Nowa inwestycja za OBI. Wiemy, co tu powstanie | | targowek.info

Nowa inwestycja za OBI. Wiemy, co tu powstanie

Wnuki przedwojennego właściciela tartaku rozpoczęły właśnie inwestycję przy torach kolejowych za OBI. Wiemy, co znajdzie się w jednej z hal. Druga czeka na najemcę.

Budowa pawilonów handlowych przy Kraśnickiej / fot. targowek.info
Budowa pawilonów handlowych przy Kraśnickiej / fot. targowek.info

Chodzi o tereny ciągnące się za marketem OBI przy Radzymińskiej, wzdłuż ul. Kraśnickiej. Z wiaduktu nad torami dobrze widać mur zamalowany graffiti. Za nim do tej pory raczej niewiele się działo, nie licząc skupu złomu. Teraz złomiarze wynieśli się (a właściwie przenieśli kilkaset metrów bliżej torów), a na ich miejscu rozpoczęła się budowa.

Na pierwszy rzut oka prace mają spory rozmach. Po zarysie fundamentów widać, że powstają dwa duże budynki. Z tablicy informacyjnej dowiadujemy się, że to pawilony handlowo-usługowe. Udało nam się skontaktować z jednym z inwestorów, Klaudiuszem Gloeh. Od niego wiemy, że hale będą miały powierzchnię 800 i 1200 mkw. – W większej będzie Biedronka. Dla drugiej hali szukamy najemcy – mówi pan Klaudiusz. Otwarcie Biedronki planowane jest na 15 listopada.

Kolejna budowa trwa kilkaset metrów dalej od Radzymińskiej w kierunku torów. Tu też powstaje hala, ale magazynowa z biurem. Inwestor jest ten sam.

Co ciekawe, rodzina Gloeh nie trafiła na Targówek przypadkowo. Już przed wojną i krótko po niej dziadek pana Klaudiusza prowadził w tym miejscu skład drzewa i tartak. Teraz jego wnukowie rozkręcają nowy interes.

 

Pawilony powstają mniej więcej w tym miejscu. Przed wojną do tej działki dociągnięta była nawet bocznica kolejowa / mapa Google Maps
Pawilony powstają mniej więcej w tym miejscu. Przed wojną do tej działki dociągnięta była nawet bocznica kolejowa / mapa Google Maps
PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “Nowa inwestycja za OBI. Wiemy, co tu powstanie

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 08:45

  woooooooooooooooooooooooow brawo :) pisalem o tym na forum 2 tyg temu. aahhahahahaha brawooooo

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 08:46

  skad rodzina? żydowska. norma

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 09:23

  @HAHAHA może chciałbyś Żydom zakazać posiadania własności?
  potem prowadzenia działalności?
  a na koniec deportacja na madagaskar?

  oj, wychodzą kompleksy…

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 09:55

  czlowieku ogarnij sie. rządzą nami żydzi i finansjera a ty mi tutaj takie morale piszesz. obudź się. Vincencik Rostovski to pewnie twoj daleki wujaszek z Bohemian Grove.

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 10:25

  Kolejny zyd….

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 11:01

  poprawka: mój dziadek był żydowskim działaczem progejowskim spod miasta Łodzi. do tej pory co piątek jeżdżę po macę do wioski.
  a babcia za bieruta prokuratorem była, ale się puściła z niemieckim bankierem, więc ją dziadek z domu wyciepał i nawet z Partii ją wyrzucili.

  a matka jak to zobaczyła to przeszła na islam, więc teraz i ja, i moich 8 braci pokłony Allahowi bijemy, a w przerwach 12latki molestujemy.

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 11:37

  Ajwaj Ajwaj

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 11:42

  zapomniałem napisać, że z naszej dziewiątki jestem najmłodszy, więc do gimnazjum to dopiero za rok pójdę.

  Janie, aż dziwne, że Ciebie, Jedyne Źródło Prawdy Objawionej we Wszechświecie spotykają takie rzeczy.

  PS. a co to znaczy ignorant?

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 13:08

  Po komentarzach widać, że żyjemy w katolickim kraju.
  Tolerancja i miłuj bliźniego jak siebie samego pełną gębą!
  Polska.

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 14:38

  @OW to sa kompletni i*. Pomijajac to, ze nie widze powodu by krytykowac Zydow, choc moge konkretnych ludzi czy politykow, to Zydow w Polsce praktycznie nie ma, podczas II WS wiekszosc zostala zabita, czesci udalo sie uciec. Ci ktorzy wrocili do Polski zostali pozniej generalnie wyrzuceni z biletem w jedna strone za PRLu.

  Jan Vincent Rostowski moze i ma zydowskie korzenie ale to wyjatek(zreszta czesc ludzi wypisujacych bzdury na forach tez ma jakas nasta czesc krwi i pochodzenia zydowskiego) – tylko, ze krytykowac go mozna za dzialalnosc, a nie za pochodzenie, podobnie jak wielu innych ministrow finansow ktorzy nie maja nic wspolnego z Zydami.

  Zreszta dlatego m.in. gospodarka w Polsce „lezy i kwiczy” – Zydzi przed wojna byli rzemieslnikami(glownie), czesc kupcami etc. a po wojnie straty w wyksztalconych pracownikach odrabiano latami.

  Wlascicielom nie dziwie sie, ze buduja hale – bo na nich moga jeszcze cos zarobic, choc pewnie to bedzie tez Biedronka-bis, bo na tartaku czy przemysle w Warszawie bedzie ciezko(za wysokie podatki i normy zanieczyszczen)…

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 14:48

  Ciekaw jestem jak zareagują na pewna niewygodną kwestię niektórzy komentujący (zapewne „prawdziwi” katolicy).

  Jezus był żydem! I co teraz?

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 15:09

  I nie ma dowodów że żył J ! 130 lat po jego śmierci po soborze I sie coś tam pojawiło Także katole i Nieżyt jesteś w błędzie klepiesz założenia wyimaginowane gadasz jak filozof o czymś czego nie ma !

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 15:13

  J nie był Ż 1/2 matka dawała żołnierzom Cesarctwa Rzymskiego no niby po matce się dziedziczy ale czy on istniał to tylko wiara Bardziej Jakub Cudotwórca powinien być Królem Israela tak to wypacza się historie jak i z Wałesy się robi bohatera heheheh złe odnośniki macie klepiecie legendy odnoszac się do nich ot taka umysłowa klapka na mózgu szerzej ludzie szerzej myśleć

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 15:22

  TIA, byłeś, widziałeś? nie pomawiaj ludzi, tym bardziej tych, którzy się już bronić nie mogą

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 15:29

  @Tia i FFujjjjjj

  Ja nie tym czy Jezus istniał czy nie, czy był Bogiem czy nie.

  Piszę o tym, że Ci miłujący bliźniego katolicy, którzy tak tu się popisują tekstami o żydowskim pochodzeniu p Gloeh, zapominają, że osoba (fikcyjna czy nie), której co niedziela (a może i częściej) biją pokłony i takie tam, była (lub nie) żydem.
  Tyle na ten temat.

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 18:14

  Sosna poczytaj potem gadaj Jak można pomawiać jak nie ma dowodów że istniał a i ćwicz logike !

 • 31 sierpnia 2013 o godz. 12:31

  Ja nie jestem katolikiem i czuję do Żydów niechęć za te wszystkie brednie, które wypisują w gazecie W.

 • 31 sierpnia 2013 o godz. 22:44

  @Młody

  I że niby Żydzi te brednie w tej gazecie na „W” wypisują?
  Ja myślę… nie, ja wiem, że to Polacy.
  Uwierz mi, że jeśli kiedykolwiek zdarzy się sytuacja, że ktoś doprowadzi Cię od sytuacji takiej, że znienawidzisz życie, to będzie to właśnie prawdziwy „Polak”, najprawdopodobniej katolik.

 • 1 września 2013 o godz. 13:48

  >OW. Dlaczego miałbym nienawidzić życie? To, że ktoś coś tam szczeka w mediach jeszcze nie jest powodem.

  PS. Dla Twojej informacji. W tego typu tabloidach katolicy się nie wypisują. Chyba że jacyś „użyteczni” na czyjejś smyczy.

 • 2 września 2013 o godz. 07:39

  do sfgdfddsf ? co Ty za brednie wypisujesz ? Rostowski wyjątek ? w polskiej polityce co drugi to żyd. Kiedyś UW to praktycznie same żydki, teraz rozeszli się po świecie i są wszędzie. Od SLD po PIS.

 • 2 września 2013 o godz. 12:52

  A co ma bycie „katolem” do wrogiego nastawienie do zydow???glupota ludzka nie zna granic

 • 3 września 2013 o godz. 12:03

  Rodzina Gloeh to nie żydzi, mogiła rodzinna jest na cmentarzu bródnowskim a nie na kirkucie…
  Do HAHAHA, jak byś nie był taki ograniczony umysłowo to najpierw użyłbyś google i poczytał na temat rodziny która była jedną z pierwszych na nowej pradze nie pisał byś bzdury na temat ich pochodzenia, ale co się dziwić.

  Dla innych zainteresowanych aby nie wypisywali podobnych bzdur polecam lekturę:
  ***

 • 3 września 2013 o godz. 13:01

  „Wnuki przedwojennego właściciela tartaku rozpoczęły właśnie inwestycję przy torach kolejowych za OBI. Wiemy, co znajdzie się w jednej z hal. Druga czeka na najemcę.” – jakiego tartaku?!!!??! Pan Henryk Gloeh miał zakład stolarski przy Kowieńskiej a nie żaden tartak …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.