Tu powstanie wizytówka dzielnicy? Działka na sprzedaż

10
Share

PKP sprzedaje atrakcyjną działkę przy Radzymińskiej. Wzniesione tu budynki, będą pierwszymi, które zobaczą kierowcy wjeżdżający na Targówek. 

 

Niektórzy z was pewnie już zauważyli, że tuż przed torami kolejowymi, na nieużytkach po prawej stronie Radzymińskiej, pojawiła się żółta tablica „na sprzedaż”. To spółka PKP Nieruchomości pozbywa się swoich gruntów. W oficjalnym ogłoszeniu wyczytać możemy niewiele. Dowiadujemy się jedynie, że działka ma 16 tysięcy metrów  kwadratowych, a dojazd do niej wiedzie ul. Pratulińską, a dokładniej jej nieutwardzonym odcinkiem biegnącym przez działki. PKP nie pokazuje nawet mapki, a jedynie taki opis nieruchomości:

Przedmiotowa nieruchomość ma kształt zbliżony do prostokąta, z rozszerzeniem w części końcowej od strony ulicy Radzymińskiej. Długość działki wynosi ok. 385 m a szerokość na przeważającej długości 30 m. Na długości ok. 150 m jej szerokość z 30 m zwiększa się i od strony ulic Radzymińskiej osiąga ok. 90 m. Na przeważającej powierzchni teren jest równy, zakrzewiony i z fragmentami fundamentów po zabudowaniach dawnych ogródków działkowych.

Brakuje jednak kluczowej informacji, że tuż obok w przyszłości przebiegnie obwodnica Śródmieścia. Budowa tej najbardziej potrzebnej Targówkowi trasy między rondami Żaba a Wiatraczna wciąż jest odkładana. Ratusz jednak ostatnio zadeklarował, że dotacje z nowej puli UE będą przeznaczane na metro i właśnie na tę obwodnicę, więc wcześniej czy później wreszcie doczekamy się połączenia z Pragą Południe i dalej z Trasą Łazienkowską.

To oznacza, że sprzedawana działka znajdzie się na wyspie między torami, Radzymińską i nową trasą szybkiego ruchu. Zaznaczyliśmy ją na poniższej mapie na czerwono (tylko orientacyjnie, schemat nie jest dokładny). Widać tu  przebieg obwodnicy Śródmieścia i jej połączenia z Radzymińską.

Węzeł  obwodnicy Śródmieścia z Radzymińską i działa PKP na sprzedaż / rys.  SISKOM / targowek.info

Węzeł obwodnicy Śródmieścia z Radzymińską i działka PKP na sprzedaż / rys. SISKOM / targowek.info

 

Taka lokalizacja wyklucza zapewne zabudowę mieszkaniową, ale już miejsce na biura czy handel jest świetne. Tym bardziej, że przecież całkiem blisko będzie stacja metra. Jedno z wyjść przystanku Targówek I prowadzi właśnie na ten nieużywany dziś odcinek Pratulińskiej, którym krótkim spacerkiem dochodzi się do sprzedawanej działki.

Miejmy nadzieję, że w takim miejscu nie powstanie kolejny handlowy blaszak, ale ktoś zainwestuje w porządną architekturę. Działka jest położona bardzo blisko Śródmieścia i zasługuje na fajny budynek.

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx