Zbiorą kupy, będą leżakować i odpytają urzędników | | targowek.info

Zbiorą kupy, będą leżakować i odpytają urzędników

– Będziemy wspólnie odpoczywać, bawić się, konsultować, malować mury, leżakować, tworzyć latawce – tak zachęcają społecznicy do spędzenia z nimi dwóch najbliższych weekendów na Targówku.

 

Akcja nazywa się Interwencje Osiedlowe i ma zaangażować mieszkańców Targówka Mieszkaniowego i Bródna w sprawy lokalne. Podczas spotkań organizatorzy będą m.in. pytać mieszkańców z reprezentantami jakich organizacji, urzędów, instytucji, z jakimi specjalistami chcieliby się spotkać podczas “Weekendu Obywatelskiego”. Jest więc okazja dla wszystkich forumowych hejterów, żeby przyszli i osobiście powiedzieli co im się na Targówku nie podoba.

Pierwsza odsłona akcji w najbliższy weekend. Na podwórku między ul. Olgierda a ul. Kołową odbędą się akcje, konsultacje, warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Będzie można sfotografować się podczas Niedzielnego Zakładu Fotograficznego, wziąć udział w malowaniu hydroforni, obejrzeć film wyświetlany  na podwórku, samodzielnie skonstruować latawiec, oraz zrelaksować się na leżakach rozstawionych na oczyszczonych z psich kup trawnikach.

Finałem wszystkich akcji będzie Weekend Obywatelski, podczas którego mieszkańcy spotkają się z wyłonionymi w toku konsultacji ekspertami. Specjaliści różnych dziedzin pojawią się w niedzielę 21 lipca na podwórku, by służyć poradą podczas indywidualnych spotkań z mieszkańcami.

Program:

 • 13-14 lipca – Odkupianie terenu, Leżakowanie, Zabawy z odzysku, Reakcje słowne, Niedzielny Zakład Fotograficzny, projekcja filmowa na podwórku.
 • 18-19 lipca – warsztaty z grupą Performeria Warszawy
 • 20-21 lipca – spotkania z ekspertami przy Stolikach Obywatelskich, Leżakowanie, warsztaty Zabawy z odzysku, Reakcje słowne, spacer z grupą Performeria Warszawy.
zaklad fotograficzny
Tak wygląda Wędrowny Zakład Fotograficzny, który w weekend dotrze na Targówek. Zdjęcie Kamili Szuby pochodzi z bloga zakładu: wedrownyzakladfotograficzny.blogspot.com

Podobna akcja w sierpniu zrealizowana będzie przy ul. Krasnobrodzkiej na Bródnie-Podgrodziu.

Szczegółowe informacje na stronie: interwencje.blogspot.com oraz facebook.com/interwencje

Akcje organizuje Stowarzyszenie “Katedra Kultury” we współpracy z Urzędem Dzielnicy Targówek. Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Zbiorą kupy, będą leżakować i odpytają urzędników

 • 11 lipca 2013 o godz. 22:33

  TO SZCZYTNE HAMSTWO W PAŃSTWIE! TIRY NA TORY!

 • 11 lipca 2013 o godz. 23:57

  urzad dzielnicy organizatorem . żenada , be zemnie .do roboty chamy

 • 12 lipca 2013 o godz. 00:22

  łikend obywatelski stoliki obbywatelske no ja tu trudne społeczeństwo zastałem kominy sie maluje nie hydrofornie

 • 20 lipca 2013 o godz. 18:39

  Wstyd !!! Mazanie po murach,niszczenie mienia publicznego. Brak słów. Żenada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.