Skwer Ciechowskiego: radni z Komisji ds. Nazewnictwa są ZA | | targowek.info

Skwer Ciechowskiego: radni z Komisji ds. Nazewnictwa są ZA

Kolejny krok do nazwania nowego skweru nad Kanałkiem Bródnowskim imieniem genialnego muzyka zrobiony!

skwerciechowskiego_tabliczkaRegularnie sprawdzamy co warszawscy urzędnicy i samorządowcy robią z naszym wnioskiem (popartym pół tysiącem podpisów mieszkańców Targówka i innych dzielnic Warszawy) o nazwanie skweru nad kanałkiem Bródnowskim imieniem Grzegorza Ciechowskiego, lidera legendarnej „Republiki” i w ostatnich latach swojego życia mieszkańca Zacisza.

I znów mamy dobre wieści: wniosek przeszedł przez kolejny – bardzo ważny – etap biurokratycznej procedury!

Na pierwszym etapie, o czym już pisaliśmy, pomysł pozytywnie zaopiniował ekspercki Zespół Nazewnictwa Miejskiego. A teraz podobną opinię wydali stołeczni radni z Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego!

Komisja ds. Nazewnictwa Miejskiego przychyliła się do opinii Zespołu Nazewnictwa Miejskiego

– czytamy w oficjalnym protokole podpisanym przez przewodniczacą komisji Annę Nehrebecką.

To ważne osiągnięcie: po akceptacji tej komisji wniosek już m u s i trafić pod głosowanie całej Rady Warszawy, która podejmie ostateczną decyzję w sprawie nadania nazwy. Z tym, że wcześniej – jak nam powiedziała miła pani w Urzędzie Warszawy – trzeba jeszcze do niego dołączyć komplet różnych pieczątek i opinii, z opinią radnych dzielnicy Targówek włącznie. Zajmują się tym teraz urzędnicy z Biura Geodezji i Katastru.

 

 

Tak czy siak, nazwanie skweru nad Kanałkiem imieniem Grzegorza Ciechowskiego jest już coraz bliżej. Tak jak i zakończenie opóźnionej budowy samego skweru. Właśnie pojawiły się na nim ławki i latarnie:

 fot. targowek.info

 Wszystkie artykuły o skwerze Grzegorza Ciechowskiego – oraz szczegóły naszej akcji – znajdziecie tutaj.

 

14 komentarzy na temat “Skwer Ciechowskiego: radni z Komisji ds. Nazewnictwa są ZA

 • 24 maja 2013 o godz. 07:55

  A Ja uważam, że Pan Grzegorz zasługuje by swym imieniem nazwać bardziej okazałe miejsce, a nie przyszły placyk lubiezno-pijacko-komarowy.

 • 24 maja 2013 o godz. 08:19

  a kiedy to otworzą?

 • 24 maja 2013 o godz. 08:36

  jak wybudują to otworzą ;-)

 • 24 maja 2013 o godz. 09:06

  a po co to ? ;/ najpierw niech sie zajmą porządkiem i bezpieczeństwem w Parku Wiecha i Bródnowskim a dopiero robią kolejne miejsce syfu

 • 24 maja 2013 o godz. 11:27

  trawa w parkach po kolana. nikt nie przycina. woda brudna.szkoda słów. Czy ktoś dba o te Parki?

 • 24 maja 2013 o godz. 11:38

  Zaraz sie rzucą wyznawcy ‚PARKU’, dla samej zasady niech powstanie. Za dwa lata będą tu wylewac swoje wypociny, czy park jest zaniedbany itp. :)

 • 24 maja 2013 o godz. 11:40

  Cieszę się że udało się z nazwą skwerku:) tylko jak tak patrzę to ten murek betonowy nie wygląda mi na cieszącą oko fontannę tylko jakiś element betonowego ogrodzenia … taki barak :( mam nadzieję, że w ostatecznym planie wygląda to jednak inaczej…………że wyłożą to jakimś szlachetniejszym materiałem i coś jeszcze tam dobudują……..

 • 24 maja 2013 o godz. 12:23

  Super!!! Oby nasi lokalni radni czegoś nie namącili po drodze

 • 24 maja 2013 o godz. 18:19

  mała rzecz a cieszy – idea placyku wypaliła i dobrze
  Rada Warszawy to chyba już formalność.. kto następny? :)

 • 25 maja 2013 o godz. 11:53

  W zasadzie ten murek przypomina ogrodzenie przeciw demonstrantom. zawsze gdy jadę autobysem to mama takie skojarzenie…że zaraz wyjdą policjanci z pałami … chyba coś powinni poprawić.

 • 25 maja 2013 o godz. 12:03

  ten projekt wniusł by więcej harmoni gdyby stronę murku-fontanny dodatkowo wyłożyć pleksji imitującej wodę – od strony ulicy. pleksji ładnie odbijała by się od nieba. niestety w tej chwili murek ( od strony ulicy) psuje cały efekt skwerku- który oczywiście mi się podoba. Proponuję to przemyśleć, bo w tej chwili tak jak napisałam powyżej ten murek wywołuje mało przyjemne skojarzenia… albo jakiegoś betonowego baraku lub ogrodzenia przeciw demonstracjom- a przecież o coś zupełnie innego tutaj powinno chodzić…

 • 6 lipca 2013 o godz. 16:10

  Dlaczego Ciechowskiego? Facet zostawił żonę dla niani… Już nie ma innych autorytetów?

 • 6 lipca 2013 o godz. 20:28

  Skwer im. Jana :)

 • 22 lipca 2013 o godz. 15:45

  Proszę Państwa to jest SKEREK BURDELEK poniewaz przychodzą tu pożnym weczorem pary i wiadomo co czynią , przychodzą mlodzi mężczyzni i pija alkochol a nawet narkomani zostawiaja butelki i strzykawki a wiec dzieje sie……Rano Pan sprzątajacy zbiera butelki zamiata pety papierosowe itd.mało tego to wieczorem latarnia nie swieci nie wiadomo dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

TEGO DNIA NA TARGÓWKU