Wyremontują skansen tramwajowy na Wysockiego

3
Share

Ratusz zapowiedział remont brukowanego fragmentu starej ulicy Wysockiego. Może przy okazji bardziej zadbać o pamiątkę po pierwszej bródnowskiej linii tramwajowej. 

 

Chodzi o starą nitkę Wysockiego ciągnącą się wzdłuż dwupasmowej jezdni. W miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się pętla Pelcowizna, zostawiono na pamiątkę po dawnym Bródnie, kawałek torów i fragment starego bruku. Z czasem w kocie łby mocno się zdeformowały, jedne się zapadły inne wystają. Powstały też potworne koleiny.

 

Na fatalny stan tego odcinka zwrócił uwagę w interpelacji radny Daniel Wargocki (PO). Niedawno dostał odpowiedź, w której  Danuta Hertel, p.o. naczelnika wydziału architektury, zapewnia że latem bruk zostanie naprawiony.

My proponujemy, że remont nie ograniczał się do naprawy jezdni. Żałośnie wygląda też  zniszczony słupek przystankowy. Może by też przy okazji uatrakcyjnić to miejsce i je wyeksponować. O zabytkowym tramwaju – takim jaki stanął niedawno pod Teatrem Kamienica w al. Solidarności – pewnie możemy tylko pomarzyć. Ale już stylowa ławka nie przekracza możliwości naszej dzielnicy.

Przydałaby się też widoczna informacja przy głównej jezdni  Wysockiego, bo teraz o tym miejscu wiedzą tylko miejscowi, a przecież tuż obok jeździ mnóstwo osób.

Pamiętacie, że zabytkowy przystanek doczekał się już nawet o sobie opowiadania?

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx