Zimne piwo z kija na Zaciszu. Różne rodzaje

8
Share

Już myśleliśmy, że w naszej dzielnicy otworzył się pierwszy prawdziwy pub, ale to nie to samo. Przy Radzymińskiej leją z kija zimne, oryginalne piwa, ale pić nie można.  Nowe miejsce nazywa się Chmiel i Słód

O nowym miejscu dał nam znać czytelnik Marcin. „Przy Radzymińskiej zaczęło działać miejsce, w którym można dostać świeże litewskie piwa z beczki.” W całej Warszawie coraz bardziej popularne są puby z wieloma rodzajami piw z nalewaka, więc może jakiś powstał i u nas?

Nie do końca. Sklep przy Radzymińskiej 208 nazywa się Chmiel i Słód i… to faktycznie sklep, choć mają tu aż osiem kranów do rozlewania piwa z beczki. Złocisty trunek nalewany jest do plastikowych butelek na wynos. Nie ma konsumpcji na miejscu. Ciekawy pomysł, choć jeszcze nie wiadomo czy się przyjmie w polskich realiach. Firma zaczynała w Legionowie, teraz ma już sklepy na Białołęce, Nowodworach i od ponad miesiąca także na Zaciszu.

Można tu kupić piwo z beczki z litewskiego browaru Rinkuškiai. Jest aż osiem rodzajów, w tym porter, korzenne, pszeniczne i inne – obsługa może doradzić i powiedzieć kilka słów o każdym. Piwo nalewane jest do plastikowych butelek, za które płacimy oddzielnie. Są trzy rozmiary: 1 l., 1,5 l. lub 2 l. Ceny zaczynają się od 7.99 za litr, do tego butelka za niecałą złotówkę. To drożej niż za tradycyjne piwo w sklepie, ale taniej niż w pubie, a trunek ciekawszy.  Jeśli komuś nie zależy na zimnym piwie z nalewaka, to ma do dyspozycji całą lodówkę z piwem butelkowanym. Nie znajdziecie tu marek znanych z supermarketów. Dominują browary ze wschodu, wybór jest całkiem spory.

Tak wygląda sklep z zewnątrz. To budynek tuż za Kościeliską jadąc z centrum

Sklep z zewnątrz

 

Barmanka? Ekspedientka? Nie wiemy jak nazwać panią, która nalewa piwo w sklepie

Barmanka? Ekspedientka? Nie wiemy jak nazwać panią, która nalewa piwo w sklepie

 

Lodówka z piwami

Lodówka z piwami

Rozmiary dostępnych butelek

Rozmiary dostępnych butelek

zdjęcia targowek.info

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx