Zacisze trochę równiejsze

16
Share

Nie mamy Nowotrockiej ani Trasy Świętokrzyskiej, ale przynajmniej na uliczkach Zacisza coś się dzieje.

Fot. BillJacobus/Flickr

Fot. BillJacobus/Flickr

Urząd dzielnicy kończy dzisiaj przetarg na wykonawcę generalnego remontu zaciszańskiej ulicy Nad Strugą. Położona tuż nad kanałkiem Bródnowskim uliczka na odcinku 200 metrów zyska jezdnię i chodniki z kostki brukowej oraz kilka nowych latarni. „Przy okazji” latarnie zostaną też wymienione na sąsiedniej ul. Krośniewickiej – na odcinku od kanałku do ul. Spójni. Inwestycja powinna zacząć się jeszcze latem i skończyć wczesną jesienią 2013 r..

Wyremontowanie Nad Strugą będzie ostatnią w tym roku inwestycją drogową zaplanowaną przez urzędników w naszej dzielnicy. W maju zakończyły się przetargi na remont odcinków Sennej, Wienieckiej oraz Kaśki Kariatydy, a jeszcze w kwietniu ul. Ładnej. Te pięć zaciszańskich uliczek to 100 proc. planów inwestycji drogowych zapisanych w tegorocznym budżecie dzielnicy Targówek. Tylko nie wiemy, czy się z tego powodu cieszyć, czy jednak płakać…

PS. Pod sam koniec maja równą asfaltową nawierzchnię odzyskała też w końcu ul. Wojskowa. Budowa kanalizacji na odcinków 200 metrów trwała tam niemal równo… 8 miesięcy.

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx