nowe Miasto. W końcu został szefem kuchni w ambasadzie Stanów Zjednoczonych. – Serwujemy kuchnię polską, ale łączymy ją z europejską. Bawimy się nowymi smakami – mówi Wiechecki. We wtorek z tej „zabawy” wyszedł zestaw ogórkowa plus sakiewki z piersi kurczaka nadziewane szpinakiem i zapiekane z wędzonym serem, podane z włoskimi kluskami gnocchi w sosie pomidorowym.

Cena za taki lunch to 28 zł. Można też wybrać propozycję FIT, czyli mix sałat z sosem vinaigrette oraz grillowanym kurczakiem za 16 pln. Na razie w ciągu tygodnia lokal oferuje codziennie inne zestawy, w weekendy będzie normalne menu.

Będzie też alkohol, choć lokal wciąż czeka na koncesję. Prawdopodobnie trafi do sprzedaży w długi weekend. Bistro zdecydowało się na współpracę z lokalnym Browarem Zamkowym słynącym z piwa raciborskiego. Będzie też kilka butelkowanych piw z zagranicy, m.in hiszpańskie, belgijskie i irlandzkie oraz oczywiście kilka rodzajów wina.

Promocje i wydarzenia w lokalu możecie śledzić na jego profilu na Facebooku.

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx