Noc Muzeów na Bródnie i Targówku [AKTUALIZACJA] | | targowek.info

Noc Muzeów na Bródnie i Targówku [AKTUALIZACJA]

Żeby skorzystać ze wszystkich atrakcji organizowanych w mieście, powinniśmy mieć cały tydzień zwiedzania. My skupiamy się na Nocy Muzeów bez wyjeżdżania z dzielnicy. Też zejdzie się Wam do rana.

 

Czy jest Noc Muzeów nie trzeba już tłumaczyć – nawet najbardziej zakurzone muzea nagle zyskują drugą młodość, panie z obsługi stają się miłe i nie krzyczą za niewłożenie ochraniaczy na buty. W tę jedną Noc (z soboty na niedzielę 18/19 maja)  203 placówki kulturalne w Warszawie otwierają się na zwiedzających, w dodatku za darmo. Do tego po mieście jeżdżą malownicze ogórki i z jednego końca Warszawy na drugi przemieszczają się tysiące rozbawionych osób.

Na Targówku – a dokładnie na Bródnie i Zaciszu – można nocną trasę  zacząć albo skończyć. W sobotę ma być bardzo ciepło, więc ta noc pewnie znowu będzie niezapomniana.

Park Rzeźby

Muzeum Sztuki Nowoczesnej wspólnie z dzielnicą zaprasza na wyjątkowe zwiedzanie Parku Rzeźby w Parku Bródnowskim. Na punkt zbiórki wyznaczono… pawilon Emilki przy ul. Emilii Plater, skąd chętnych do Parku zabierze „Marzyciel”, czyli złoty autobus Pawła Althamera. Wyjazdy o godz. 20 i 22.10. Po drodze i w trakcie spaceru po  parku zwiedzającym towarzyszyć będzie muzealny przewodnik.

A co z mieszkańcami dzielnicy, którym nie chce się jechać do centrum, bo park mają pod domem?  Jakieś pół godziny po odjeździe szukajcie w okolicach parku złotego autokaru. Raczej nie da się go przeoczyć:

Marzyciel - złoty autobus Pawła Althamera / fot. openartprojects.org
Marzyciel – złoty autobus Pawła Althamera / fot. openartprojects.org

 

AKTUALIZACJA: W ostatniej chwili podjęto decyzję o jeszcze jednym wyjeździe złotego autobusu – oprócz opisanych przez nas dwóch wyjazdów, około północy wyruszy z centrum trzeci kurs autokaru z Pawłem Althamerem, który dotrze w nasze okolice (konkretnie na skrzyżowanie ul. Kondratowicza i Chodeckiej przy Togunie) ok. godz. 00:15. Na autokar i mieszkańców Targówka będzie tam czekała… grupa dzielnicowych radnych z Krzysztofem Miszewskim na czele, którzy na tę noc wcielą się w role przewodników po Bródnie i okolicach.

 

Domek Herbaciany

Na godz. 21 zaprasza przewrócony w środku parku Domek Herbaciany. W Noc Muzeów zacznie się tu projekt AKME Jaśminy Wójcik. Szczegóły na razie trzymane są w tajemnicy, ale będzie to jakaś nowa interpretacja domku. To jednocześnie otwarcie centrum kultury, które będzie tu działało w weekendy od czerwca do końca lipca.

akme

 

Dom Kultury Zacisze

Będzie też co robić na Zaciszu. Tutejszy Dom Kultury przygotował bogatą ofertę i to – co na Nocy Muzeów rzadkie – także dla dzieci. Jeśli uda wam się odciągnąć je od dobranocki, to na godz. 19 możecie przyjść na twórcze budowanie z klocków Lego.

To nie jedyne atrakcje. Hasłem Nocy w DK Zacisze jest Architektura. W programie znajdujemy:

 • wystawa malarstwa Marii Kiesner (architektura na tle nieba)
 • LEGO twórcze budowanie dla młodszych i starszych,
 • mała architektura w akwareli dla dorosłych,
 • Best Off czyli pokaz najlepszych filmów polskiego kina niezależnego,
 • budowa architektury miejskiej – kartonowe puzzle,
 • muzyka obrazowa – Koncert ViNATi – Mariusza Żółkiewki (najpopularniejszy wykonawca na MySpace w lutym 2013)
 • 21.30 pokaz ognia.

DK_Zacisze

Dom Kultury Świt

Świt zaprasza na godz. 19 na pokaz filmu „Cwaniak” z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka. Ukraińska produkcja z 1929 roku wyreżyserowana przez Mikołaj Szpikowskiego trwa 78 minut. Tuż po premierze została zdjęta przez cenzurę i na wiele lat zapomniana. Akcja dzieje się w Kijowie, gdzie spokojne życie przedsiębiorczego mieszkańca Apollona Szmigujewa zakłócone zostaje przez wybuch wojny domowej w Rosji.

Multikino

Pod Noc Muzeów po raz pierwszy w tym roku próbują się podczepić sieciowe kina. Nasze lokalne Multikino kusi darmowym wejściem dla jednej osoby z pary: widz kupujący między godz. 22.00 a 1.00 bilet na film otrzyma drugi gratis. W nocnym repertuarze m.in.: „Wielki Gatsby” z DiCaprio i Mulligan, polski film „Oszukane” i „Przelotni kochankowie” Pedro Almodóvara.

 


Na razie tyle wydarzeń znaleźliśmy w naszej dzielnicy. Jeśli coś się jeszcze pojawi, to na pewno będziemy was informować. Jeśli szukacie atrakcji poza Targówkiem (dużo dzieje się na Pradze), to cały program znajdziecie tutaj.

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Noc Muzeów na Bródnie i Targówku [AKTUALIZACJA]

 • 15 maja 2013 o godz. 07:53

  I więcej nie będzie. No chyba, że jeden z bloków zostanie zamieniony na muzeum PRL. Ewentualnie można pokazać kilka przykładowych nowych osiedli gett (choć bardziej tyczy się to Białołęki) zamkniętych jako przykład chciwości dewelopera i ignorancji urzędniczej – zero infrastruktury społecznej.

 • 15 maja 2013 o godz. 09:21

  szczerze? ten domek herbaciany to lipa straszna ;/ mieli pomysl, ale nie ma przełożenie na zaintetresowanie

 • 15 maja 2013 o godz. 21:08

  Jak dobrze pójdzie to za rok na Targówku będzie kolejna atrakcja.

 • 16 maja 2013 o godz. 00:38

  domek herbaciany to przereklamowany gniot. niemal caly rok zamnkniety bez sensu. caly park rzeby to sciema taki snobizm althamera . althamer sprzedal sie platformie nawet pana gume z pragi zabral do komorowskiego. a przecie pan guma jest z pragi i tam na skrzyzowaniu stalowej z czynszowoa bylo jego miejsce.

 • 16 maja 2013 o godz. 08:02

  Patrzę i nie wierzę! Ktoś zabrał największą atrakcję dzielnicy i to wprost spod urzędu. A była to jedyna w swoim rodzaju, przecudna instalcja z opon i desek. i co teraz zwiedzać? Jak żyć panie premierze? jak żyć?

 • 16 maja 2013 o godz. 13:32

  Noc muzeów na Targówku?! Na pewno się wybiorę, szkoda, że na stronach urzędu dzielnicy nie ma żadnych informacji (jak zwykle). Dobrze, że jest ten portal i można się czegoś dowiedzieć. Przykre te wpisy powyżej, naprawdę smutne.

 • 16 maja 2013 o godz. 14:33

  Smunto Ci Ewa,
  a hucpa się miewa
  dobrze!
  I tylko bieda,
  bo Gmina nie da
  ubogim mym sąsiadom.
  A sztuka tu jest sztuką złodziejstwa iście sługą!

 • 16 maja 2013 o godz. 16:11

  Domek Herbaciany z przyczyn praktycznych działa wyłącznie w okresie letnim podczas weekendów. Projekt jest w pełni cykliczny i działający dokładnie z założeniami od kilku lat.

  Jeśli Chcą być Państwo na bieżąco z naszymi wydarzeniami, oraz działaniami realizowanymi wokół tego miejsca zapraszam na nasz profil na fb. pod adresem: https://www.facebook.com/Domekherbacianywparkurzezby

  Tam również można zaczerpnąć wszystkich informacji, są także opisane cele i założenia całej inicjatywy.

  Zapraszamy do lepszego zapoznania się z wiadomościami o inicjatywie.

 • 16 maja 2013 o godz. 22:21

  Hansowi zaszkodziło długie przebywanie na słońcu :-)

 • 17 maja 2013 o godz. 00:23

  DO REDAKCJI: W czwartek wieczorem zaczęto montować stojaki na Veturilo na Rondzie Żaba.

 • 17 maja 2013 o godz. 05:42

  W sobotę, bodajże zaczyna się Majówka Na Targówku. Mieszkańcy się spotkają na wspólnej zabawie przy hydroforni na Smoleńskiej i Świdnickiej!!!!
  Będzie niezła zabawa. Podejrzewam że jak w zeszłym roku ***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.