Uwaga! Dziś demonstracja na Bródnie: protestują ochroniarze | | targowek.info

Uwaga! Dziś demonstracja na Bródnie: protestują ochroniarze

Na szczęście Bródno nie jest często areną ulicznych protestów, ale dziś na Łabiszyńskiej może być gorąco. Ochroniarze idą pod siedzibę pracodawcy upomnieć się o zaległe wypłaty. 

 

Nie spodziewajcie się raczej barczystych bodyguardów, ani bramkarzy z nocnych klubów. Firma, której siedziba znajduje się przy Łabiszyńskiej, zatrudnia głównie niewykwalifikowanych pracowników po 45 roku życia, często w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Ich cierpliwość właśnie się wyczerpała. Jak podaje Centrum Informacji Anarchistycznej (CIA) pracodawca zalega z wypłatami, w niektórych przypadkach od miesięcy. Właściciel firmy tłumaczy to „chwilowym brakiem płynności”.

Dodatkowo firma stosuje upokarzający system wypłaty wynagrodzeń. Pracownicy mają się stawiać pod siedzibą biura zarządu w każdy wtorek i czwartek. Nie wszyscy otrzymują wypłatę. Na łut szczęścia mogą liczyć tylko osoby, które znalazły się na czołowych miejscach na „liście oczekujących”. Reszta odprawiana jest z kwitkiem.

– czytamy na stronie CIA.

Ochroniarze głośniej upomną się o swoje wynagrodzenia w czwartek o godz. 13, pod siedzibą zarządu firmy w pawilonie przy Łabiszyńskiej.

Nie wiadomo, jak duży będzie protest, ale można spodziewać się sporego tłumu. Na wydarzenie na Facebooku zapisało się wprawdzie tylko kilkadziesiąt osób, ale pamiętajmy, że w tej grupie wiekowej niewiele osób korzysta z FB.

Sprawa jest na tyle nagłośniona, że zajęły się nią nawet media mainstreamowe. Poniżej rozmowa z ochroniarzem nagrana przez gazeta.pl

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Uwaga! Dziś demonstracja na Bródnie: protestują ochroniarze

 • 25 lipca 2013 o godz. 07:08

  Jan stoi w kolejce, a nawet dał wywiad do gazety.tv

 • 25 lipca 2013 o godz. 08:19

  Jan, ale z ciebie słoik:)

 • 25 lipca 2013 o godz. 09:16

  Janek co oni (qwerty i do jana) sie tak ciebie uczepili?

 • 25 lipca 2013 o godz. 09:40

  …bo to straszny burak w kapciach jest.

 • 25 lipca 2013 o godz. 15:20

  To jest ciekawy fenomen :) jak widac mam swój Fanklub. Szkoda, że to pewnie 12 letnie gimby na wakacjach,ale zawsze coś :) a co do firmy, to niedługo takich firm będzie więcej. Vencincik Rostovski rujnuje nasz kraj :) To co wyprawiaja Urzędy skarbowe to jest po prostu rujnowanie Polski.

  Pozdro dla kumatych. A wy deb.le z postów powyżej, weźcie sie za czytanie lektur. ELO

 • 25 lipca 2013 o godz. 15:58

  Pracowałem w tej firmie 4 miesiące to jeden wielki burdel kazano mi podać nr konta do wypłaty a nigdy nie zrobili przelewu tylko dawano mi przez pana kierownika lub przez kontrolnego lub osobiście w biurze firmy Ja to bym ta firmę rozwalił jakimś bejzbolem i tyle by było

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.