Noc Muzeów na Bródnie i Targówku [AKTUALIZACJA] | | targowek.info

Noc Muzeów na Bródnie i Targówku [AKTUALIZACJA]

Żeby skorzystać ze wszystkich atrakcji organizowanych w mieście, powinniśmy mieć cały tydzień zwiedzania. My skupiamy się na Nocy Muzeów bez wyjeżdżania z dzielnicy. Też zejdzie się Wam do rana.

 

Czy jest Noc Muzeów nie trzeba już tłumaczyć – nawet najbardziej zakurzone muzea nagle zyskują drugą młodość, panie z obsługi stają się miłe i nie krzyczą za niewłożenie ochraniaczy na buty. W tę jedną Noc (z soboty na niedzielę 18/19 maja)  203 placówki kulturalne w Warszawie otwierają się na zwiedzających, w dodatku za darmo. Do tego po mieście jeżdżą malownicze ogórki i z jednego końca Warszawy na drugi przemieszczają się tysiące rozbawionych osób.

Na Targówku – a dokładnie na Bródnie i Zaciszu – można nocną trasę  zacząć albo skończyć. W sobotę ma być bardzo ciepło, więc ta noc pewnie znowu będzie niezapomniana.

Park Rzeźby

Muzeum Sztuki Nowoczesnej wspólnie z dzielnicą zaprasza na wyjątkowe zwiedzanie Parku Rzeźby w Parku Bródnowskim. Na punkt zbiórki wyznaczono… pawilon Emilki przy ul. Emilii Plater, skąd chętnych do Parku zabierze „Marzyciel”, czyli złoty autobus Pawła Althamera. Wyjazdy o godz. 20 i 22.10. Po drodze i w trakcie spaceru po  parku zwiedzającym towarzyszyć będzie muzealny przewodnik.

A co z mieszkańcami dzielnicy, którym nie chce się jechać do centrum, bo park mają pod domem?  Jakieś pół godziny po odjeździe szukajcie w okolicach parku złotego autokaru. Raczej nie da się go przeoczyć:

Marzyciel - złoty autobus Pawła Althamera / fot. openartprojects.org
Marzyciel – złoty autobus Pawła Althamera / fot. openartprojects.org

 

AKTUALIZACJA: W ostatniej chwili podjęto decyzję o jeszcze jednym wyjeździe złotego autobusu – oprócz opisanych przez nas dwóch wyjazdów, około północy wyruszy z centrum trzeci kurs autokaru z Pawłem Althamerem, który dotrze w nasze okolice (konkretnie na skrzyżowanie ul. Kondratowicza i Chodeckiej przy Togunie) ok. godz. 00:15. Na autokar i mieszkańców Targówka będzie tam czekała… grupa dzielnicowych radnych z Krzysztofem Miszewskim na czele, którzy na tę noc wcielą się w role przewodników po Bródnie i okolicach.

 

Domek Herbaciany

Na godz. 21 zaprasza przewrócony w środku parku Domek Herbaciany. W Noc Muzeów zacznie się tu projekt AKME Jaśminy Wójcik. Szczegóły na razie trzymane są w tajemnicy, ale będzie to jakaś nowa interpretacja domku. To jednocześnie otwarcie centrum kultury, które będzie tu działało w weekendy od czerwca do końca lipca.

akme

 

Dom Kultury Zacisze

Będzie też co robić na Zaciszu. Tutejszy Dom Kultury przygotował bogatą ofertę i to – co na Nocy Muzeów rzadkie – także dla dzieci. Jeśli uda wam się odciągnąć je od dobranocki, to na godz. 19 możecie przyjść na twórcze budowanie z klocków Lego.

To nie jedyne atrakcje. Hasłem Nocy w DK Zacisze jest Architektura. W programie znajdujemy:

 • wystawa malarstwa Marii Kiesner (architektura na tle nieba)
 • LEGO twórcze budowanie dla młodszych i starszych,
 • mała architektura w akwareli dla dorosłych,
 • Best Off czyli pokaz najlepszych filmów polskiego kina niezależnego,
 • budowa architektury miejskiej – kartonowe puzzle,
 • muzyka obrazowa – Koncert ViNATi – Mariusza Żółkiewki (najpopularniejszy wykonawca na MySpace w lutym 2013)
 • 21.30 pokaz ognia.

DK_Zacisze

Dom Kultury Świt

Świt zaprasza na godz. 19 na pokaz filmu „Cwaniak” z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka. Ukraińska produkcja z 1929 roku wyreżyserowana przez Mikołaj Szpikowskiego trwa 78 minut. Tuż po premierze została zdjęta przez cenzurę i na wiele lat zapomniana. Akcja dzieje się w Kijowie, gdzie spokojne życie przedsiębiorczego mieszkańca Apollona Szmigujewa zakłócone zostaje przez wybuch wojny domowej w Rosji.

Multikino

Pod Noc Muzeów po raz pierwszy w tym roku próbują się podczepić sieciowe kina. Nasze lokalne Multikino kusi darmowym wejściem dla jednej osoby z pary: widz kupujący między godz. 22.00 a 1.00 bilet na film otrzyma drugi gratis. W nocnym repertuarze m.in.: „Wielki Gatsby” z DiCaprio i Mulligan, polski film „Oszukane” i „Przelotni kochankowie” Pedro Almodóvara.

 


Na razie tyle wydarzeń znaleźliśmy w naszej dzielnicy. Jeśli coś się jeszcze pojawi, to na pewno będziemy was informować. Jeśli szukacie atrakcji poza Targówkiem (dużo dzieje się na Pradze), to cały program znajdziecie tutaj.

11 komentarzy na temat “Noc Muzeów na Bródnie i Targówku [AKTUALIZACJA]

 • 15 maja 2013 o godz. 07:53

  I więcej nie będzie. No chyba, że jeden z bloków zostanie zamieniony na muzeum PRL. Ewentualnie można pokazać kilka przykładowych nowych osiedli gett (choć bardziej tyczy się to Białołęki) zamkniętych jako przykład chciwości dewelopera i ignorancji urzędniczej – zero infrastruktury społecznej.

 • 15 maja 2013 o godz. 09:21

  szczerze? ten domek herbaciany to lipa straszna ;/ mieli pomysl, ale nie ma przełożenie na zaintetresowanie

 • 15 maja 2013 o godz. 21:08

  Jak dobrze pójdzie to za rok na Targówku będzie kolejna atrakcja.

 • 16 maja 2013 o godz. 00:38

  domek herbaciany to przereklamowany gniot. niemal caly rok zamnkniety bez sensu. caly park rzeby to sciema taki snobizm althamera . althamer sprzedal sie platformie nawet pana gume z pragi zabral do komorowskiego. a przecie pan guma jest z pragi i tam na skrzyzowaniu stalowej z czynszowoa bylo jego miejsce.

 • 16 maja 2013 o godz. 08:02

  Patrzę i nie wierzę! Ktoś zabrał największą atrakcję dzielnicy i to wprost spod urzędu. A była to jedyna w swoim rodzaju, przecudna instalcja z opon i desek. i co teraz zwiedzać? Jak żyć panie premierze? jak żyć?

 • 16 maja 2013 o godz. 13:32

  Noc muzeów na Targówku?! Na pewno się wybiorę, szkoda, że na stronach urzędu dzielnicy nie ma żadnych informacji (jak zwykle). Dobrze, że jest ten portal i można się czegoś dowiedzieć. Przykre te wpisy powyżej, naprawdę smutne.

 • 16 maja 2013 o godz. 14:33

  Smunto Ci Ewa,
  a hucpa się miewa
  dobrze!
  I tylko bieda,
  bo Gmina nie da
  ubogim mym sąsiadom.
  A sztuka tu jest sztuką złodziejstwa iście sługą!

 • 16 maja 2013 o godz. 16:11

  Domek Herbaciany z przyczyn praktycznych działa wyłącznie w okresie letnim podczas weekendów. Projekt jest w pełni cykliczny i działający dokładnie z założeniami od kilku lat.

  Jeśli Chcą być Państwo na bieżąco z naszymi wydarzeniami, oraz działaniami realizowanymi wokół tego miejsca zapraszam na nasz profil na fb. pod adresem: https://www.facebook.com/Domekherbacianywparkurzezby

  Tam również można zaczerpnąć wszystkich informacji, są także opisane cele i założenia całej inicjatywy.

  Zapraszamy do lepszego zapoznania się z wiadomościami o inicjatywie.

 • 16 maja 2013 o godz. 22:21

  Hansowi zaszkodziło długie przebywanie na słońcu :-)

 • 17 maja 2013 o godz. 00:23

  DO REDAKCJI: W czwartek wieczorem zaczęto montować stojaki na Veturilo na Rondzie Żaba.

 • 17 maja 2013 o godz. 05:42

  W sobotę, bodajże zaczyna się Majówka Na Targówku. Mieszkańcy się spotkają na wspólnej zabawie przy hydroforni na Smoleńskiej i Świdnickiej!!!!
  Będzie niezła zabawa. Podejrzewam że jak w zeszłym roku ***

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.