Targówek walczy: na macie i na tatami

0
Share

Zapaśnicy z Targówka mają szansę zostać „Zasłużonymi dla Warszawy”. Karateka został właśnie mistrzem świata. Bojowa z nas dzielnica.

 

Zapasy

Dziś Rada Dzielnicy zarekomenduje Uczniowski Klub Sportowy „Zdrowy Targówek” do odznaczenia tytułem „Zasłużony dla Warszawy”. Klub obchodzi w tym roku 12-lecie istnienia i już zdążył się doczekać kilku bardzo utalentowanych roczników.

Młodzi chłopcy i dziewczyny (tak, tak, w kobiecych zapasach też jesteśmy mocni) trenują w piwniczne w bloku przy ul. Heleny Junkiewicz 8. Regularnie startują w ogólnopolskich zawodach i przywożą z nich medale. Byli już m.in. Drużynowymi Mistrzami Polski Kadetów. Zawodniczką klubu jest też Kinga Gryczka, Mistrzyni Europy w koluchstylu, czyli nowej dyscyplinie sportów walki.

Ostatnio zapaśników z Targówka można było spotkać na pikniku w Parku Bródnowskim. Zdjęcia z profilu UKS Zdrowy Targówek na FB.

Karate 

Całkiem niedawno złoty medal Mistrzostw Świata w karate Enshin przywiózł z Denver na Targówek  Łukasz Stankiewicz.  W finale wagi ciężkiej na mistrzostwach pokonał innego Polaka Marcina Kozerę. Na co dzień Sensei Łukasz trenuje dzieci w szkole podstawowej nr 275 przy ul. św. Hieronima. W szkole nr 84 przy Radzymińskiej prowadzi grupę dla dorosłych. Po zdobytym mistrzostwie podziękował im nawet na Facebooku:

Chciałbym skierować słowa wdzięczności do mojej grupy dla dorosłych z Radzymińskiej za wspólne treningi z których również bardzo dużo skorzystałem. Dziękuje Panowie za to, że jesteście super grupą , z którą można wiele poćwiczyć.

Łukasz Stankiewicz (z lewej) i Marcin Kozera na mistrzostwach świata w Denver / fot. Enshin Karate Polska

Łukasz Stankiewicz (z lewej) i Marcin Kozera na mistrzostwach świata w Denver / fot. Enshin Karate Polska

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx