Veturilo znowu spóźnione

10
Share

Miejskie rowery nie dojechały na Targówek na majówkę. Nie zaczął się nawet montaż stojaków, więc na dzielnicowe wypożyczalnie poczekamy jeszcze długo. 

 

Najpierw mia być marzec, ale pierwsze spóźnienie można wybaczyć, bo plany pokrzyżowała zima. Wypożyczalnie rowerów w centrum i na Pradze udało się uruchomić dopiero na początku kwietnia. W tym terminie ruszyła też jedyna do tej pory stacja w naszej dzielnicy – na Radzymińskiej przy ul. Piotra Skargi. Kolejne 30 wypożyczalni, m.in. na Białołęce, Żoliborzu i pozostałe pięć stacji na Bródnie, Zaciszu i na Targówku miało się pojawić w cztery tygodnie po wiosennym uruchomieniu systemu.

Idealnym terminem wydawał się długi weekend majowy: pogoda świetna na rower i wiele osób miałoby czas, żeby zapisać się i przekonać do Veturilo. Nic z tego. Sprawdziliśmy wczoraj – stacji oczywiście wciąż nie ma, ale nawet nie zaczęły się żadne przygotowania do ich instalacji.

Za obsługę stojaków i wypożyczalni odpowiada firma NextBike, która podpisała umowę  z Zarządem Transportu Miejskiego. Za stację na Piotra Skargi odpowiada bezpośrednio ZTM. Ale umowę na kolejne wypożyczalnie z ZTM podpisała dzielnica  Targówek. Z naszych informacji wynika, że to lokalny ratusz ma przygotować grunt na wypożyczalnie i wtedy dopiero NexBike przywiezie stojaki i rowery. Na razie w miejscach przyszłych stacji nic nie wskazuje, żeby komuś śpieszyło się z uruchomieniem systemu na Targówku. Szkoda, tym bardziej, że udało się usunąć większość usterek i od kilku dni system działa bardzo sprawnie.

********Aktualizacja***********

Niestety dochodzą do nas złe wieści. Nasza czytelniczka Eliza zapytała o stacje u operatora systemu. Dostała taką wiadomość:

Stacja Urząd Dzielnicy Targówek zostanie otwarta w najbliższych miesiącach. Niestety nie jestem w stanie podać Pani dokładniejszej daty.

 


 

Przypomnijmy, że pozostałe stacje znajdą się w tych miejscach:

  • Rondo Żaba
  • Ratusz przy Kondratowicza
  • Dom Kultury Zacisze
  • skrzyżowanie Rembielińskiej z Kondratowicza
  • pod Teatrem Rampa w Parku Wiecha
  • na skrzyżowaniu Chodeckiej z Balkonową

 

veturilo_targowek

Jak widać wypożyczalnia przy ul. Piotra Skargi cieszy się momentami ogromny powodzeniem / fot. targowek.info

Jak widać wypożyczalnia przy ul. Piotra Skargi cieszy się momentami ogromny powodzeniem / fot. targowek.info

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx