Jeździec Burzy wraca do Rampy!

3
Share

Kultowy musical o Jimie Morrisonie wraca tam, gdzie powstał i odniósł swój wielki sukces: na Targówek.

fot. Teatr Rampa

fot. Teatr Rampa

Gdy kilkanaście miesięcy temu po ponad 200 przedstawieniach „Jeździec burzy” schodził z afisza, wielu fanów nie kryło rozpaczy. Dziś wiemy, że nie był to ostateczny koniec przedstawienia o Jimie Morrisonie, liderze legendarnej grupy The Doors. W kwietniu „Jeździec burzy” wraca na scenę teatru „Rampa”!

Rockowo-teatralny musical, opowiadający o pragnieniu miłości, przyjaźni i konieczności ich odrzucenia w imię sztuki, miał swoją premierę na Targówku w 2000 roku i był wystawiany do końca 2011 r. Stworzyła go grupa młodych artystów, o których wówczas jeszcze mało kto słyszał. Spektakl wymyślił i wyreżyserował Arkadiusz Jakubik, wstawki filmowe kręcił Wojciech Smarzowski – dziś nie musimy ich chyba przedstawiać, prawda?

Główną rolę w spektaklu gra jednak Marcin Rychcik, przez niektórych uważany za nowe wcielenie Jima Morrisona. Nie tylko wygląda i zachowuje się jak legendarny muzyk, ale także śpiewa największe przeboje „Doorsów”. Choć dla wielu może być szokiem, że piosenki Jima Morrisona są w musicalu po polsku – to w wykonaniu Marcina Rychcika brzmią doskonale.

Fragmenty przedstawienia sprzed dwóch lat zobaczycie tutaj:

 

Zaś pod tym linkiem (kliknij tutaj) całkiem swieży fragment rozmowy Kuby Wojewódzkiego i Arkadiusza Jakubika o „Jeźdźcu burzy”.

Czy rockowy musical znów będzie sukcesem i, jak przed laty, na koniec każdego spektaklu widzowie będą wbiegać na scenę, żeby tańczyć w rytm muzyki The Doors? Przekonamy się już na chwilę.

„Jeździec burzy”, Teatr Rampa na Targówku (ul. Kołowa 20)
12, 13, 19, 20 kwietnia 2013 r., godz. 19:00

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx