Wyremontują skansen tramwajowy na Wysockiego | | targowek.info

Wyremontują skansen tramwajowy na Wysockiego

Ratusz zapowiedział remont brukowanego fragmentu starej ulicy Wysockiego. Może przy okazji bardziej zadbać o pamiątkę po pierwszej bródnowskiej linii tramwajowej. 

 

Chodzi o starą nitkę Wysockiego ciągnącą się wzdłuż dwupasmowej jezdni. W miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się pętla Pelcowizna, zostawiono na pamiątkę po dawnym Bródnie, kawałek torów i fragment starego bruku. Z czasem w kocie łby mocno się zdeformowały, jedne się zapadły inne wystają. Powstały też potworne koleiny.

 

Na fatalny stan tego odcinka zwrócił uwagę w interpelacji radny Daniel Wargocki (PO). Niedawno dostał odpowiedź, w której  Danuta Hertel, p.o. naczelnika wydziału architektury, zapewnia że latem bruk zostanie naprawiony.

My proponujemy, że remont nie ograniczał się do naprawy jezdni. Żałośnie wygląda też  zniszczony słupek przystankowy. Może by też przy okazji uatrakcyjnić to miejsce i je wyeksponować. O zabytkowym tramwaju – takim jaki stanął niedawno pod Teatrem Kamienica w al. Solidarności – pewnie możemy tylko pomarzyć. Ale już stylowa ławka nie przekracza możliwości naszej dzielnicy.

Przydałaby się też widoczna informacja przy głównej jezdni  Wysockiego, bo teraz o tym miejscu wiedzą tylko miejscowi, a przecież tuż obok jeździ mnóstwo osób.

Pamiętacie, że zabytkowy przystanek doczekał się już nawet o sobie opowiadania?

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Wyremontują skansen tramwajowy na Wysockiego

  • 1 maja 2013 o godz. 07:17

    spoldzielnie ktora rzadzi targowkiem takie sprawy nie interesuja . bo po co skoro targowek jest oblegany przez turystow z zagranicy . buhahahahahhahahahhahahahhahaha

  • 2 maja 2013 o godz. 21:35

    Tylko, żeby znowu się nie skończyło na tandecie czyli kostce bauma… Jeśli już muszą coś takiego dawać to lepszy jest chodnik – kosztuje podobnie…

  • 7 maja 2013 o godz. 15:09

    Kolego kostka bauma może nie jest piękna, ale łatwa w naprawie i się nie zużywa. Płytki chodnikowe pękają a ich ewentualny demontaż powoduje zniszczenie wielu z nich. Poza tym w przypadku podmycia i zapadania się drogi, większość płyt chodnikowych pęka i staje się bezpowrotnie uszkodzona, baumy to nie dotyczy. Kostkę bauma można bez dużych strat zdjąć z podłoża i postawić ponownie. Poza tym łatwo można ją odświeżyć. Nie rozumiem nienawiści do kostki bauma. Wole czerwony chodnik z kostki bauma niż szary z płyt chodnikowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.