Połączenie Elsnerowa ze stacją Zacisze–Wilno rodzi się w bólach, ktorych końca wciąż nie widać.

Dziś tak wygląda skrzyżowanie Wiernej ze Swojską, czyli główny dojazd do nowego przystanku kolejowego. Żeby zbudować porządną ulicę, trzeba zburzyć jeden dom.
„Ratusz przejmuje tylko część działki i domu pod budowę nowej drogi na Zaciszu” – pisze na lokalnych stronach „Rzeczpospolita”. Chodzi o ul. Wierną na Elsnerowie, a nie Zaciszu, ale nie czepiajmy się szczegółów.
Jak informuje gazeta, jedną z osób, która ma być wywłaszczona w związku z tą inwestycją, jest Aneta Mietełka. Razem z mężem i dziećmi mieszka przy ul. Swojskiej. W tym samym domu żyje także jej siostra z rodziną oraz matka.
– Miasto chce przejąć od nas tylko część działki i część domu, a proponowane odszkodowanie nie wystarczy, by kupić dom albo mieszkania dla wszystkich – opowiada pani Aneta.
Rozwiązaniem problemu byłby wykup całej działki, a nie jej części (za odpowiednio wyższą kwotę), lecz nad tym dzielnica Targówek jeszcze się zastanawia.
Kiedy ulica Wierna połączy Elsnerów z przystankiem kolejowym Zacisze–Wilno ciągle nie wiadomo – choć niewątpliwie jest ono bliżej niż połączenie z tą samą stacją Zacisza…
Cały artykuł przeczytacie w „Rzeczpospolitej”.
co do połączenia z zaciszem, to mam pytanie gdzie jest wielki zawsze żywy radny z zacisza pan Poczesny czy tylko potrafi łatać dziury w ulicy.
kiedy będize rozbudowa Sw. Wincentego na trase szybkiego ruchu? zajmijcie sie tym
Jan -> Nigdy. Metro dociągną to już nie będzie potrzebna. I na zawsze pozostanie dziurawa z wielką kałużą przy cm. Bródnowskim.
Czy pan Poczesny jest jedynym radnym? Gdzie są pozostali? Aaa, rozumiem. Skoro się nie chwalą swoją troską o dzielnicę, dając do zrozumienia, że mają wszystko w d, to przynajmniej są w tej kwestii uczciwi. Zatem głosujmy na uczciwych.
bardzo sprytne rozwiązanie z tą połową domu i działki. za grosz przyzwoitości. a może developer zaproponował by mieszkanie w promocji dla rodziny