Dwa budynki w dobrych punktach do wynajęcia

7
Share

Jest okazja do wynajęcia dwóch nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach na Targówku – tuż przy przystankach autobusowych. Ktoś chętny?

 

Ratusz przeznaczył właśnie do wydzierżawienia dwie nieruchomości na Targówku Mieszkaniowym. Obie przy ruchliwych przystankach. Jeśli ktoś ma dobry pomysł na lokalny biznes, to to jest ten moment, w którym trzeba się zdecydować.

Radzymińska przy Statoil

Pierwszy z budynków to stara kamienica przy Radzymińskiej 98 – tuż przy przystanku Piotra Skargi w kierunku Marek, pod kładką nad Radzymińską. Do tej pory od miasta dzierżawił ją ślusarz, który właśnie zrezygnował z umowy. Budynek ma dwie kondygnacje ze strychem o łącznej powierzchni użytkowej 205 mkw. Przeznaczenie: działalność usługow0 -produkcyjna.

Ratusz proponuje dzierżawę na trzy lata, po niecałe 3 zł za mkw. Czyli niewiele ponad 600 zł miesięcznie za cały budynek. Ale dzierżawca bierze na siebie utrzymanie kamienicy i niezbędne remonty. A budynek jest dość wiekowy. Świadczy o tym chociażby figura Matki Boskiej na poddaszu. Według ewidencji zabytków, do której jest wpisany,  budynek powstał w latach 1931-1940.

Niewiele więcej o nim wiadomo. Na forach internetowych krążyła kiedyś teoria, że w mieściły się tu kasy stacji Targówek Kolejki Mareckiej. Ale sama stacja była bliżej Statoila, a budynek nie jest ustawiony frontem do torów, więc pewnie był zwykłą kamienicą. Choć w bardzo atrakcyjnym punkcie przy kolejce.

Lokalizacja jest nadal atrakcyjna. Czekamy na kogoś kto dostrzeże potencjał kamienicy.

Radzymińska 98 / fot. targowek.info

Radzymińska 98 / fot. targowek.info

 

Radzymińska przy Trockiej 

Drugi budynek proponowany prze ratusz znajduje się przy Radzymińskiej 154, czyli przy przystanku Trocka, też w kierunku Marek. To tuż za spalonym niedawno kioskiem. Wcześniej mieścił się tu sklep z farbami. Działka ma 842 mkw, stojący na niej budynek 313 mkw. Tutaj też wchodzi w grę dzierżawa na trzy lata.

Radzymińska 154. Zdjęcie archiwalne z Google Street View. Kioski przy przystanku już nie ma

Radzymińska 154 to budynek z szyldem „Farby-Lakiery”. Zdjęcie archiwalne z Google Street View. Kiosku przy przystanku już nie ma

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx