Rzeź autobusowa: 138 zostaje, 140 i 156 będą połączone [AKTUALIZACJA, MAPY]

28
Share

Zarząd Transportu Miejskiego, bombardowany masowymi protestami, wycofuje się z większości pomysłów kasacji linii autobusowych.

fot. targowek.info

fot. targowek.info

Jeszcze wszystkich szczegółów ZTM oficjalnie nie ogłosił, ale na wczorajszej sesji rady Warszawy dyrektor ZTM Leszek Ruta dość szczegółowo opowiadał o najnowszych koncepcjach utrudnienia nam życia.

Pierwsze i najważniejsze: po wielkiej fali protestów zapowiedziana w marcu wielka masakra komunikacji miejskiej została de facto odwołana. Zmiany będą, ale dużo mniej radykalne niż zapowiadano. Ocaleje m.in. 175 na lotnisko i 521 do Falenicy – ale was z pewnością najbardziej interesuje, co będzie się działo w naszej dzielnicy.

A więc tak:

138 pozostaje bez zmian! W marcu ZTM ubzdurał sobie odcięcie Targówka Fabrycznego od reszty miasta i zatrzymanie tej linii już przy Dworcu Wschodnim, a do Utraty puszczenie tylko „muchowoza” ze Wschodniego pod numerem 238. Na szczęście to już nieaktualne: 138 będzie dalej jeździć z Utraty do Śródmieścia i na Mokotów.

140 i 156 – zostaną połączone w jedną całość. W marcu ZTM zapowiadał skrócenie obu tych linii – 140 z Dw Wchodniego na pętlę Targówek, a 156 z Młocin do tej samej pętli. I w sumie dalej tak będzie, tyle że teraz całą tę wielką trasę – od Dworca Wschodniego, przez Targówek Fabryczny (Ziemowita), Mieszkaniowy („obwodnica”) i Bródno (Kondratowicza) oraz dalej aż na Młociny po drugiej stronie Wisły – pokona jedna linia o numerze 156. Dobra wiadomość: Targówek wciąż będzie miał bezpośrednie połącznie z Bródem i urzędem dzielnicy. Zła wiadomość: na tak długiej trasie możecie zapomnieć o jakiejkolwiek punktualności rozkładów.

202 zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zostanie zlikwidowany. Ale pewnie i tak mało kto z was kiedykolwiek tym autobusem jechał. Szef ZTM tego wczoraj wprost nie powiedział, ale niemal na pewno po kasacji 202 w ul. Tarnogórską i Tużycką zostaną w zamian skierowanie jednokierunkowo autobusy 740.

No i tyle (na razie) zmian w komunikacji w naszej dzielnicy. Jak wam się to podoba?

 

**** AKTUALIZACJA****

W piątek wieczorem ZTM oficjalnie potwierdził wcześniejsze wypowiedzi swojego dyrektora. Ważna data: wszystkie wspomniane zmiany wejdą w życie od soboty 1 czerwca.

Szczegóły dotyczące nowej linii 156:
Autobusy będą kursowały z częstotliwością co 30 minut. Dokładna trasa linii w naszej dzielnicy: METRO MŁOCINY – … – św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – gen. Rozwadowskiego – Księcia Ziemowita – Naczelnikowska – Radzymińska – Ząbkowska – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA)

Szczegóły dotyczące linii 740:
Autobusy na tej trasie, w zamian za skasowane 202, zostaną skierowane jednokierunkowo przez ulice Tarnogórską i Tużycką. Jej nowa trasa: TARGÓWEK – Trocka – Radzymińska – Tarnogórska – Tużycka – Radzymińska (powrót bezpośrednio ul. Radzymińską) – NADMA.

A na mapkach ZTM zmiany wyglądają tak:

28
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx