Kamień węgielny w przedszkolu na Zaciszu [ZDJĘCIA] | | targowek.info

Kamień węgielny w przedszkolu na Zaciszu [ZDJĘCIA]

Rozkręca się budowa przedszkola na rogu Sternhela i Drewnowskiego. Dziś wmurowanie kamienia węgielnego, na które ma przybyć prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Długo odkładana budowa publicznej placówki nad Kanałkiem Bródnowskim trwa nieprzerwanie od pół roku i przyszłe zaciszańskie przedszkole zaczyna nabierać kształtów. Stoją chyba wszystkie ściany na parterze budynku, wylany jest strop i wkrótce robotnicy zaczną budować piętro. Nim jednak na zaciszańskim przedszkolu zawiśnie wiecha, dziś odbędzie się oficjalne wmurowanie kamienia węgielnego. Uroczystość zacznie się o godz. 10, mają być władze dzielnicy (z burmistrzem Antonikiem na czele) i osobiście prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wystąpią też dzieci ze starego przedszkola na ul. Nauczycielskiej, które za rok przeniosą się właśnie na Drewnowskiego/Sternhela.

 

Budowa przedszkola na ul. Drewnowskiego/Sternhela /zdjęcia: targowek.info

Okolice przedszkola to dziś jeden wielki plac budowy. Oprócz samej placówki, tuż obok (po obu stronach Kanału Bródnowskiego) powstaje promenada spacerowa. Jedna z budowanych ścieżek dziś urywa się dosłownie na płocie ochraniającym teren przedszkola (w przyszłości ściezka będzie biegła pomiędzy placówką i kanałkiem). Z kolei zaraz za powstającym budynkem stoi już nowiutki mostek łączący dwa brzegi kanałku (choć do użytku zostanie oddany zapewne za rok). A jakby tego było mało, pojawiła się koncepcja zbudowania w pobliżu przedszkola stacji metra

Więcej o przedszkolu na Zaciszu przeczytacie tutaj.

Ale oglądanie budowy przedszkola, alejek i mostków na Zaciuszu to nie jedyny punkt w programie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Skoro już pani prezydent wybrała się do naszej dzielnicy (co zdarza się średnio raz na rok), „za jednym zamachem” odwiedzi też inną publiczną budowę: żłobka na ul. Chodeckiej na Bródnie. Tam prace są już na finiszu – żłobek integracyjny dla ponad setki dzieci zostanie otwarty zaraz po tegorocznych wakacjach.

 

**** AKTUALIZACJA (godz. 15) ****

No i kamień węgielny jest już wmurowany. Na budowie przedszkola byli m.n. prezydent Warszawy, burmistrz Targówka i ksiądz proboszcz z Zacisza. Przez chwilę było nawet słońce. Zobaczcie zdjęcia z dzisiejszego przedpołudnia.

Uroczystość na budowie przedszkola na Zaciszu (27.06.2013) /zdjęcia: Urząd Dzielnicy Targówek

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Kamień węgielny w przedszkolu na Zaciszu [ZDJĘCIA]

 • 27 czerwca 2013 o godz. 10:22

  A co będzie w budynku po starym przedszkolu na Nauczycielskiej? Ktoś wie jakie są plany? Może redakcji uda się dowiedzieć? Ten budynek to prawie ruina, z kuchnią węglową a mamy XXI wiek :)

 • 27 czerwca 2013 o godz. 11:10

  NO OCZYWIŚCIE PREZYDENT HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ STAWIA W NASZEJ DZIELNICY JEDYNIE NA PROKREACJĘ !!!!! DZIĘKUJEMY!!! OBIECUJEMY, ŻE URATUJEMY NASZ KRAJ Z NIŻU DEMOGRAFICZNEGO!!! BĘDZIEMY ROZMNAŻAĆ SIĘ NA POTĘGĘ JAK KRÓLIKI A HANNA G. W. STAWIAĆ NAM BĘDZIE JEDYNIE PRZEDSZKOLA!!!! TAKI JEST CEL?…A GDZIE DROGI,INSTYTUCJE KULTURALNE, SZKOLNICTWO WYŻSZE, ZAPLECZA BIZNESOWE?…ITP, ITD…

 • 27 czerwca 2013 o godz. 11:13

  TAM GDZIE JEST UCISK , BIEDA, ZANIEDBANIA JEDYNE CO WYCHODZI NAJLEPIEJ TO ROZMNAŻANIE- WŁAŚNIE TO JEST CEL AKTUALNEGO RZĄDU.

 • 27 czerwca 2013 o godz. 16:59

  Proboszcz mówił, że na Zaciszu jest coraz więcej rodzin, gdzie jest trójka i więcej dzieci.

 • 27 czerwca 2013 o godz. 22:06

  przed referendum aktywna zrobiła się Gronkiewiczowa. Ogłoszenia przepraszające za nasze podatki w Gazecie Wyborczej a za kilka dni każdy otrzyma list z przeprosinami od Gronkowca. Też z naszych podatków. Mam nadzieję, że ją odwołają.

 • 27 czerwca 2013 o godz. 22:31

  Po tym jak mordowała Targówek śmie jeszcze się tu pokazywać!!!!!!!!!!! bezczelny typ!!!!!!!!!!!!1

 • 27 czerwca 2013 o godz. 23:02

  ciekawe ile się dzieci z tego przedszkola w tym kanałku potopi…tfu – obym nie miała racji

 • 28 czerwca 2013 o godz. 07:32

  Cała PO to szumowiny

 • 28 czerwca 2013 o godz. 09:53

  PANI GRONKIEWICZ DLA TARGÓKA NIE ZROBIŁA NIC !!!! LICZY JEDNAK, ŻE NASZA DZIELNICA URATUJE NISZ DEMOGRAFICZNY I ZJAWIŁĄ SIĘ NA OTWARCIE NIEZWYKLE WAŻNEJ INSTYTUCJI PAŃSTWOWEJ JAKĄ JEST MAŁE, OKOLICZNE PRZEDSZKULE TUŻ PRZED REFERENDUM JEJ ODWOŁANIA!!!! PRECZ Z OBŁUDĄ I OBOJĘTNOŚCIĄ DLA NASZEJ DZIELNICY !!!!

 • 28 czerwca 2013 o godz. 10:47

  nie dość że zabrali i wycieli wszystkie ogródki (tak dbaja o miejsca zielone że w ich miejsce kładą kostkę brukową…. ;/) to jeszcze miejsca parkingowe zabierają- bo nikt nie pomyslał wcześneij że jak sie buduje wielkie osiedle typu Zielone Zacisze- to sie najpierw myśli o infrastrukturze (dojazd, przedszkola, etc) a nie o kasie z mieszkań.
  a potem wycinają wszystko i rujnują z ziemia bo dzieciaki z Zielonego Zacisza nie mają gdzie do przedszkoli chodzić.
  sto lat za murzynami.

 • 28 czerwca 2013 o godz. 11:40

  Wypowiadaja sie tu motoly ktorzy nie maja malych dzieci i nie wiedza jaka jest sytuacja z przedszkolami. Jak ciezko jest sie dostac, bo ciagle nie ma miejsc. A jak rodzice maja pracowac, jesli dziecko nie ma miejsca w przedszkolu??? Na Zaciszu jest z tym problem! I ciesze sie ze bedzie rozwiazany i wreszcie bedzie wiecej miejsc dla przedszkolakow. Bo nie kazdego stac na przedszkole prywatne!

 • 28 czerwca 2013 o godz. 12:38

  do MAKTA POLKA: Nie ma szansy się dostać, bo przyjeżdża taki słoik, w urzędzie mówi, że nie mam ieszkania, jest bieda i ją przyjmują. Albo mówi, że męża nie ma, że sama wychowuje ( choc to nie prawda) i dziecko ma załatwione przedszkole. SŁOIKI ODDAJCIE NAM PRACĘ I SWOBODNE ZYCIE!!

 • 28 czerwca 2013 o godz. 13:48

  zaciszny i proboszcz,hahahaha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.