Stacja Wilno zmieniła kolor. Budują też pętlę

8
Share

Miała być szara, wyszła bardziej żółta. Ale wygląda całkiem nieźle. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z przystanku kolejowego na Zaciszu, który powinien zacząć działać już w czerwcu.

 

Już na jesieni prace były mocno zaawansowane, ale teraz stacja wygląda na niemal gotową.  Są pewne zmiany w porównaniu z wizualizacją pokazywaną wcześniej przez Dom Development. W oczy rzuca się żółta (piaskowa) elewacja.  Według wizualizacji miała być szara.

Tak ma wyglądać stacja Zacisze-Wilno. Zapewne od strony Osiedla Wilno / materiały inwestora

Wizualizacja stacji Zacisze-Wilno / materiały inwestora

Zmiana koloru akurat jakoś szczególnie nie przeszkadza. Dziwnie natomiast wygląda siatka wypełniająca klatkę schodową.  Na rysunku powyżej, kwadrat ma w środku pustą przestrzeń, widać barierkę od schodów. W rzeczywistości pusta przestrzeń wypełniona jest siatką i tak już chyba zostanie:

 

Poza tym stacja prezentuje się całkiem fajnie. Przynajmniej w porównaniu z drugą stacją w naszej dzielnicy Warszawa-Praga. Tutaj są windy i pochylnie dla niepełnosprawnych i rodziców z wózkami, których przecież na Osiedlu Wilno nie brakuje.

Trwa też budowa drogi dojazdowej od strony osiedla. Widać już kształt przyszłej pętli autobusowej. Nic natomiast nie dzieje się z dojściem od strony Zacisza. Działki wciąż są odgrodzone płotem.  Dojść można od ul. Bukowieckiej albo przedzierać się wzdłuż rowu od skrzyżowania Tużyckiej z Potulicką.

Według zapewnień developera stacja powinna zacząć działać „wiosną”, a właściwie pod jej koniec, czyli w czerwcu.

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx