Król Kiełbasa na Targówku

5
Share

To nie pomyłka: Grzegorz Piechna, przed paru latu supergwiazda i król strzelców ekstraklasy, dziś zagra przeciwko drużynie GKP!

W sobotę 20 kwietnia 2013 r. o godz. 14:30 GKP Targówek gra kolejny mecz III ligi  – tym razem z mocnym zespołem Lechii Tomaszów Mazowiecki, który zajmuje 4. miejsce w tabeli ligi.

piechna_woy

Grzegorz Piechna /fot. Woy Bukowiec Opoczyński

Warto dziś jednak przyjść na stadion na ul. Kołowej nie tylko po to, żeby kibicować naszym piłkarzom, ale także by zobaczyć w akcji najlepszego napastnika rywali. Jest nim Grzegorz Piechna, potocznie zwany „Kiełbasą” (gdyż w młodości, oprócz gry w piłkę, pracował w masarni). Obecnie już 36-letni zawodnik był swego czasu prawdziwym futbolowym fenomenem. W swojej karierze został królem strzelców w aż pięciu ligach –  w klasie okręgowej (w 1998 r.), w czwartej lidze (2002 i 2003 r.), w trzeciej lidze (2004 r.), w lidze drugiej (2005 r.) i wreszcie w ekstraklasie, gdy w sezonie 2005/2006 strzelił w barwach Korony Kielce aż 21 goli.

U szczytu kariery w 2005 roku Grzegorz Piechna wystąpił nawet w reprezentacji Polski, w swym w pierwszym i jedynym meczu w kadrze wbijając bramkę Estonii.

Teraz „Kiełbasa” może nie gra aż tak dobrze jak przed paru laty, ale wciąż jest bardzo groźnym zawodnikiem. W tym sezonie strzelił dla Lechii Tomaszów Maz. już sześć bramek.

Czy po raz kolejny trafi dziś na Targówku?

 

 A tak Grzegorz Piechna strzelił trzy gole Polonii Warszawa w 2005 r. (mat. youtube)

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx