800 dzieci i jeden zespół Cree w Parku Bródnowskim

11
Share

W najbliższy weekend w naszej dzielnicy szykuje się wyjątkowo dużo imprez. Na dobry początek polecamy coś dobrego dla dzieci oraz fanów rocka i bluesa.

Tak bawiono się na Festiwalu Dzieci i Mlodzieży w zeszłym roku / fot. DK Zacisze

Tak bawiono się na Festiwalu Dzieci i Mlodzieży w zeszłym roku / fot. DK Zacisze

Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek” organizuje Dom Kultury „Zacisze”, ale impreza jest tak duża, że odbywa się w Parku Bródnowskim. W najbliższą niedzielę 26 maja na parkowej scenie wystąpi tam ok. 800 wykonawców! Będą piosenki, tańce, skecze i inne pokazy, a wszystko w wykonaniu dzieci i młodzieży z niemal wszystkich placówek edukacyjnych (od przedszkoli po licea) oraz kulturalnych z całej dzielnicy Targówek.

Ale atrakcje będą nie tylko na scenie. Obok niej powstanie też pasaż kulturalny złożony z 22 stoisk, na których będą prowadzone m.in. zabawy muzyczne, gry i zabawy sportowe, warsztaty i zabawy plastyczne, doświadczenia fizyczne i chemiczne, decoupage, malowanie na szkle… A że festiwal odbędzie się w Dzień Matki, mniejsze i większe dzieci będą mogły przygotować dla swoich rodzicielek różnorodne przedmioty artystyczne m.in. biżuterię, gipsowe figurki malowane farbami,  dekorowane ciasteczka, kwiaty origami itd. Aha, no i będzie też grill :)

Pod koniec dnia (godz. 20) coś dla bardziej dorosłych widzów: koncert zespołu Cree, kapeli założonej przez Sebastiana Riedla (syna legendarnego Ryszarda Riedla z Dżemu) grającej muzykę z połączenia rocka i bluesa. Cree w Parku Bródnowskim zagra mniej więcej tak:

 

5. Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek”, Park Bródnowski, niedziela 26 maja 2013 r., godz. 12:00-21:00, wstęp wolny. Szczegółowy program imprezy na stronie Domu Kultury „Zacisze”

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx