Tak może wyglądać nowe osiedle

6
Share

Niedawno napisaliśmy o planach budowy Tivoli II – osiedla wzdłuż ul. Malborskiej i Głębockiej. Okazuje się, że od sześciu lat gotowy jest już jego projekt. Zobaczcie, jak mogą wyglądać budynki i nowa szkoła na Bródnie.

 

O projekcie przypomniał internauta w komentarzu pod poprzednim artykułem. Projekt powstał już w grudniu 2007 roku w pracowni architektonicznej Czuba Latoszek. Inwestor, firma DK Development, na razie nie zdradza czy będzie realizować tę koncepcję. Jeśli, to zostanie zmodyfikowana, bo osiedle według założenia sprzed sześciu lat nie ma wysokich dominant od strony ul. św. Wincentego. Niedawno przyjęty plan zagospodarowania dla tego terenu dopuszcza ich budowę.

Co ciekawe, już wtedy zakładano na terenie obok osiedla ulokowanie szkoły z dużym boiskiem.

tivoli_06

Samo osiedle ma być „wielofunkcyjne o przewadze zabudowy mieszkaniowej, oparte na spajającym całość założenia, centralnym ringu” – czytamy w opisie projektu na stronie pracowni Czuba Latoszek.

Wokół ringu zaprojektowano promienisty układ kwartałów zabudowy, posiadających zwarte pierzeje od strony przestrzeni publicznych oraz otwarcia w kierunku kanału i terenów zieleni. Ideą przewodnią kształtowania poszczególnych wnętrz jest powiązanie charakteru architektury oraz układu urbanistycznego z otaczającym krajobrazem. W ten sposób wykorzystano unikatowe walory położenia działki pomiędzy lasem, a kanałem wodnym.

tivoli_05

Od strony ruchliwej ulicy Nowo-Św. Wincentego zlokalizowano zabudowę biurową, zaś szkołę i tereny rekreacyjne – od strony kanału wodnego. Układ funkcjonalny zabudowy mieszkaniowej został zaprojektowany w standardzie „średnim +” z dominującymi mieszkaniami 60- 70 m. Partery zostały przeznaczone na handel i usługi.

tivoli_04
W zwięzłym opisie projektu nie ma informacji czy osiedle będzie grodzone. Sądząc po pierwszej części Tivoli – wokół stanie płot. Na pewno jednak musi być zostawione przejście wzdłuż kanałku, gdzie ratusz chce budować promenadę, której elementem będzie skwer „piękny jak okręt”.

Wszystkie wizualizacje powstały w pracowni Czuba Latoszek.

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx