Od 1 września autobusy 170 pojadą do Osiedla Wilno | | targowek.info

Od 1 września autobusy 170 pojadą do Osiedla Wilno

…plus inne powakacyjne zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej w naszej dzielnicy.

Przystanek Warszawa Zacisze-Wilno /fot. targowek.info
Przystanek Warszawa Zacisze-Wilno /fot. targowek.info

Mieszkańcy osiedla Wilno cieszą się: wreszcie ich rejon zostanie realnie podłączony do systemu miejskiej komunikacji. Od niedzieli, 1 września ZTM kieruje bezpośrednio do nich autobusy linii 170. Linia docelowo będzie jechać do uruchomionego trzy miesiące temu przystanku kolejowego Warszawa Zacisze-Wilno, ale po drodze będzie jechać przez środek „Wilna”.

Mniej się cieszą mieszkańcy reszty Elsnerowa, bo teraz autobusy 170 będą najczęściej kursowały trasą: RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – pl. Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Rzeszotarskiej – al. Solidarności – Jagiellońska (powrót: Jagiellońska – Ratuszowa – Dąbrowszczaków) – Okrzei – Ząbkowska (powrót: Ząbkowska – Targowa – Kłopotowskiego – Jagiellońska) – Radzymińska – Naczelnikowska – Księcia Ziemowita – Klukowska – Zamkowa – Wierna – PKP ZACISZE-WILNO.

„Na pocieszenie” wybrane kursy (tylko w kierunku pętli PKP ZACISZE-WILNO) pojadą przez Elsnerów starą trasą 170-tki: RONDO STARZYŃSKIEGO – Jagiellońska – pl. Hallera – Dąbrowszczaków – Inżynierska – Wileńska – Rzeszotarskiej – al. Solidarności – Jagiellońska – Okrzei – Ząbkowska – Radzymińska – Naczelnikowska – Księcia ZiemowitaSwojska – Bardowskiego – ELSNERÓW – Bardowskiego – Swojska – Klukowska – Zamkowa – Wierna – PKP ZACISZE-WILNO.

Jednocześnie zostaną uruchomione nowe przystanki:
* PL. RATUSZOWY 01 – na żądanie, na ulicy Zamkowej w kierunku skrzyżowania z Klukowską
* PL. RATUSZOWY 02 – na żądanie, na ulicy Zamkowej w kierunku skrzyżowania z Ponarską
*PL. OSTREJ BRAMY 01 – na żądanie, na ulicy Zamkowej w kierunku skrzyżowania z Ponarską
* PL. OSTREJ BRAMY 02 – na żądanie, na ulicy Wiernej w kierunku pętli PKP ZACISZE-WILNO
* PKP ZACISZE-WILNO – przystanek końcowy na ulicy Wiernej przy stacji Warszawa Zacisze-Wilno.

 

Inne, „powakacyjne” zmiany w komunikacji miejskiej w naszej dzielnicy:

Od poniedziałku 2 września tramwaje linii 1 i 4 wrócą na swoje podstawowe trasy:
* 1 – BANACHA – … – Rembielińska – Annopol – ANNOPOL
* 4 – WYŚCIGI – … – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI

Zostaną też przywrócone – zawieszone na wakacje – szkolne i skrócone kursy linii 120 i 162, zaś większość pozostałych autobusów i tramwajów dostanie nowe (w założeniu gęstsze) rozkłady jazdy.

PRZECZYTAJ TEŻ:

26 komentarzy na temat “Od 1 września autobusy 170 pojadą do Osiedla Wilno

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 09:17

  Plac ostrej bramy i plac ratuszowy,buhahahaha,ale zrobili kartoflom city na polu

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 09:28

  w dobrym chumorze, widzę-czyżbyś wracał pełną torbą z monopolowego?

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 11:27

  Słoiki są żartownisie

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 11:41

  „na pocieszenie” dzieci mieszkające na Elsnerowie będą musiały zasuwać do szkoły i przedszkola na piechotę, bo może akurat kursu nie będzie. po prostu fantastycznie. szczególnie w zimie, w śniegu po kolana, bo przecież chodniki nie odśnieżone…

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 11:42

  Jeszcze miała być jedna zmiana ale ZTM nie miał jaj. A dokładnie zdegradowanie linii 500 do linii 100.

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 11:52

  ale rozkład na stronie ZTM nie zmieniony

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 11:56

  Nowe rozkłady pojawią się w piątek wieczorem.

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 12:08

  „wybrane kursy (tylko w kierunku pętli PKP ZACISZE-WILNO) pojadą przez Elsnerów starą trasą 170-tki” – pomysł delikatnie mówiąc beznadziejny! nie dość, że autobus 170 jeździ dosyć rzadko, wiele kursów nie ma pokrycia z rozkładem, a czasem nawet brak jest jakiegoś kursu to jeszcze osoby mieszkające w tym zakątku będą musiały dojść do domów na piechotę, bo przecież nie zawsze uda się trafić na kurs, który akurat łaskawie pojedzie przez Elsnerów. ten pomysł to porażka! dlaczego nie każdy kurs będzie jechał przez Elsnerów? ciekawe czy Panowie i Panie wymyślający te zmiany pomyśleli o osobach, które np. jeżdżą do pracy o 6 rano – będą musieli iść do autobusu na pieszo dwa przystanki czy to deszcz czy śnieg!, a co z dziećmi uczęszczającymi do szkół? tez będą musiały chodzić na piechotę. Pomysł totalnie do bani, ale kogo to obchodzi…

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 13:50

  170 będzie jeździła ul. Zamkową tylko i wyłącznie dlatego, że dzielnica nie wywłaszczyła działek pod budowę ul. Wiernej (było o tym wcześniej na TT).

  kiedy budowa się zakończy autobusy pojadą wierną, a to znaczy, że ze starej trasy znikną 2 przystanki: przy lnianej (First Recycling) i pętla Elsnerów (baza Orlenu). Dla mieszkańców okolic Swojskej/Jesiotrowej wszystko wróci do normy.

  Na OW liczba mieszkańców zbliża się szybko do 1000 (jeśli już tej liczby nie przekroczyła) i tam również mieszkają ludzie z dziećmi i też dojeżdżają do pracy.

  YYY jeśli masz lepszy pomysł podziel się z nim na forum, a jeszcze lepiej z ZTM, może przy następnej zmianie zostanie uwzględniony.

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 14:14

  tak, owszem mieszkają z dziećmi i teraz będą mieli autobus „pod sam dom” kosztem tych osób z Elsnerowa, które autobus będą miał „pod dom” ale tylko kilka razy w ciągu dnia.

  „dzielnica nie wywłaszczyła działek pod budowę ul. Wiernej” – nie wywłaszczyła tylko kawałka jednej działki, na której stoi od niepamiętnych czasów dom

  „ze starej trasy znikną 2 przystanki: przy lnianej (First Recycling) i pętla Elsnerów (baza Orlenu). Dla mieszkańców okolic Swojskej/Jesiotrowej wszystko wróci do normy – a co z przystankiem Krzewna? amba fatima – było i ni ma?

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 14:44

  napisałem: [b]kiedy budowa się zakończy[/b] autobusy pojadą wierną.
  wtedy przystanek krzewna wróci – 170 będzie skręcało w Wierną, a nie w Klukowską.

  fakt: jednej działki, z której „miasto” chce wywłaszczyć tylko kawałek i pół domu. nie dziwię się ludziom, że nie chcą oddać. Nie zmienia to faktu, że dokończenie ulicy jest chwilowo zablokowane, pomimo, że na budowę jest chęć i są pieniądze (z funduszy dewelopera = mieszkańców OW).

  swoją drogą, widziałem, że pełną parą idzie rozbiórka pawilonu po drugiej stronie wiernej, wiec może „ulica się przesunie” parę metrów i powstanie w kilka miesięcy.

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 14:51

  to prawda rozbierają, aż się kurzy :)

  sęk w tym, że nawet jeśli będzie tak jak piszesz, że autobus skręci w Wierną, to i tak ten kawałek Elsnerowa zostanie bez komunikacji. chyba, że autobus będzie najpierw przejeżdżał do jesiotrowej, tam zawracał (gdzie kiedyś była pętla) i potem wjeżdżał w osiedle wilno. ale raczej wątpię.

  no nic zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie.
  pozdrawiam

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 16:39

  domyślam się, że przystanki będą tuż przed lub zaraz po skręcie w Wierną/z Wiernej, dlatego pisałem o faktycznej likwidacji tylko 2 końcowych.
  Przyst. jesiotrowa 01/02 są 50-100 m. od wiernej więc przypuszczam, że obydwa zostaną przeniesione na początek wiernej (raczej nie na swojską, chyba, żeby przesunęli krzewną 01 – inaczej będą zbyt blisko).

  | no nic zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie.

  dobre podejście, można łatwo ponarzekać później ;)

  lepiej, kiedy budowa Wiernej znowu ruszy, zasypać ZTM pismami, żeby wziął pod uwagę głos mieszkańców przy lokalizacji przystanków :)

  budowa Wilna może wyjść wszystkim na zdrowie, okolica się ożywi, przybędzie pieniędzy z PITów, może nawet 170 będzie jeździło częściej (liczę, że zacznie jeździć przez wschodni, kiedy przedłużą Kijowską).

  „statystyczny Polak” płaci rocznie 3600 zł podatku PIT, z tego ok 40% trafia do gminy. przy 1000 mieszkańców na Wilnie, to ok. 1,5 mln. zł rocznie. takie pieniądze „będzie widać” w okolicy.

  najbardziej stracą pracownicy FR i Orlenu (choć orlen wygląda jak składowisko śmieci), ale oni z dziećmi na elsnerów raczej nie jeżdżą…

  pozdrawiam również :)

 • 27 sierpnia 2013 o godz. 22:01

  do xxx:ty jesteś zdegradowany

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 21:16

  Sosna, a Ty liczysz, że mieszkańcy Wilna płacą PIT w stolicy?

 • 28 sierpnia 2013 o godz. 22:18

  logiczne jest, że jeśli ktoś postanawia gdzieś osiąść i zapuścić korzenie (czyli kupić mieszkanie) to płaci podatki tam gdzie kupił (nie mówię o ludziach wynajmujących mieszkania, bo tacy – wynajmujący i najemcy – też na OW są).

  decydują o tym również pragmatyczne powody: właściwość miejscowa przy załatwianiu większości spraw urzędowych, szansa na miejsce w przedszkolu itp.

  więcej: tacy mieszkańcy dbają o swoje otoczenie, nie bazgrzą po murach kto jest cwelem, a kto frajerem, kto rządzi, a kto jest łacińską krzywą.

 • 29 sierpnia 2013 o godz. 09:30

  Moim zdaniem ZTM powinien uruchomić nową linię 370 na trasie:Targówek-Elsnerów bez żadnych podjazdów linii 170 na Elsnerów. Co o tym myślicie. Pozdrawiam Jacek Marszałek z Pragi Północ.

 • 29 sierpnia 2013 o godz. 15:36

  moim zdaniem 170 powinno jeździć jak jeździ teraz, a OW powinno mieć nowy autobus, który np. jeździłby przez Zacisze (w stronę długiej Radzymińskiej) i tym sposobem Targówek Fabryczny byłby „połączony” z tamtą stroną.

 • 30 sierpnia 2013 o godz. 16:20

  Skierować na Elsnerów autobus 338, który wozi teraz powietrze.

 • 2 września 2013 o godz. 11:46

  to jeden z gorszych pomysłów. 170 jeździ tak dopiero drugi dzień, a już widać, że nie trafiony to pomysł.

 • 4 września 2013 o godz. 21:50

  przywrócić 170 na poprzednią trasę!

 • 10 września 2013 o godz. 23:37

  PO CO?!!! Pytam – PO CO 170 przez Os.Wilno? czy nie można dojść 5 minut na przystanek? trzeba mieć koniecznie autobus pod samym nosem??? Jaki sens? również jestem za przywróceniem 170 na poprzednią trasę! I żeby nie było – mieszkam na Os.Wilno.

 • 11 września 2013 o godz. 10:59

  Po co im 170 skoro mają stacyę? Prawdopodobnie: w ztm ktoś kupił mieszkanie na tym zadupiu/ktoś ze znajomych bufetowej ma tam mieszkanie/ktoś ze znajomych-plugawego rodu bufetowej pracuje u dewelopera/….

 • 11 września 2013 o godz. 15:56

  do SERNIK: zgadzam się z Tobą! i też pytam po co?

 • 18 września 2013 o godz. 22:10

  DO STACJI OD STRONY ZACISZA JEST DOJŚCIE TYLKO PRZEZ KRZAKI I TRZEBA KAWAŁEK IŚĆ PRZY TORACH A OD JAKIEGOŚ CZASU POJAWIAJĄ SIĘ TAM SOKIŚCI I ZATRZYMUJĄ MÓWIĄC ŻE NIEWOLNO TĘDY CHODZIĆ.STOJĄ SAMOCHODEM PO DRUGIEJ STRONIE PRZY DZIAŁKACH I STRACH WTEDY IŚĆ BO MOŻE ZA KTÓRYMŚ RAZEM WYPISZĄ MANDAT A WIĘC JAK DOSTAĆ SIĘ DO TEJ STACJI.

 • 19 września 2013 o godz. 21:06

  PAW nie wiesz dlaczego tak jest? bo stacja miała być TYLKO dla mieszkańców OW, a nie dla okolicznych, którzy też chcieliby skorzystać – oni się nie liczą. przed budową osiedla nie było mowy o zmianie trasy 170, a teraz ludzie zostali postawieni pod ścianą i nie mając wyjścia muszą zasuwać prawie 800 metrów (a niektórzy i więcej) aby dostać się do autobusu. PARANOJA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.