Radni dzielnicy przewodnikami po Bródnie

5
Share

Ci, którzy uważają, że radni Targówka nadają się tylko do kłótni na sesjach i kanapowych rewolucji, mogą być w szoku. Przynajmniej kilkoro z naszych samorządowców chce zrobić coś bardziej pożytecznego.

Napis Bródno 7.11.2012Dzisiaj wieczorem dwójka radnych Targówka – Krzysztof Miszewski i Karolina Obrok – zamieni się w przewodników po Parku Rzeźby w Parku Bródnowskim. W ramach „Wieczoru ze sztuką” samorządowcy zamierzają zapoznać mieszkańców z ideą parku oraz rozstawionymi w nim pracami artystów. To nie pierwszy taki spacer – nasi radni zamienili się w przewodników po Bródnie już podczas Nocy Muzeów parę tygodni temu. I tak im się to spodobało, że postanowili powtórzyć akcję jeszcze kilka razy.

Oboje radni-przewodnicy są z klubu PO, ale, o dziwo, nie jest to czysto partyjna akcja. Wycieczka po parku była omawiana na radzie dzielnicy i poparł ją burmistrz Sławomir Antonik ze Spółdzielni Bródno – który jak pamiętamy, całkiem niedawno był jedną z głównych postaci kanapowej rewolucji, która obaliła rządy PO na Targówku. Do grona przewodników dołączyła też jedna z radnych niezależnych (choć dzisiaj jej jeszcze nie będzie), co pozwala nazwać „Wieczór ze sztuką” niemal akcją ponad podziałami.

Oczywiście ktoś może podejrzewać, że taki spacer to wstęp do kampanii wyborczej przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi, albo też próba odwrócenia uwagi od akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o odwołanie prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ale my wolimy widzieć bardziej kulturalny aspekt przedsięwzięcia…

Początek wycieczki z radnymi w piątek 21 czerwca o godz. 19:30 u zbiegu ul. Kondratowicza i Chodeckiej (przy Togunie). Wstęp wolny.

wieczor_plakat

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx