Szpital Bródnowski w nowych barwach. Ładny?

7
Share

To zmiana, która wywróci do góry nogami krajobraz Bródna – szpital przy Kondratowicza przestaje być niebieski. Jak wam się podoba nowa elewacja? 

 

Niebieskie ściany szpitalnych budynków są tak charakterystyczne, że na dobre wpisały się w pejzaż Bródna. Tymczasem obiekty właśnie przechodzą metamorfozę. O rozpoczynającym się remoncie pisaliśmy w październiku. Na pierwszym ogień poszedł budynek C, czyli największy, ale i najbardziej oddalony od Kondratowicza. Przy okazji wtorkowego zamieszania z alarmem bombowym internauta Maciej podesłał zdjęcia, na których widać, że prace są już niemal skończone. Nowa elewacja wygląda tak:

Budynek C Szpitala Bródnowskiego po remoncnie / zdjęcie od czytelnika

Budynek C Szpitala Bródnowskiego po remoncie / zdjęcie od czytelnika

Budynek jest szary z dwoma pasami na węższej ścianie. Wygląda dość estetycznie. To o tyle ważne, że stopniowo w najbliższych latach podobnie ocieplane i remontowane będą też elewacje kolejnych budynków bliżej Kondratowicza. W końcu szpital zmieni się więc nie do poznania. Na zdjęciu poniżej można porównać starą i nową elewację:

IMG_0455

zdjęcie od czytelnika targowek.info

Duże zmiany widać też od strony ul. Kondratowicza, gdzie powstaje lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Tu prace trwają od wiosny, ale zanim usiądzie tu pierwsza maszyna, jeszcze trochę poczekamy. Takie lądowiska przed dopuszczeniem do użytku wymagają wielu zezwoleń, a ich zdobycie trwa.

Lądowisko dla helikopterów LPR w budowie / zdjęcie od czytelnika

Lądowisko dla helikopterów LPR w budowie / zdjęcie od czytelnika

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx