Budują kawiarnię w Parku Bródnowskim

23
Share

No dobra, „kawiarnia” to może za duże słowo, ale będzie gdzie kupić lody i coś do picia. 

 

Drewniany pawilon stanie przy mostku nad głównym stawem, a więc zaraz przy wejściu do parku od ul. Kondratowicza. O ekipie pracującej w parku internauta Daniel powiadomił nas już kilka dni temu, ale przez deszcz robota nie za bardzo posuwała się do przodu. Za to wczoraj od rana prace znowu ostro ruszyły i o godz. 10 był już zbudowany spory kawałek podestu.

Pawilon to efekt konkursu przeprowadzonego wiosną przez ratusz. Wygrała go osoba prywatna. Za wydzierżawienie 100 metrów kwadratowych gruntu cena wywoławcza wynosiła 3500 zł (plus VAT) rocznie. Zgodnie w założeniami ratusza przez trzy lata może prowadzić na tym terenie „punkt gastronomiczny z funkcją kulturalno – rekreacyjną”.

Zapytaliśmy wczoraj w parku co znajdzie się w pawilonie. Będą tam do kupienia gofry, lody, coś do picia. Nie będzie alkoholu. Na zewnątrz staną parasole i stoliki. Punkt zacznie działać, jak tylko będzie gotowy.  Pewnie na ten weekend się nie uda, ale na następny już raczej tak.

fot. targowek.info

fot. targowek.info

fot. targowek.info

fot. targowek.info

 ********************Aktualizacja************************

Kwota czynszu jaką podaliśmy wyżej, to cena wywoławcza podana w warunkach konkursu ogłoszonego w lutym. Ratusz nie informuje publicznie ilu oferentów startowało, jakie podali stawki, ani jaki program kulturalny zaproponowali. Dopiero w czerwcu w gazecie Echo rzecznik urzędu powiedział, że czynsz wynosi 35 tys. rocznie, umowę zawarto na trzy lata.

Ogłoszenie o konkursie opublikowane na stronie urzędu w lutym 2013.

Ogłoszenie o konkursie opublikowane na stronie urzędu w lutym 2013.

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx