Dzień dziecka na Targówku już w poniedziałek. Jeszcze więcej imprez w weekend

8
Share

W ten weekend bawi się Bródno, bawią się też oba Targówki. 

 

W weekend możemy wybierać w imprezach  nawet bez wyjeżdżania z dzielnicy. O atrakcjach niedzielnego Festiwalu  Ciast i Dnia Sąsiada już pisaliśmy. Także w niedzielę festiwal dla dzieci i koncert zespołu Cree. Ale to nie wszystko.

Na Targówku Mieszkaniowym w sobotę i niedzielę odbędzie się Majówka Targówka. Na mieszkańców czekają niecodzienne wydarzenia. Tak zapraszają na nie organizatorzy:

Chcesz usłyszeć legendarne zawołania osiedlowe niesione echem pomiędzy blokami Targówka? Chcesz przypomnieć sobie audio-sferę miasta z czasów przedkomórkowych? Wszystkie te dawno zapomniane „Maaa-mooo!”, „See-baa!”, „Wyyjdzieesz?”, „Daaj szluugaa” i wiele innych?

Swoje zawołanie można nagrywać w Mobilnym Studio Nagraniowym: Studio-samochód działa w sobotę w godz. 11-13 przy hydroforni na rogu Piotra Skargi i Świdnickiej, w godz. 13-15 przy oligocenie koło Teatru Rampa, róg Kołowej i Witebskiej

W niedzielę (26.05) w ramach Majówki Targówka odbędzie się jedyny w swoim rodzaju „Mobilny koncert na zawołanie osiedlowe”

Odwiedź rejon między Smoleńską, Pratulińską, Kołową i Św. Wincentego (patrz mapka). Dokładne miejsca zdradzimy wkrótce na blogu i fb „Majówki Targówka„.

Rejon, w którym odbędzie się mobilny koncert

Rejon, w którym odbędzie się mobilny koncert

 

Na tym nie koniec weekendowych wydarzeń. W ramach organizowanych przez urząd Dni Targówka w weekend odbędą się też pikniki rodzinne.

– na Bródnie: w sobotę na terenie ogrodu przedszkolnego przy ul. Tokarza 2, w godz. 11-15

– na Targówku Fabrycznym:  Imprezę organizuje Rada Osiedla, partnerem jest Procter & Gamble.  Miejsce: boisko Szkoły Podstawowej nr 58, przy ul. Mieszka I nr 7. Wstęp wolny. Oficjalne otwarcie Festynu zaplanowano na godz. 10. Uwaga! Na niektórych rozlepionych na słupach plakatach reklamujących Dni Targówka to wydarzenie jest wpisane na 26 maja. A odbędzie się dzień wcześniej – w sobotę 25 maja.

W komentarzach pytaliście co z Dniem Dziecka na Targówka. Będzie i to już w poniedziałek! Pikniki na Skwerze Wiecha w godz. 15-19.

Zacisze Dni Targówka obchodzić będzie dopiero 9 czerwca w kościele św. Barnaby przy Łodygowej.

W tym wszystkim zwrócić na siebie uwagę spróbuje europoseł Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Jego mobilne biuro stanie w Park Bródnowskim, przy skrzyżowaniu Kondratowicza z Chodecką. Wiemy, wiemy, to nudna polityka, ale może jakąś ścieżkę rowerową załatwi nam z dofinansowania UE.

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx