Od soboty wakacyjny rozkład jazdy. Dużo mniej autobusów

5
Share

Mamy wakacje! Dzieciaki się cieszą, pasażerowie komunikacji mniej. Od soboty kursuje mniej autobusów  i mamy dwie linie metra. To znaczy pierwsza linia znów jest podzielona na dwa odcinki. 

 

ZTM jak co roku wprowadza wakacyjny rozkład jazdy komunikacji. Może to i ma sens, bo Warszawa przecież pustoszeje, ale ci którzy zostają, muszą zmieniać codzienne przyzwyczajenia. W tym roku dodatkowo poziom trudności w poruszania się po mieście podnosi przerwanie linii metra między pl. Bankowym a stacją Politechnika. Więc jeśli ktoś jedzie do centrum, to od soboty powinien wychodzić z domu kilka minut wcześniej. Sprawdźcie, co się zmieni w naszej dzielnicy:

Wakacyjny rozkład jazdy

  • nowe godziny kursowania tramwajów 1 i 26
  • zawieszenie niektórych kursów linii 120 i 162
  • wprowadzenie nowych rozkładów linii 114, 115, 126, 132, 160, 190, 212, 500, 517, 527

Zmiany związane z przerwaniem metra

Złagodzić ból po zamknięciu stacji Centrum i Świętokrzyska ma dodatkowa komunikacja zastępcza. Z Żerania przez Bródno kursował będzie tramwaj 74. Pojedzie trasą Rembielińska – Odrowąża – Starzyńskiego – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – Marszałkowska  – Nowowiejska – Jana Pawła II – Popiełuszki – METRO MARYMONT.

Linia umożliwi więc bezpośredni dojazd z Bródna do centrum, choć zajmie to więcej czasu niż dotychczas.Pamiętajmy też, że od Marymontu na Politechnikę po linii metra kursowała będzie zastępcza linia Z-1.

Linia 74 w dni powszednie w godzinach szczytu będzie kursował co 10 min, a w pozostałych godzinach oraz w soboty i święta co 15 min. Rano i wieczorem przez cały tydzień tramwaje podjadą na przystanek co około 20 min.

Trasa linii 74 / mapka z jakdojade.pl

Trasa linii 74 / mapka z jakdojade.pl

 

Uwaga. Powyższy rozkład linii 74 obowiązuje od poniedziałku. Jeszcze w weekend ze względu na remont torów na Żoliborzu linia skończy trasę na pętli Piaski, a nie na Marymoncie. Ale najbardziej interesujący nas odcinek z Bródna do centrum przebiega jak powyżej.

Autobusy z Targówka do centrum

Pewne ułatwienie czeka też na mieszkańców Targówka Mieszkaniowego i Zacisza, którzy o tramwaju mogą tylko pomarzyć. Od poniedziałku do piątku w godzinach szczytu, autobusy normalnie jeżdżące do pl. Bankowego pojadą dalej – do centrum. Dotyczy to linii  226527718738 i 805.

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx