Dzieci, śmieci i muchy – nowa ustawa (nie) działa? | | targowek.info

Dzieci, śmieci i muchy – nowa ustawa (nie) działa?

Plac zabaw w Parku Bródnowskim jest uznawany za jeden z najlepszych w Warszawie, ale jak tak dalej pójdzie, to szybko zacznie pikować w rankingu. Służby przestały opróżniać w nim kosze. 

 

Może to jednorazowa wpadka, ale skarga przysłana przez naszego czytelnika Marcina niebezpiecznie zbiega się w czasie z zamieszaniem śmieciowym w Warszawie. Od 1 lipca to miasto przejęło na siebie obowiązek wywożenia odpadów. Na razie nie mieliśmy zgłoszeń, że kosze są przepełnione, więc może przyjęte rozwiązania się sprawdziły.

Tymczasem w czwartek Marcin opisał swoje obserwacje z Parku Bródnowskiego i na dowód przysłał zdjęcia:

Wczoraj byłem na spacerze z synem, podczas którego odwiedziliśmy plac zabaw w Parku Bródnowskim. Często odwiedzamy to miejsce i bardzo lubimy tam chodzić, ponieważ plac jest bezpieczny, świetnie wyposażony i sprawia nie lada frajdę nie tylko dzieciakom, ale i rodzicom.

Wczoraj niestety aż zadrżałem – ujrzałem mnóstwo śmieci, przepełnione kosze, muchy zlatujące się do resztek jedzenia, a wokół tego biegające dzieci i zniesmaczeni rodzice. Pomyślałem sobie – ok, poniedziałek, pewnie służby miejskie nie zdążyły posprzątać i opróżnić koszy po weekedzie. Problem w tym, że to była środa, a od żony wiem, że w dniu dzisiejszym jest tak samo…

Nie wiem kto zawinił, nie będę tego sprawdzał, bo to nie moje zadanie, ale uważam, że dzieciaki powinny bawić się w czystym i ładnym miejscu, jakim do tej pory był plac zabaw w Parku Bródnowskim.

Zdjęcia przysłane przez Marcina

Przypomnijmy, że plac zabaw w Parku Bródnowskim (ten bliżej Poborzańskiej) znalazł się na 9 miejscu w rankingu najlepszych placów w Warszawie.  I słusznie, bo to bardzo fajne miejsce. Miejmy nadzieję, że ostatni bałagan to jednak nie jest efekt zmian w systemie odbierania śmieci i szybko służby miejskie to ogarną.
PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Dzieci, śmieci i muchy – nowa ustawa (nie) działa?

 • 5 lipca 2013 o godz. 09:38

  i dobrze :) ja nie zamierzma segregować śmieci.. serio mam na to wywalone. wyrzucam do mniejszych smietnikow na osiedlu wszystko. zero zegregacji zero zabawy. nie bede sluchał bzdur szefów firm recyklingowych, żeby im ułatwić pracę. i tak zdzierają z nas

 • 5 lipca 2013 o godz. 10:26

  Nie macie już o czym pisać? … Kilka dni temu podpalono śmietnik na Goławickiej i oczywiście o niczym nie wiecie! Straż przyjechała i gasiła. A wy piszecie, o jakimś pełnym koszu na śmieci na Bródnie… No coment.

 • 5 lipca 2013 o godz. 10:30

  JAN, ty słoju jeden!

 • 5 lipca 2013 o godz. 12:15

  Do Staśka: Poziom czystości w Parku jest bardzo ważny!!!! Cieszę się bardzo że ten temat jest podnoszony!!!!!!!!!

 • 5 lipca 2013 o godz. 12:43

  do COCO:D obrażasz mnie gamoniu . Wziąłbys sie za robote i sprzątnał Park Wiecha jak chcesz, żebysmy cie przyjęli na dzielnicy.

 • 5 lipca 2013 o godz. 14:16

  Ty będziesz mnie przyjmował?! Widząc jacy meneli tam mieszkają wcale nie zamierzam się do was zbliżać!

 • 5 lipca 2013 o godz. 16:17

  Do JAN: Jeśli naprawdę tak robisz jak opisałeś, to wypier..aj z tej dzielnicy.

 • 5 lipca 2013 o godz. 21:47

  masakra taki syf. mam pytanie do użytkowników czy jest tam gdzieś ubikacja dla dzieci? robiłam mały rekonesans z synem i nigdzie nie widziałam łazienki.

 • 5 lipca 2013 o godz. 22:50

  do TOMEK: powiedział zapyziały słoik, które jara sie tym co zrobi SM Bródno i HGW bo do tej pory to sołtys kazał co trzeba robić . hahaha takie teksty powiedz prosto w oczu plebsie

 • 6 lipca 2013 o godz. 13:51

  Do JAN: Do kogo ta mowa frajerze (ciekawe czy wiesz co to słowo oznacza)? Ciekaw jestem kto ciebie wychowywał, bo na pewno nie rodowity warszawiak, plebsie z pod warszawskiej wsi.

 • 7 lipca 2013 o godz. 09:38

  To jeszcze pryszcz, ale parkowe alejki notoryczne są zanieczyszczone końskimi odchodami, czyli mówiąc wprost, są obsrane przez konne patrole policyjne, Funkcjonariusze nie poczuwają się do obowiązku sprzątania po sobie. Może czas powrócić do patroli rowerowych i pieszych. Jeżdżeniu radiowozami i końmi po parku, jak to się dzieje obecnie jestem przeciwny. Również właściciele psów nie sprzątają po swoich pupilach. Może trzeba zrobić tak jak w Berlinie – wydzielona część dla ludzi z psami, do reszty czworonogi nie mają wstępu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.