Rowery Veturilo zatrzymała zmiana burmistrza

10
Share

Na pocieszenie znów mamy obietnicę: wszystkie stacje w naszej dzielnicy ruszą być może w przyszłym tygodniu.

Veturilo3

fot. targowek.info

Portal tvnwarszawa.pl rozwiązuje dziś zagadkę, nad którą głowimy się już od dłuższego czasu: dlaczego wypożyczalnie miejskich rowerów Veturilo nie ruszyły w zapowiadanym terminie… ani w kolejnym zapowiadanym terminie…

Jak ustalił serwis, głownym winowajcą jest zmiana burmistrza w naszej dzielnicy.  Nie tylko nowy burmistrz jest z innego ugrupowania niż partia rządząca Warszawą, ale przy jego wyborze nasi radni popełnili formalne błędy i głosowanie trzeba bylo powtórzyć. W rezultacie nowy burmistrz Sławomir Antonik od ponad miesiąca nie ma oficjalnych pełnomocnictw do zawierania umów…

Ale teraz podobno ma je dostać od prezydent miasta lada chwila i prace nad nowymi stacjami Vetutilo powinny ruszyć w ciągu kilku dni. – Być może już w przyszłym tygodniu będą mogły zostać uruchomione – informuje w tvnwarszawa Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Bałagan w targówkowskim ratuszu zablokował start Veturilo na Białołęce i Żoliborzu – trzy dzielnice wspólnie podpisały umowę na miejskie rowery i system musi być uruchomiony równocześnie.

Cały artykuł na ten temat przeczytacie tutaj.

Dokładne mapy i opisy, gdzie staną stacje Veturilo w naszej dzielnicy znajdziecie tutaj.

A tutaj możecie zobaczyć co znajdowało się w miejscu, gdzie dziś stoi jedyna działająca stacja miejskich rowerów na Targówku, czyli przy ul. Radzymińskiej niedaleko Piotra Skargi.

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx