Ulice Targówka przestały być bezpieczne

8
Share

Policja ujawniła statystyki wypadków samochodowych w pierwszym półroczu 2013 r. Niestety, nasza dzielnica stała się jedną z najniebezpieczniejszych w całej Warszawie.

Jeszcze rok temu nasze drogi były w grupie najspokojniejszych w mieście. W pierwszej połowie 2012 r. w całej dzielnicy Targówek było raptem 12 wypadków, z czego tylko jeden śmiertelny. Ale to już przeszłość. Wg. najnowszych statystyk policyjnej drogówki, między styczniem i czerwcem 2013 r. w naszej dzielnicy doszło aż do 24 wypadków samochodowych w których zginęły 4 osoby!

fot. targowek.info

Śmiertelne potrącenie na Radzymińskiej/ fot. targowek.info

Zabici to przede wszystkim piesi – aż dwoje ludzi zostało śmiertelnie potrąconych (w dwóch różnych wypadkach) na skrzyżowaniu Radzymińskiej z Gorzykowską, a młody chłopak zginął u zbiegu Radzymińskiej z Młodzieńczą. Ostatnia ofiara, potrącony przez samochód młody rowerzysta, straciła życie też niedaleko Radzymińskiej – konkretnie na odchodzącej od niej Tużyckiej.

Nic dziwnego, że ul. Radzymińska została uznana przez policję za trzecią najbardziej niebezpieczną ulicę w Warszawie – łącznie w tym roku było tam 15 wypadków (prócz 3 zabitych też 14 rannych). Zdaniem drogówki jeszcze gorzej jest tylko na Puławskiej (20 wypadków, 2 zabitych, 22 rannych) oraz w al. Jerozolimskich (20 wypadków, 1 zabity, 23 rannych).

Jedynym pocieszeniem może być to, że mimo dwukrotnego wzrostu liczby wypadków samochodowych, generalnie wciąż na ulicach Targówka jest dużo mniej kraks niż gdzie indziej. Np. na Mokotowie w pierwszej połowie tego roku było aż 79 wypadków, w Śródmieściu 69, zaś na Pradze Południe, Ochocie i Woli ponad 40. Co z tego, skoro pod względem ofiar śmiertelnych Targówek uplasował się na niechlubnym drugim miejscu. Na Mokotowie straciło życie aż 7 ludzi, ale raczej nie ma się tu z czego cieszyć.

Łącznie między styczniem i czerwcem 2013 r. w całej Warszawie w 547 wypadkach samochodych zginęło 27 osób, a 611 zostało rannych.

Radzymińska róg Gorzykowskiej - najniebezpieczniejsze skrzyżowanie na Targówku / fot. targowek.info

Radzymińska róg Gorzykowskiej – najniebezpieczniejsze skrzyżowanie na Targówku / fot. targowek.info

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx