Co jest nie tak z Trasą Toruńską? | | targowek.info

Co jest nie tak z Trasą Toruńską?

Czy remont najszybszej drogi w naszej dzielnicy jest prowadzony prawidłowo? Tylko w ostatni weekend na naszym odcinku S8 rozbiły się 4 tiry i 1 samochód osobowy. Sześć osób zostało rannych.

O tym, że na Trasie Toruńskiej będą korki, informowaliśmy w sobotę o świcie. I tak było – choć mieliśmy na myśli „tylko” kolejny etap nie mającego końca remontu arterii: zamknięcie części drogi w rejonie ul. Głębockiej. Lecz w tym samym czasie gdy nasz tekst pojawiał się na stronie targowek.info, w szklanym tunelu TT – w okolicach Marywilskiej, a więc tuż obok remontowanego odcinka – rozbijały się trzy wielkie tiry na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. Jedna osoba została ranna, usuwanie resztek rozbitych pojazdów trwało aż do popołudnia.

fot. Tvn Warszawa
fot. Tvn Warszawa

Spokój trwał tylko przez kilka godzin. Krótko po północy w nocy z soboty na niedzielę do strasznego wypadku doszło dokładnie na remontowanym odcinku przy Glębockiej. Na teoretycznie zamkniętym dla ruchu fragmencie trasy kolejny rozpędzony tir (znów zza zagranicy) wjechał w tył samochodu osobowego, którym podróżowała pięcioosobowa rodzina. Jak informuje Tvn Warszawa cała piątka, w tym troje dzieci, trafiła do szpitala.

O ile w pierwszym wypadku większa część winy leży zapewne po stronie cudzoziemskich kierowców ciężarówek, to w drugim sprawa nie jest taka oczywista. Na razie możemy się tylko domyślać, jak doszło to tego wypadku, ale wszystko wskazuje na to, że drogowcy fatalnie oznakowali remontowany odcinek. Samochód osobowy bez problemu wjechał w zamknięty obszar, a gdy w końcu jego kierowca zorientował się, że coś jest nie tak i zaczął hamować, wjechał w niego tir, który prawdopodobnie także nie zauważył zamkniętego odcinka.

Dlaczego aż dwa samochody nie zauważyły, że droga jest zamknięta? Czy na pewno remont był prawidłowo oznakowany? Czy w ogóle był jakoś oznakowany? Sprawę badają policja i inspekcja transportu drogowego. Mamy nadzieję, że coś wybadają…

Trasa Toruńska / fot. eInwestycje
Trasa Toruńska ciągle w remoncie / fot. eInwestycje

Trasa Toruńska jest przebudowywana do parametrów drogi ekspresowej S8 przez firmę J&P – AVAX S.A., na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Remont rozpoczęto we wrześniu 2009 roku i planowo miał się zakończyć… w kwietniu 2012 roku.

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Co jest nie tak z Trasą Toruńską?

 • 26 sierpnia 2013 o godz. 07:37

  Czeka nas jeszcze remont mostu Grota. Aż strach pomyśleć, jakie opóźnienia będą towarzyszyły przy tej inwestycji.

 • 26 sierpnia 2013 o godz. 09:16

  Czy ktoś może wyjaśnić jak w końcu jest z tranzytem Tirów przez Warszawę? Jadąc A2 od strony Strykowa na wysokości Wiskitek jest tablica informująca o objeździe Warszawy przez DK50. Obowiązuje czy nie?

 • 26 sierpnia 2013 o godz. 11:04

  A który kierowca patrzy na ograniczenie prędkości na autostradzie?

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 11:55

  Piekna Inwestycja hahahahha śmiech przez łzy za nasze pieniądze wywalili coś co pordzewieje za 10 lat ile szkół by odnowił, placów zabaw, ulic, parków itp Debilna inwestycja albo boki do kieszeni żeby zawyżyć inwestycje albo jakis oficjel mieszka blisko i mu głośno hehehehe w skarbka z bidy ( pole podmokłe zaziemniaczone ;)

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 12:03

  A co z utrzymaniem GKP TARGÓWEK budową na Targówku Basenu na bródnie są 2 na Targówku 0 ! gdzie młodziez ma wypoczywać maja tylko kraść jezdzić na legie ( ITI do kieszeni kase pchać ) i ćpać ?ścieżki ( chyba młodziez ma sama je wciagać ) rowerowe gdzie obwodnica Targówka z asfaltem mizernym ! Czemu Bufetowe na pojawi się na Targówku niech pochwali się co Tu zrobiła GLP upada nic nie inwestują !!!

 • 29 sierpnia 2013 o godz. 16:20

  Nie tylko dwa samochody się tam znalazły ale kilkanaście !!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.