Interwencje na Krasnobrodzkiej

0
Share

…ale wcale nie interwencje służb porządkowych. Obok dwóch bródnowskich bloków trwa właśnie akcja społeczna.

plakatinterwencjeZ jakiś powodów niemal każda akcja społeczna w naszej dzielnicy, choćby fajna, musi się wyróżniać przesadnie wystylizowaną, skomplikowaną nazwą. Nie inaczej jest z In(ter)wencjami Osiedlowymi. Wcześniej organizatorów akcji można było spotkać na Targówku Mieszkaniowym, teraz przenieśli się na Bródno.

In(ter)wencje Osiedlowe działają na podwórku między blokami przy ul. Krasnobrodzkiej 6 i 8 już od kilku dni. Od wtorku do piątku odbywały się tam akcje, konsultacje, warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowane przez grupę Performeria Warszawy.

Do tej pory było łatwo, bo świeciło słońce i był upał. Ale dziś do godziny 18-stej zaplanowano m.in. odkupianie trawników, leżakowanie na podwórku i rodzinne warsztaty „zrób to sam” – i nie jesteśmy pewni ile z tego uda się zrealizować podczas ulewy przerywanej burzami…

Najciekawsze wydarzenie Interwencji (darujmy sobie tą skomplikowaną pisownię) będzie jednak w jutrzejszą niedzielę. Organizatorzy planują wtedy otworzyć na Krasnobrodzkiej w godz. 11-17 „Niedzielny Zakład Fotograficzny”, a o godz. 20. zaplanowali rodzinny seans filmowy.

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx