Nowy burmistrz Targówka. Teraz rządzą nami SM Bródno i PiS! | | targowek.info

Nowy burmistrz Targówka. Teraz rządzą nami SM Bródno i PiS!

Kanapowa rewolucja w urzędzie dzielnicy: w czwartek wieczorem radni odwołali burmistrza Grzegorza Zawistowskiego i na jego miejsce powołali Sławomira Antonika.

Gdy miesiąc temu Platforma Obywatelska postanowiła zmienić burmistrza na Targówku, nikt w tej partii nie spodziewał się takiej klapy. Wymiana „zużytego” Grzegorza Zawistowskiego na „młodego prężnego” Tomasza Mencinę miała być szybka i bezbolesna.

Ale, jak już się domyślacie, nie była. Dziś wieczorem spełnił się czarny scenariusz PO, o którym pisaliśmy tydzień temu. Platformę opuścili dotychczasowi koalicjanci –  radni klubu „Mieszkańców Bródna, Targówka i Zacisza”, czyli tak naprawdę Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” – którzy razem z Prawem i Sprawiedliwością oraz garstką radnych niezależnych (ze Zbigniewem Poczesnym, ex-PO na czele) stworzyli nową koalicję na Targówku. W 25-osobowej radzie dzielnicy koalicja ma aż 17 głosów. Nowa opozycja, PO, ma tych głosów raptem osiem.

Efekt: w czwartek po godz. 16 Grzegorz Zawistowski został odwołany z fotela burmistrza. Platforma nawet nie próbowała forsować Menciny. Po godz. 18-stej nowym burmistrzem Targówka wybrano Sławomira Antonika.

Kim jest Sławomir Antonik? Pewnie go już znacie, bo w barwach koalicji PO-Spółdzielnia był do tej pory wiceburmistrzem. Ma 54 lata i jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Od lat działa w Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”, w której obecnie jest przewodniczącym Rady Nadzorczej.

Razem z nowym burmistrzem mamy też czterech nowych wiceburmistrzów. A właściwie trzech nowych, gdyż Wacław Kowalski, dotychczasowy wice z namaszczenia SM „Bródno”, bez problemu zachował stanowisko. Do Kowalskiego dołączyli:

* Najbarwniejszą postacią jest niewątpliwie Andrzej Bittel z ramienia PiS, z wykształcenia prawnik po Uniwerstytecie Warszawskim. Przed laty urzędnik w Zielonce i na Mokotowie, który zdobył sławę jako komisarz i kilkumiesięczny burmistrz Wawra w czasach gdy prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński. Po zmianie władzy w Warszawie Bittel został przygarnięty przez PiS-owskie Centralne Biuro Antykorupcyjne, a od parunastu miesięcy jest wiceburmistrzem Ursynowa.

* Janusz Marczyk (także PiS), absolwent Politechniki Śląskiej (inżynier informatyk), skarbnik targówkowskiego oddziału Prawa i Solidarności, aktualnie szef referatu w urzędzie dzielnicy Praga-Północ.

* Z namaszczenia radnych niezależnych wiceburmistrzem (wiceburmistrzynią?) została też Agnieszka Szmulewicz, zawodowa urzędniczka, wcześniej na Żoliborzu, od paru lat naczelniczka wydziału działalności gospodarczej na Targówku.

Większość dzisiejszych głosowań zakończyła się wynikiem 17:8 (a przy wyborze Wacława Kowalskiego nawet ktoś z PO nie był przeciw, tylko się wstrzymał – kto dokładnie nie wiadomo, gdyż głosowania były tajne). Z pięciu członków nowego zarządu, czwórka mieszka w dzielnicy Targówek – tylko wiceburmistrz Szmulewicz pochodzi z Żoliborza.

No i jak się wam podobają nasi nowi władcy?

PRZECZYTAJ TEŻ:

38 komentarzy na temat “Nowy burmistrz Targówka. Teraz rządzą nami SM Bródno i PiS!

 • 4 kwietnia 2013 o godz. 22:02

  Hanka teraz w zemście dobije już Targówek!!!! Ona utraty władzy nie wybacza

 • 4 kwietnia 2013 o godz. 22:04

  PO zastało Targówek murowany a oddaje spalony!!!! szkoda słów!!!

 • 4 kwietnia 2013 o godz. 22:17

  No to pieniądze na Targówek pójdą do sługusów z Bemowa.

 • 4 kwietnia 2013 o godz. 23:19

  Dowidzenia HGW

 • 4 kwietnia 2013 o godz. 23:24

  A ja mam nadzieje, że Sławek nie da jednak tego Bródna/Targówka wybzykać. Pamiętam jak mieszkał przy Rembielińskiej 15 w kawalerce z żoną i dwójką synów. Sławku… patrzymy ci na rączki…

 • 4 kwietnia 2013 o godz. 23:46

  slawek to dziedzic zawistowskiego wiec o zmianie na lepsze mowy nie ma. nie ufajcie cwaniakom.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 02:05

  Z deszczu pod rynnę, jeżeli ktoś uważa, że SM Bródno jest dobrze zarządzane to gratuluję poczucia humoru. Teraz to będzie dopiero marazm:(

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 04:23

  No to ładnie się porobiło… to teraz dopiero czarne dni na Targówku będą. Swoją drogą koalicjant PO zachował się jak zwierze idące za przynętą. No cóż w wyborach ludzie ocenią ich a pewnie. Nowy burmistrz to ksiądz? Bo tak się ładnie prezentuje na zdjęciu :D

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 06:06

  A i tak uważam że lepszy Antonik niż Męcina.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 06:55

  A ja uważam, że dla dobra społeczności Targówka lepszy by by Mencina, który jak wszyscy wiedzą ma dobre stosunki z HGW. Dzięki nie mu może w przyszłym budżecie będziemy mieli więcej inwestycji (bądź w tym jeszcze, jeśli by były poprawki), a tak to dzięki „cudownej” grze niektórych radnych będziemy mieli prawie 1,5 roku lipy. Ehh… no cóż zobaczymy jak to będzie

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 07:40

  ta sama klika…

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 07:53

  Gratulacje.
  Tak poważnie, aby poznać i odczuć efekty pracy nowej wadzy potrzeba kilku lat. Procesy inwestycyjne są długie. Pożyjemy – zobaczymy, choć znając życie, za kilka miesięcy będzie kolejna rewolta.
  HGW w Ratuszu nie ma nic do gadania, Ona tylko reprezentuje pewien układ, który Ją tam umieścił.
  Mogę podpowiedzieć nowemu Burmistrzowi drogę do sukcesu:
  1. szybko podejmować decyzję i nie bać się ich,
  2. poczuć się gospodarzem, a nie namiestnikiem, zakładnikiem, etc.
  3. kierować się logiką.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 08:38

  do JJR – chlopie obudź się.

  To jest pralna pieniędzy i kolesiostwo. Rządzi tak naprawde dalej ci sami ludzie, tylko teraz ktoś innym jest tzw. słupem. Spółdzielnia SM Bródno to państwo w państwie. Na Targówku będzie tylko gorzej :) I wcale nie trzeba kilku lat bo tak się zawsze mówi. Dajmy szanse, zobaczymy itp., ale gdy do władzy dochodzi ta sama banda co zawsze to na co mamy czekać? Aż Targówek dołączą do Pragi ?

  Targówek jest w czarnej d_pie

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 08:42

  Pewna analogia:

  Jak ma być dobrze jak rządzą nami ludzie z Mokotowa, Wawra, Żoliborza …

  to tak jak ja miałbym rządzić (tak naprawdę to burmistrz gowno ma do gadania, no ale)…. rządzić np. krajem afrykańskim. CO MNIE TO OBCHODZI? to samo jest tutaj .

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 08:46

  Cz nikt tu nie pamięta o nutach Antonika? To gość który jako wiceburmistrz zapłacił nieznanej śpiewaczce 125 tys za 2 koncerty i przepisanie nut, które można było odbić w Bibliotece Narodowego na ksero za 9 pln.

  Wtedy PiS na niego ujadał, teraz wyniósł go do władzy. Niezłe standardy. Już można dawać zlecenia kolesiom?

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 08:51

  Ciekawe też jak się czują wyborcy p. Poczesnego z okręgu na Zaciszu (jakieś dwa tysiące głosów, chyba najlepszy wynik w dzielnicy), którzy głosowali na niego jako na lider listy PO. Teraz wasze głosy przyczyniły się do dorwania się do władzy CBA i innych dziwnych kolesi z PiS.

  Dziękujemy panie przewodniczący. Do której partii teraz Pan się zapisze przed wyborami? Jeszce w Ruchu Palikota pan nie był, może przyjmą.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 08:54

  @JJR – mam nadzieję, ze pójdzie tropem, który mu podałeś.
  A PO się zakiwała jak polscy piłkarze:-)

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 09:03

  Zobaczymy co z tego wyjdzie, pewnie standardowo nic!

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 09:07

  No to jak przełożą standardy z SM – Bródno na dzielnice to trzeba będzie zdrowaśki odmawiać, bo już nic nie będziemy wiedzieć co się dzieje z publicznymi pieniędzmi i planami zabudowy przestrzennej.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 09:25

  Prawie wszystkim się nie podoba!!!! OK macie prawo, ALE czy macie jakieś własne kandydatury???
  Może jest ktoś lepszy???

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 09:29

  Ktokolwiek poniżej 40-tki i spoza układów.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 09:44

  @ZEP – nie ma takich. Każdy kot podejmuje się tej pracy musi być w jakimś układzie, niestety taka natura polityki.
  Nowemu zarządowi życzę powodzenia, choć optymistą nie jestem, trzeba jednak pamiętać, że Urząd Dzielnicy to tylko jednostka pomocnicza Urzędu Miasta a nie samodzielna gmina. Bez zgody Rady Miasta dużo w dzielnicy nie zrobią.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 10:19

  wiecie jak poznać słoika? NA Rondzie Żaba nie przejeżdża przez tory tylko czeka 20 metrów od świateł aż się zielone zapali hahhaahah

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 10:33

  Janusz Marczyk – był tylko figurantem na Pradze-Północ typowy typ nieroba, dobrze że Praga-Północ się już uwolniła od takiego pasożyta

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 10:52

  Czy ktoś dostrzega ten absurd? Jak można na poziomie samorządu lokalnego mówić.. rządzą nami? Brzmieć to powinno służą swojej społeczności!

  a na marginesie tak kończy partia, która idzie do wyborów z hasłem nie róbmy polityki a następnie wszystkie jej działania są polityczne.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 11:07

  Chciałbym tylko przypomnieć, że „garstką radnych niezależnych”, to byli radni PO, którzy nie wytrzymali cwaniactwa i kupczenia stołkami reszty PO oraz ciągłego dyskryminowania Targówka (i prawobrzeżnej Warszawy) przez Gronkiewiczową.
  Dobrze, że kandydat PO nie wygrał. Nie jest z Targówka i nie ma nic wspólnego z naszą dzielnicą.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 11:09

  SM Bródno to perelowski beton. Jak można mówić, że to nowa władza – Antonik rządzi od 6 lat, od 2 faktycznie kontroluję dzielnicę (Zawistowski był mu podporządkowany, dlatego PO chcieli go wymienić). Żal mi PiS, to jedyni normalni ludzie w tej geriatrycznej koalicji. SM Bródno to grupa interesu, skrajny beton i niekompetencja (zakup nut jest dowodem). SM Bródno walczy z:
  – organizacjami pozarządowymi,
  – darmowym dostępem do internetu
  – wspólnotami mieszkaniowymi.
  Jedyna szansa to młodzi ludzie, ale to dopiero następne wybory. SM Bródno od dziś rządzi całą dzielnicą- przerażające

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 11:16

  powtórze – SM to kolesiostwo i pralnia kasy. i niech ktoś mi powie, że jest inaczej :) wypowiadają się tutja ludzie, któryz mieszkaja na Targówku od max 5 lat …. a kazdy kto mieszka dlużej to wie, że rządza ciagle ci sami. w gminie sa same marionetki

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 14:01

  Do JAN,
  I co z tego? To twoja gadanina jest czcza i nic nie wnosi. Dokładnie nic. I piszesz coś, co Tobie się wydaje. Bo jeśli coś wiesz więcej to się podziel, złóż zawiadomienie do prokuratury. Jeśli tego nie zrobisz sam jesteś przestępcą!
  Ja nie oceniam nowowybranych, bo nie znam ich życiorysu, pracy, etc. Piszę tylko, co należy robić, będąc w trybach niezmienionego aparatu urzędniczego, kiedy do tego trzeba się jeszcze poruszać pomiędzy różnymi koteriami. Taka jest dziś rzeczywistość. Śmię nawet twierdzić, że zmieniając system na bardziej przejrzysty i logiczny dalej będziesz pisał o wszechogarniającym złodziejstwie i korupcji.
  Natomiast dziś nowowybrany zarząd ma władztwo, aby zarządzać Dzielnicą zgodnie z jej dobrem i dobrem jej mieszkańców, reprezentujac również Ciebie, bo samorządność to przedewszystkim przedstawicielstwo. A zupełnie inną jest sprawą, czy i jak z danej mu szansy skorzysta.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 15:57

  a ja mam to w d***

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 17:47

  jak Antonik jest taki cacy i w ogóle to teraz powinien zrezygnować z pracy w SM Bródno.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 21:35

  Wszysccy nienawidza Antonika za chamstwo a rządzi, to niestety porazka demokracji… Od dzisiaj zacząlł sie okres zarządzania Urzędem jak Spółdzielnią. Próbowaliście coś tam ostatnio załatwić? Głęboka komuna!!!

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 22:37

  Fajnie się porobiło. Słyszałem, że PIS już kocha Bródno od wczoraj, bo pozbyli się PO. A Pan POczesny przechodzi do PISu lub do Ruchu Palikota (kto mu da I miejsce na listach samorządowych). Już się układają i kupczą, kto z kim, komu więcej. Targówek poczeka, zawsze będzie można nieudolność zrzucić na poprzednie rządy. A Pan Przewodniczący nieśmiertelny – jak wiatr zawieje, raz w prawo, raz w lewo. Zawsze taki był, czyżby wyborczy już zapomnieli? W PO go nie lubili, gdyż robił co chciał po swojemu, aby jemu było dobrze i Zawistowskiemu (taki mieli układ). Radni również i Ci z PISu dowiadywali się ostatni o działaniach zarządu (tak po kryjomu i po swojemu). Pisowi to się nie podobało, o bardzo…., ale teraz już się podoba? Kto on/oni – farbowany/e lis/y.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 23:45

  poczesny czlonek z pod grojca wejdzie tam gdzie mu dobrze . . .

 • 6 kwietnia 2013 o godz. 12:15

  Wspaniale że Ekipa H.G.W odeszła . Pokazała klase w Radzie Warszawy
  Nikt nie będzie płakał po p Zawistowskim .Ciekawe jak teraz zachowają się radni PO np p Miszewski .

 • 6 października 2013 o godz. 21:13

  Andrzejku przytyłeś od czasu władka

 • 16 października 2013 o godz. 11:40

  Ludzie ratujcie, SM Bródno to faktycznie jest najgorszy beton w całej Warszawie! Załatwienie tam czegokolwiek zakrawa na cud porównywalny ze wskrzeszeniem Łazarza! Toż to towarzystwo to chyba potrafi przeciągnąć załatwienie każdego duperela do granicy absurdu!! Miałem kontakty z wieloma SM, nigdzie nigdy nie spotkałem takiej zgrai niekompetentnych osób, gdzie każda jedna opinia wyklucza inną.

 • 28 października 2020 o godz. 00:23

  over the counter viagra viagra for sale best over the counter viagra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.