Mapa Zalanego Targówka dwa razy większa

3
Share

W ciągu jednego dnia podwoiliśmy listę miejsc w naszej dzielnicy regularnie zalewanych po każdej większej ulewie. Już nasuwa się pierwszy wniosek: jeśli ktoś po deszczu wybiera się na Zacisze, to tylko w pontonie.

Jezioro na ul. Rolanda /fot. targowek.info

Jezioro na ul. Rolanda /fot. targowek.info

Wczoraj stworzyliśmy mapę Zalanego Targówka, na której zaznaczamy miejsca na Bródnie, Targówku i Zaciszu, w których po deszczach regularnie tworzą się wielkie i niebezpieczne kałuże. Przede wszystkim chcemy ostrzec przed tymi miejscami kierowców oraz pieszych, żeby w deszczowe dni omijali je z daleka. A może przy okazji decydenci w Urzędzie Targówka i Zarządzie Dróg Miejskich zauważą ten wstydliwy plan i wreszcie zdecydują coś w tej kwestii poprawić?

 

Po naszym wczorajszym artykule zasypaliście nas kolejnymi mokrymi miejscówkami:

UZNAMSKA!!! Strona parzysta od nr 20 do 30. Nie można przedostać się na drugą stronę ulicy – komentuje bezpośrednio pod artykułem Witek.

Na wysokości Blokowej 16/7. Od lat jest tam zawsze mega kałuża i miasto nic z tym nie robi! Dramat podtopionych piwnic, bezsilność mieszkańców wobec natury i władzy – pisze na facebooku Rafał.

Ul. Codzienna na wysokości nr 13, gdzie przy każdej ulewie w zagłębieniu ulicy zbiera się sporo wody, która wlewa się do posesji po obu stronach ulicy – mejluje do nas Marcin, dodatkowo dołączając nakręcony w tym miejscu film:

 


A to tylko kilka z wielu miejsc wskazanych przez naszych czytelników. Niektóre mokre lokalizacje powtarzały się po kilka razy – ewidentnie dają wam w kość m.in.  niewysychające kałuże na ścieżce rowerowej wzdłuż Radzymińskiej, jezioro na Rolanda w okolicach Enelmedu i właściwie już rzeka w różnych miejscach Codziennej. Wszystkie te miejsca sukcesywnie umieszczamy na naszej mapie:

 


Zobacz Zalany Targówek – tu zbiera się woda na większej mapie (razem z opisami miejsc)

Wspólnymi siłami zlokalizowalismy już w naszej dzielnicy ponad 20 groźnych miejsc. I jak widać, zdecydowanie największy problem z podtopieniami jest na Zaciszu. Ale ta mapa z pewnością wciąż jest niekompletna! Jeśli znacie jeszcze jakies inne miejsca, informujecie nas o nich w komentarzach, na naszym profilu na facebooku, lub na naszego mejla redakcja@targowek.info.

Na szczęście w najbliższych dniach nie powinno padać.

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx