Uwaga! Dziś demonstracja na Bródnie: protestują ochroniarze

6
Share

Na szczęście Bródno nie jest często areną ulicznych protestów, ale dziś na Łabiszyńskiej może być gorąco. Ochroniarze idą pod siedzibę pracodawcy upomnieć się o zaległe wypłaty. 

 

Nie spodziewajcie się raczej barczystych bodyguardów, ani bramkarzy z nocnych klubów. Firma, której siedziba znajduje się przy Łabiszyńskiej, zatrudnia głównie niewykwalifikowanych pracowników po 45 roku życia, często w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Ich cierpliwość właśnie się wyczerpała. Jak podaje Centrum Informacji Anarchistycznej (CIA) pracodawca zalega z wypłatami, w niektórych przypadkach od miesięcy. Właściciel firmy tłumaczy to „chwilowym brakiem płynności”.

Dodatkowo firma stosuje upokarzający system wypłaty wynagrodzeń. Pracownicy mają się stawiać pod siedzibą biura zarządu w każdy wtorek i czwartek. Nie wszyscy otrzymują wypłatę. Na łut szczęścia mogą liczyć tylko osoby, które znalazły się na czołowych miejscach na „liście oczekujących”. Reszta odprawiana jest z kwitkiem.

– czytamy na stronie CIA.

Ochroniarze głośniej upomną się o swoje wynagrodzenia w czwartek o godz. 13, pod siedzibą zarządu firmy w pawilonie przy Łabiszyńskiej.

Nie wiadomo, jak duży będzie protest, ale można spodziewać się sporego tłumu. Na wydarzenie na Facebooku zapisało się wprawdzie tylko kilkadziesiąt osób, ale pamiętajmy, że w tej grupie wiekowej niewiele osób korzysta z FB.

Sprawa jest na tyle nagłośniona, że zajęły się nią nawet media mainstreamowe. Poniżej rozmowa z ochroniarzem nagrana przez gazeta.pl

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx