Akrobaci z Targówka rządzą! I szukają pieniędzy

13
Share

O tym, że w klubie DKS Targówek od pokoleń trenują najlepsi akrobaci sportowi w Polsce, wie każdy szanujący się mieszkaniec naszej dzielnicy. Ale… DKS nie jest jedyny! Na Bródnie rośnie nam druga akrobatyczna siła: UKS.

DSC09040aaa

fot. UKS

W nazwie różni je tylko jedna literka (DKS to Dzielnicowy Klub Sportowy, UKS to Uczniowski Klub Sportowy), ale różnic jest więcej. DKS istnieje od ponad pół wieku na ul. Kołowej, UKS „tylko” od 2000 r. przy OSiRze na Łabiszyńskiej. Akrobaci „dzielnicowi” prowadzą sekcję dla dzieci, ale oczkiem w głowie są świetni seniorzy. „Uczniowie”, jak sama nazwa wskazuje, skupiają się na młodzieży szkolnej. Też świetnej.

Z rozegranych w Rzeszowie na początku czerwca 2013 r. Mistrzostw Polski w Akrobatyce Sportowej zawodnicy DKS-u wywieźli dwa srebrne medale (dwójki mężczyzn i trójki kobiet seniorów), natomiast UKS-u jedno złoto (dwójki mieszanej – grupa wiekowa 11-16) i 5. miejsce juniorskiej trójki kobiet dzielnie rywalizującej razem z seniorami. W punktacji drużynowej mistrzostw DKS Targówek zajął 5 miejsce w Polsce, zaś UKS Targówek 11.

Niestety, sportowe sukcesy na zawodach nie przekładają się na sukcesy finansowe. „Nasz klub poszukuje sponsorów aby móc dalej funkcjonować i realizować swoją działalność sportową. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt” – apeluje na swojej stronie internetowej DKS.

fot. UKS

fot. UKS

Nie lepiej jest w UKS. Dwa zespoły (łącznie piątka zawodników) zostały powołane do reprezentacji Polski i szykują się na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w październiku w Portugalii. Lecz…

„Koszt wyjazdu na Mistrzostwa Europy to 5 tys. na jedną osobę. Klub nie dysponuje takimi funduszami. Niewielki procent pokryją rodzice. Szkoda by było zmarnować tyle pracy i wyrzeczeń ze względu na brak środków…” – martwi się Katarzyna Zabierowska, trenerka bródnowskiego klubu.

Jeśli więc przypadkiem znacie kogoś, kto mógłby wesprzeć finansowo akrobatów z Targówka, pokażcie mu ten artykuł i adresy stron internetowych klubów: DKS oraz UKS Targówek…

 

Zdjęcia i filmy z udziałem akrobatów DKS znajdziecie tutaj.

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx