Nowa linia tramwajowa przez Targówek?

23
Share

Czy jest potrzebna? A jeśli tak, to gdzie? Dowiemy się tego pod koniec roku. Ratusz zlecił duże badania. 

 

Wygląda na to, że w najbliższych miesiącach poznamy poważne plany rozwoju komunikacji w całej Warszawie, a w szczególności w naszej okolicy. Już w marcu stołeczny ratusz zlecił analizę przebiegu końcówki naszej odnogi metra. Wyniki będą pod koniec roku i wtedy dowiemy się czy kolejka z Trockiej pojedzie na stację końcową na Bródnie czy jednak na Białołękę. A teraz ratusz ogłosił przetarg na kolejne opracowanie: koncepcji perspektywicznego układu sieci tramwajowej w Warszawie. Na podstawie analiz liczby i struktury mieszkańców, ich przemieszczania się, istniejących dróg i jeszcze wielu innych czynników eksperci mają wyznaczyć linie tramwajowe, które warto zbudować.

Analiza obejmie całą Warszawę oraz okoliczne miejscowości. Wśród nich wyszczególniono m.in. Ząbki i Marki, do których linia tramwajowa musi przebiegać przez Targówek. Już wcześniej dużo mówiło się o tramwaju do Ząbek – według pomysłu władz tego miasta tory miałyby biec na przedłużeniu Kijowskiej z Dworca Wschodniego przez Targówek Fabryczny wzdłuż ul. Ziemowita. Ale ten plan wymyślono kilka lat temu. Czy taki tramwaj przestanie być potrzebny po otwarciu przystanku kolejowego Zacisze–Wilno? M.in. na to pytanie odpowie zamówiona analiza.

Fragment wniosku o zmiany w studium. Czerwoną obwódką zaznaczono linie tramwajowe na Białołękę i do Ząbek

Jedna z wersji przebiegu nowych linii tramwajowych. Zaznaczono na niej linie na Białołękę i do Ząbek / rys. materiały UM

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx