Nowy żłobek na Chodeckiej będzie działał na innych zasadach

14
Share

Preferencje przy zapisie dzieci do tego publicznego żłobka będą mieli rodzice, którzy…

zlobek_chodecka2

Budynek żłobka na ul. Chodeckiej 2 jeszcze przed remontem /fot. targowek.info

Remont dawnego budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Chodeckiej 2 powoli zbliża się do końca. Już od września 2013 r. pod tym adresem będzie działał nowy publiczny żłobek dla ok. 100 dzieci.

W nowej placówce dla najmniejszych mieszkańców naszej dzielnicy będą obowiązywały trochę inne zasady zapisów. Bródnowski żłobek będzie drugim w Warszawie objętym projektem „Mama i tata wracają do pracy, a ja idę do żłobka”.

Oznacza to, że pierwszeństwo w przyjęciu do żłobka będą miały… nie, nie dzieci samotnych (ani kłamiących, że są samotne) matek, ale dzieci rodziców powracających na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka.

Generalnie rekrutacja do publicznych żłobków w Warszawie zbliża się już do końca, lecz na Chodeckiej będzie przebiegać oddzielnie, a dokładne daty i zasady jeszcze nie są znane. Jednak dzięki temu, że takim samym programem objęty jest już żłobek przy ul. Przybyszewskiego na Bielanach, wiemy że podstawowym kryterium, jakie będą musieli spełnić rodzice, chcący zapisać dziecko do nowej placówki na Bródnie, będzie to, że rodzic powraca do pracy po przerwie w zatrudnieniu spowodowanej urodzeniem lub wychowaniem dzieci w okresie 6 miesięcy od dnia przyjęcia dziecka do żłobka. W szczególności projekt obejmie rodziców bezrobotnych oraz niepełnosprawnych.

Odmienne zasady rekrutacji na Chodeckiej 2 będą możliwe dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej. Jego łączna wartość to ponad 2,5 mln zł, z czego Unia dała aż 2,1 mln zł.

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx