Transparent na płocie poruszył burmistrza. O co chodzi z GKP? | | targowek.info

Transparent na płocie poruszył burmistrza. O co chodzi z GKP?

Na ogrodzeniu boiska przy Kołowej wisi wielki transparent. Przestraszył się ratusz, który odpowiada na płachtę na swojej stronie internetowej.  

 

Sytuacja jest kuriozalna. Spór miejskiego biura sportu trwa od ponad roku, a burmistrz Sławomir Antonik teraz wystąpił do zarządu klubu o wyjaśnienie zarzutów. Do działania skłonił go oczywiście wielki transparent na płocie.

hghggh
Kilka dni temu zdjęcie przysłane przez czytelnika Mateusza opublikowaliśmy już na Facebooku

Nie stajemy po żadnej stronie, ani nie wchodzimy w meritum sporu, bo jest on bardziej skomplikowany, niż wydaje się większości kibiców. Poniżej prezentujemy wyjaśnienie ratusza, bo do tej pory dużo mówiło się o obcięciu dotacji dla młodych piłkarzy, a mniej o zaległościach klubu.

Stanowisko urzędu dzielnicy w sprawie GKP:

GKP Targówek jest organizacją pożytku publicznego prowadzącą działalność sportową i działającą na terenie naszej dzielnicy. Organizacje pożytku publicznego mogą ubiegać się o przyznawanie celowych dotacji związanych z prowadzoną działalnością.

Urząd Dzielnicy Targówek co roku przekazuje dotacje na szkolenia dzieci i młodzieży oraz sponsoruje wyjazdy dzieci na obozy treningowe stosownie do posiadanych środków i możliwości. Z tytułu umów zawartych przez Urząd Dzielnicy Targówek z GKP Targówek w roku 2012 dotacja dla GKP wyniosła 38.000 PLN. W roku 2013 dla GKP Targówek przyznano dotację w wysokości 34.000 PLN przeznaczoną na:
– organizację turnieju piłkarskiego
– całoroczne szkolenia dzieci i młodzieży w 5 grupach wiekowych, roczniki 2002 -2006
– organizację obozu sportowego.

GKP może starać się również o przyznanie dotacji z Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy na prowadzenie statutowej działalności. Należy jednak dodać, że podmiotom, które zalegają z opłacaniem podatków z tytułu dzierżawy gruntów dotacje nie mogą być przyznane. GKP Targówek z tytułu niezapłaconych podatków wraz z odsetkami zalega m.st. Warszawa około 500.000 PLN.

GKP Targówek działając jako organizacja pożytku publicznego prowadząca działalność gospodarczą jest instytucją prywatną. Wyklucza to utrzymywanie prywatnego podmiotu z pieniędzy podatników. Świadczenia pracownicze, dzierżawa czy koszty utrzymania infrastruktury stanowią wyłączne własne obciążenia GKP.
Utrzymywanie GKP Targówek – prywatnego podmiotu z publicznych pieniędzy byłoby niezgodne z prawem.

PRZECZYTAJ TEŻ:

44 komentarzy na temat “Transparent na płocie poruszył burmistrza. O co chodzi z GKP?

 • 17 lipca 2013 o godz. 08:23

  bolą oczka bolą panie burmistrzyniu. całą waszą świtę zabolało, że ktoś mówi prawdę. Niszczycie nie tylko sport, ale i młodzież!

 • 17 lipca 2013 o godz. 08:27

  PRzez kilka lat klub był okradany. Między innymi przez pana B….a. Nakradli się i klub zostawili z dlugami. Nie dziwmy sie, że miasto nie chce pomóc jak zostali oszukani na ładną kaskę

 • 17 lipca 2013 o godz. 09:14

  Jan musi być lemingiem. Pamiętaj że to jest II siła w Warszawie. Jakoś wszystkie kluby za rządu HGW podobnie jak teatry tracą „moc”. Zostaniemy kulturową pustynią pod rządami HGW

 • 17 lipca 2013 o godz. 09:22

  Robią w gacie, bo referendum niedługo. A tu taki napis, tyle autobusów przejeżdża… Wnet pan burmistrz zostanie wezwany na dywanik do ratusza. No, wicie, co tam u was… rozumicie że to nikomu nie służy… :-)

 • 17 lipca 2013 o godz. 09:28

  Referendum za pasem. Hanka ma cykora. Tylko czekać jak zaraz znów obieca budowę mostu Krasińskich, Obwodnicy Sródmiejskiej, Tymczasowej przeprawy przez Wisłę na czas remontu Grota itp. Hanka TARGÓWEK MA CIĘ DOŚĆ!!!!OSZUSTKO!!!!

 • 17 lipca 2013 o godz. 09:53

  Sport na Targówku leży szczególnie na Mieszkalnym Targówku (nie mówiąc o Fabrycznym) – nie ma basenu, nie ma kortów, nie ma bieżni. Mamy orlika i fajnie. Jednak prywatna firma powinna płacić podatki a nie ubiegać się o następną kasę z Ratusza. Kto by nie chciał darmowej kasy od miasta i zalegać z podatkami i ubiegać się o następną kasę zasłaniając się dobrem dzieci? Z drugiej strony – dlaczego do tej pory miasto dawało pieniądze bez przedstawienia biznesplanu? Dlaczego pozwolili aż na takie długi? Wpisać osoby na listę dłużników i powołać nową spółkę która będzie dbała o rozwój piłki. Jednocześnie niech miasto przedstawi plan na unowocześnienie budynków i stadionu – niech przedstawią władze plany jakie mają do tego terenu aby mieszkańcy i kibice wiedzieli na czym stoją. Kiedy będzie obiecany basen na Targówku mieszkalnym?

 • 17 lipca 2013 o godz. 11:32

  Ludzie, w naszej dzielnicy rządzi PiS. To dzięki nim burmistrzem został Antonik. Więc co ma zmienić referendum i odwołanie HGW?

 • 17 lipca 2013 o godz. 11:58

  „Kolonista” jest Lemingiem!!!!

 • 17 lipca 2013 o godz. 12:05

  Do Kolonista: Wcześniej 7 lat rządził Inwestor Zawistowski i to on zapuścił Targówek. Odwołać HGW to jedyna szansa dla Prawej strony. PIS rządzi od 2 miesięcy i widać postęp , jest czyściej i trawa cięta chociaż na czas.

 • 17 lipca 2013 o godz. 12:23

  Obietnice Hanki dla Targówka:

  – most Krasińskich

  – obwodnica Śródmiejska

  – Trasa Świętokrzyska

  – tymczasowa przeprawa na czas remontu Grota

  – remont Łodygowej.

  – i wiele wiele innych.

  Hanka nie chodziłem dawno na wybory ale na referendum pójdę.

 • 17 lipca 2013 o godz. 13:09

  do ANONIM: Słoju! ja walcze o to, zeby na TGK była rozrywka, sport , dostepne boiska (a nie trzeba placic ) , a ty mowisz na mnie leming. poznales nowe slowko gimbusie?

 • 17 lipca 2013 o godz. 13:17

  do Jan: Uważasz że HGW chce inwestować a nie ma terenu?! sprecyzuj się. Ja tez uważam że na Targówku Mieszkaniowym powinno być lodowisko . basen itp. Hanka teren od Agencji Rynku rolnego może dostać za darmo( Łąka po PGR-rze) jak tylko zrobi inwestycję publiczną.

 • 17 lipca 2013 o godz. 13:27

  Ale cyrk! Antonik z SM Bródno rządzi na Targówku od 6 lat, najpierw z PO teraz PiS – to taki marszałek Struzik Targówka. Dla niego ważne są interesy spółdzielni Bródno – wielkiego dewelopera, a nie jakiegoś tam klubu piłkarskiego. Ważne aby władza zgodziła się na postawienie nowego bloku spółdzielni, ułatwiła eksmisję uboższych „uciążliwych” lokatorów. Pytam więc na co idzie ponad pół miliona publicznych pieniędzy Targówka przeznaczonych na sport? Czy nie wydaje ich burmistrz na wspieranie pseudosportowych działań w swojej spółdzielni mieszkaniowej?

 • 17 lipca 2013 o godz. 14:27

  buahahahaha!!! JANek ale się uśmiałem:D Rycerzu… o co i gdzie ty tak walczysz??? Budują coś – kpisz z tego, czegoś nie zrobią – to samo. Innych forumowiczów dyskryminujesz i ubliżasz im. Jesteś największym marudą po tej cześci Wisły moherze. Wszędzie widzisz spiski, podsępy i układy.

 • 17 lipca 2013 o godz. 14:43

  panie jan rozumiem ze pan b to bucon czyli ja i co mam panu napisac jak nakradlem to powiadom pan prokurature panie mieszkanicu od 16 lat miasto od nas nic nie chcialo pisma o uregulowanie pisalem osobiscie pare razy do wgladu w klubie popatrzcie co bylo tu pare lat temu moze ci rozsadni pamietaja osobiscie dziekuje panu zawistowskiemu a teraz antonikowi i panu kowalskiemu a takze jedynemu radnemu z naszej dzielnicy panu stanislawskiemu za walke o klub pytanie gdzie reszta radnych co do zadluzenia klubu czy mozna zadac watu za 2010 rok pozdrawiam z.bucon zalozyciel klubu ,przekret ,reszte sobie dodajcie pozdrawiam

 • 17 lipca 2013 o godz. 14:51

  Pan Bucoń doprowadził do sytuacji że mamy III ligę i jesteśmy drugą siłą w Warszawie!!! Dziękujemy!!!!! Prosimy o dalszą walkę!!!!! Na Ursynowie został by bohaterem!!!!NIE JESTEM JEGO RODZINĄ ITP.

 • 17 lipca 2013 o godz. 15:08

  UWAGA!!! KTOŚ SIĘ PODEMNIE PODSZYWA! W TEJ ROZMOWIE JESZCZE NIE ZABIERAŁEM GŁOSU! PROSZĘ REDAKCJĘ TARGÓWEK.INFO O WPROWADZENIE REJESTRACJI DO NAPISANIA POSTU ! KTOŚ MNIE OCZERNIA I INNYCH ! STOP IDIOTOM!

 • 17 lipca 2013 o godz. 15:09

  ORAZ O SKASOWANIE POSTÓW TEGO PODSZYWACZA JE…NEGO!!

 • 17 lipca 2013 o godz. 16:21

  Jan! Ale z ciebie słoik:)

 • 17 lipca 2013 o godz. 16:35

  Trzeba przyznac, ze szczery ten napis musi byc, bo pisany recznie, a to rzadkosc dzisiaj. Zreszta w ostatni lyk-end;-) na Ursynowie byl festyn sportowy z prawdziwego zdarzenia, nie tylko calkiem niezly(zwlaszcza poziomem) streetbasket, do tego jeszcze w okolicy nawet bule + sprzet do siatkowki, badmintona etc. Baa nawet pozyczyli maszyne treningowa do zagrywki dla siatkarzy(z V= 100 km/h)…

  Poza tym jesli wierzyc tresci artykulu to wina wladz miasta jest. Wiadomo, ze klub tego rodzaju nie bedzie mial na wysokie podatki, a to lezy w gestii miasta jakiej one sa wysokosci i czy w ogole powinny byc. Powinni raczej brac procent od umow sponsorskich, ewentualnie odstepnych jak zawodnik przechodzi do glownych lig.

 • 17 lipca 2013 o godz. 18:07

  DO JANA: ja gnębie pasożytów, więc bój się gimbie :)

 • 17 lipca 2013 o godz. 22:28

  wielkość rzekomego długu GKP Targówek (500.000,00 zł) wobec miasta, z tytułu braku umowy dzierżawy gruntu (więc jakie kwoty miał klub płacić) to szacunek urzędników ratusza, który jest bezprawny …
  wszelkie otrzymywane dotacje były wydatkowane zgodnie z przeznaczeniem, a gdy kontrola stwierdziła pewne nieprawidłowości (o co nie jest tak trudno) klub zwracał sporną kwotę do urzędu miasta …
  jeśli ktokolwiek uważa, że szkolenie dzieci i młodzieży, powinno być finansowane z prywatnych funduszy osób działających w klubie = jest w wielkim błędzie …
  pozdrawiam

 • 17 lipca 2013 o godz. 23:37

  A do kogo należy restauracja na terenie klubu?

 • 18 lipca 2013 o godz. 00:21

  To jest jeden wielki skandal, że miasto nie dokłada się do rozwijania sportu nie tylko na Targówku dla GKP, ale też dla innych klubów czy to piłkarskich, koszykarskich czy siatkarskich. Rozumiem, że błędy polityki trzeba pokrywać z budżetu, ale czemu ma tracić na tym WARSZAWSKI SPORT? Dzieci które trenują i się rozwijają lepiej olać, niech sobie radzą na osiedlu… Niedługo w ogóle nie będzie gdzie trenować i spełniać swoich marzeń. Mam jednak wielką nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

 • 18 lipca 2013 o godz. 02:27

  Do Ciekawy:

  -Budynek w którym stoi restauracja należy do klubu, pomieszczenia w których się znajduje są udostępniane firmie Bumap na zasadzie umowy najmu zgodnie z którą ww. firma płaci stosowny czynsz do kasy klubu.

  A już tak ogólnie:

  Po 1. Jeżeli dochodziło do domniemanego defraudowania pieniędzy przez Pana Zbigniewa Buconia i wcześniejszych członków zarządu to dlaczego żadna z kontroli finansowych (których nawet w ostatnim czasie było kilka). Nie wykazała żadnych większych nieprawidłowości? (Mniejsze wynikające m.in z błędów formalnych szybko wyjaśniono). Dlaczego nikomu nie postawiono bezpośrednich zarzutów? Może ja jestem jakiś ciemny ale jeżeli ktoś kradnie to powinno się go karać a tu nawet dowodów nie ma tylko plotki.

  Po 2. Argument miasta że klub prowadzi działalność i dlatego nie dadzą dofinansowania jest po prostu śmieszny. Gdyby nie ta działalność klub już dawno by upadł i zapomniano by o szkoleniu młodzieży a o III lidze nawet nie mówiąc. Bo od 1,5 roku z programów rewitalizacyjnych BSiR dostał równe 0zł (Od momentu objęcia stanowiska przez R.Popek).

  A po 3. dlaczego miasto które nawet jak nie chce dać tych pieniędzy to w proponowanej umowie dzierżawy przedstawia dla klubu kilkunastokrotnie większe stawki najmu niż dla innych klubów? (np. Drukarz lub WTW). Moim zdaniem jeżeli nie ma pieniędzy to przynajmniej tak powinni wspomagać. A zamiast tego do ww. umowy załącza podpunkt stanowiący że umowa jest na 13 miesięcy i miasto nie musi jej przedłużać a następnie może zrobić z terenem oraz budynkami co chce? (Wyczuwam tu pewną alegorię do tego typu działań miasta w innych miejscach gdzie obiecywali że będzie dobrze a zaorali i bloki postawili).

 • 18 lipca 2013 o godz. 08:06

  Tomek: ja tylko chce zrozumieć o co w tej awanturze chodzi, dlatego pytam. Zastanawiam się, dlaczego Drukarz czy Delta podpisały porozumienia z miastem jeszcze za poprzedniego dyrektora biura sportu, a GKP nie chciał. Czy chodziło o zrzeczenie się praw do gruntu? Nie mogliby zarabiać na parkingach, restauracji? Miasto miało wtedy dobry program dla klubów, z której „druga siła” zrezygnowała. Obawiam się, że stąd wynikają obecne problemy.

  Dlaczego GKP rozeszło się z akrobatami (razem mieliby mocniejszą kartę przetargową) już nawet nie chcę dociekać, bo to prehistoria.

 • 18 lipca 2013 o godz. 08:39

  Panie Ciekawy odnośnie popisania umowy z miastem niestety w sierpniu ubieglego roku bsir wykreslilo nas z rewitalizacji nawet nas o tym nie informujac natomiast umowa zaproponowana nam przez mst.wawa w pazdierniku ubieglego roku w tej formie byla nie do przyjecia bo szkodzila klubowi co do resteuracji to tomek odpisal jest nadzieja ze popiszemy umowe z dzielnica na teren pan burmistrz Antonik jest zainteresowany rozwiazaniem tego problemu odnosinie zachownia pani dyrektor biura sportu i rekreacji Renaty Popek w stosunku do klubu okresle jednym zdaniem skandaliczne to mało powiedziane ,dla ciekawych od przyszlego tygodnia na stronie internetowej klubu bedzie publikowana korespondencja pomiedzy klubem a miastem stolecznym wawa zapraszam ciekawa lektura

 • 18 lipca 2013 o godz. 12:45

  dobry pomysł z tą korespondencją na stronie. Trzymam kciuki, żeby problem rozwiązał się polubownie.

 • 18 lipca 2013 o godz. 22:58

  klub GKP Targówek ma bardzo wielu przyjaciół, ale i wrogów posiada niemało, gdyż:
  po pierwsze osiąga rewelacyjne wyniki sportowe, które są dla niektórych zadrą w oku,
  po drugie nie chce zaakceptować bezprawnych decyzji urzędniczych i jako klub sportowy podejmuje walkę,
  po trzecie ta wojna z miastem toczy się tak naprawdę o atrakcyjny grunt,
  o ile na Drukarzu (park Skaryszewski) trudno stawiać apartamentowce, to przy ulicy Kołowej jest to możliwe …
  uważam, że zamieszczenie treści korespondencji nie rozjaśni sprawy – to jest kilkaset stron dokumentów i pism, które jednoznacznie świadczą, że urząd miasta za wszelką cenę chce zlikwidować stowarzyszenie kultury fizycznej GKP Targówek …
  osobiście uważam, że z urzędnikami ratusza jest obecnie tak samo trudno zwyciężyć, jak za czasów komuny – tu niewiele się zmieniło …

 • 19 lipca 2013 o godz. 14:09

  Widzę, że dalej znajdują się obrońcy klubu Milicji i Urzędu Bezpieczeństwa, gdzie wszystko załatwiało się telefonem. Ten klub to dinozaur który jest tak czerwony, że nie można go już zmienić. Niestety. Trzeba go rozwiązać i stworzyć na nowo. A to że klub chce przejąć działki na których się znajduje. Jakoś nie ma wątpliwości, że chwilę potem zarząd opchnie je developerowi. To jest śmieszne, klub próbuję przejąć działkę od miasta, prowadzi nielegalnie działalność gospodarczą, nie rozlicza dotacji i jeszcze się awanturuje że kasa na niego nie spada jak manna z nieba Urzędu Miasta. Więc piszę do przedstawicieli GKP, róbcie co chcecie ale od pieniędzy z moich podatków i terenów mojej dzielnicy WARA!!

 • 19 lipca 2013 o godz. 17:24

  GKP to mafia. A lemingi wierza w to co powie prezes (czerwoniak)

 • 19 lipca 2013 o godz. 18:28

  Do Hóbert:

  Jesteśmy mafią! Mordujemy ludzi, handlujemy narkotykami, wymuszamy haracze a później się budzimy i robimy najgorsze co możemy robić! (o zgrozo aż boję się o tym mówić!): Szkolimy młodych piłkarzy!!! Takich wpisów jak twój aż szkoda komentować ale się o to pokusiłem. Równie dobrze mogłeś napisać że któryś z członków zarządu pochodzi z Marsa i ma czułki…

  A tak na marginesie dodam (jako pracownik klubu) że jak na mafiozę to strasznie krucho u mnie z pieniędzmi bo ta działalność przestępcza jest strasznie mało opłacalna… Praca w takim klubie jak GKP wymaga miłości do piłki nożnej i lokalnego patriotyzmu a nie chęci zarobienia milionów.

  Tak więc pozdrawiam i mam nadzieję na mniej fantazji w kolejnych wpisach.

 • 21 lipca 2013 o godz. 09:36

  Do HObert: sam jesteś Lemingiem i obrońcą HGW.

 • 21 lipca 2013 o godz. 09:47

  We wczorajszym meczu z Widzewem grało dwóch wychowanków warszawskich klubów – Cichocki wychowanek GKP oraz Mikita- Wychowanek Agrykoli. Czy Lemingi atakujące GKP mają jakieś pytania?!!!Wara Lemingi od GKP. GKP duma Prawej strony . HGW gotowa jest wymordować wszystko co jest po Prawej stronie.

 • 21 lipca 2013 o godz. 20:36

  Tak, ja mam pytanie: ile w końcu kosztował Legię Cichocki i gdzie te pieniądze trafiły? Na konto klubu?

  Czy w umowie zagwarantowany jest procent od następnej sprzedaży, tak jak robią to zaradne kluby? Mogę sobie wyobrazić, że Cichocki za 2-3 lata pójdzie na Zachód (albo wschód jak Jędza) za kilka milionów. 20 procent od takiej kasy ustawiłoby GKP. Czy jest taki zapis w umowie?

  A Mateuszowi życzę wielkich sukcesów piłkarskich. I Mikicie też.

 • 21 lipca 2013 o godz. 20:56

  do tomek: Tomuś, to był zart :) ale widze, że sie poczułes :)

 • 22 lipca 2013 o godz. 07:42

  Fottball Fan tak jest zapis w umowie z Cichockim. Hóbercik durny żart zresztą jak i Twój brak ortografii.

 • 22 lipca 2013 o godz. 09:04

  GKP – duma Prawej strony!!!!!!!!!

 • 22 lipca 2013 o godz. 14:53

  Panie Marian zachowujesz się jak człowiek z innej bajki podaj pesel a moze ty jestes z tych formacji z tego co wiem to klub broni tej dzialki a co do malwersacji .zlych rozliczen to bijesz pjane a morze ty od hgw lemingu

 • 22 lipca 2013 o godz. 19:18

  Marian to leming od hgw

 • 22 lipca 2013 o godz. 22:16

  HGW taka wiarygodna osoba !!! tak dba o prawą stronę !!! Inwestuje mosty buduje itp. Ona jest wiarygodna i dobrotliwa dla Targówka . Kurcze sam nie wierzę w to co piszę!!!

 • 23 lipca 2013 o godz. 23:14

  Pytanie w tytule tekstu jest retoryczne. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o…. :)

 • 5 sierpnia 2013 o godz. 11:57

  Druga siła w Warszawie :-D Boki zrywać

 • 7 grudnia 2014 o godz. 18:23

  Hmm… Autor dobrze to przemyślał?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.