Skwer Ciechowskiego: radni z Komisji ds. Nazewnictwa są ZA

14
Share

Kolejny krok do nazwania nowego skweru nad Kanałkiem Bródnowskim imieniem genialnego muzyka zrobiony!

skwerciechowskiego_tabliczkaRegularnie sprawdzamy co warszawscy urzędnicy i samorządowcy robią z naszym wnioskiem (popartym pół tysiącem podpisów mieszkańców Targówka i innych dzielnic Warszawy) o nazwanie skweru nad kanałkiem Bródnowskim imieniem Grzegorza Ciechowskiego, lidera legendarnej „Republiki” i w ostatnich latach swojego życia mieszkańca Zacisza.

I znów mamy dobre wieści: wniosek przeszedł przez kolejny – bardzo ważny – etap biurokratycznej procedury!

Na pierwszym etapie, o czym już pisaliśmy, pomysł pozytywnie zaopiniował ekspercki Zespół Nazewnictwa Miejskiego. A teraz podobną opinię wydali stołeczni radni z Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego!

Komisja ds. Nazewnictwa Miejskiego przychyliła się do opinii Zespołu Nazewnictwa Miejskiego

– czytamy w oficjalnym protokole podpisanym przez przewodniczacą komisji Annę Nehrebecką.

To ważne osiągnięcie: po akceptacji tej komisji wniosek już m u s i trafić pod głosowanie całej Rady Warszawy, która podejmie ostateczną decyzję w sprawie nadania nazwy. Z tym, że wcześniej – jak nam powiedziała miła pani w Urzędzie Warszawy – trzeba jeszcze do niego dołączyć komplet różnych pieczątek i opinii, z opinią radnych dzielnicy Targówek włącznie. Zajmują się tym teraz urzędnicy z Biura Geodezji i Katastru.

 

 

Tak czy siak, nazwanie skweru nad Kanałkiem imieniem Grzegorza Ciechowskiego jest już coraz bliżej. Tak jak i zakończenie opóźnionej budowy samego skweru. Właśnie pojawiły się na nim ławki i latarnie:

 fot. targowek.info

 Wszystkie artykuły o skwerze Grzegorza Ciechowskiego – oraz szczegóły naszej akcji – znajdziecie tutaj.

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx