Zbiorą kupy, będą leżakować i odpytają urzędników

4
Share

– Będziemy wspólnie odpoczywać, bawić się, konsultować, malować mury, leżakować, tworzyć latawce – tak zachęcają społecznicy do spędzenia z nimi dwóch najbliższych weekendów na Targówku.

 

Akcja nazywa się Interwencje Osiedlowe i ma zaangażować mieszkańców Targówka Mieszkaniowego i Bródna w sprawy lokalne. Podczas spotkań organizatorzy będą m.in. pytać mieszkańców z reprezentantami jakich organizacji, urzędów, instytucji, z jakimi specjalistami chcieliby się spotkać podczas “Weekendu Obywatelskiego”. Jest więc okazja dla wszystkich forumowych hejterów, żeby przyszli i osobiście powiedzieli co im się na Targówku nie podoba.

Pierwsza odsłona akcji w najbliższy weekend. Na podwórku między ul. Olgierda a ul. Kołową odbędą się akcje, konsultacje, warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Będzie można sfotografować się podczas Niedzielnego Zakładu Fotograficznego, wziąć udział w malowaniu hydroforni, obejrzeć film wyświetlany  na podwórku, samodzielnie skonstruować latawiec, oraz zrelaksować się na leżakach rozstawionych na oczyszczonych z psich kup trawnikach.

Finałem wszystkich akcji będzie Weekend Obywatelski, podczas którego mieszkańcy spotkają się z wyłonionymi w toku konsultacji ekspertami. Specjaliści różnych dziedzin pojawią się w niedzielę 21 lipca na podwórku, by służyć poradą podczas indywidualnych spotkań z mieszkańcami.

Program:

  • 13-14 lipca – Odkupianie terenu, Leżakowanie, Zabawy z odzysku, Reakcje słowne, Niedzielny Zakład Fotograficzny, projekcja filmowa na podwórku.
  • 18-19 lipca – warsztaty z grupą Performeria Warszawy
  • 20-21 lipca – spotkania z ekspertami przy Stolikach Obywatelskich, Leżakowanie, warsztaty Zabawy z odzysku, Reakcje słowne, spacer z grupą Performeria Warszawy.
zaklad fotograficzny

Tak wygląda Wędrowny Zakład Fotograficzny, który w weekend dotrze na Targówek. Zdjęcie Kamili Szuby pochodzi z bloga zakładu: wedrownyzakladfotograficzny.blogspot.com

Podobna akcja w sierpniu zrealizowana będzie przy ul. Krasnobrodzkiej na Bródnie-Podgrodziu.

Szczegółowe informacje na stronie: interwencje.blogspot.com oraz facebook.com/interwencje

Akcje organizuje Stowarzyszenie “Katedra Kultury” we współpracy z Urzędem Dzielnicy Targówek. Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx