Powstańczy mural malują na Targówku

17
Share

Były wulgarne napisy i bliżej niesprecyzowane bazgroły. Będzie 54-metrowy mural o Powstaniu Warszawskim. Mamy już pierwsze zdjęcia, choć praca nie jest jeszcze skończona.

 

Zdjęcia zrobiliśmy w niedzielę rano, więc praca nie jest jeszcze kompletna. Mural powstaje na murze szkoły przy Gościeradowskiej od strony stadionu GKP. Czyli będzie świetnie widoczny z autobusu.

Jak podaje urząd dzielnicy za inicjatywą stoi grupa młodych artystów Artistico.corp z Targówka. To oni wpadli na pomysł uhonorowania Powstańców i przy okazji pozbycia się problemu z wiecznie pomazanym murem. Projekt przewiduje zamalowanie długiej na 54 m ściany graffiti przedstawiającym sceny z Powstania Warszawskiego. Według opisu ma wyglądać tak:

Z rysunku popękanego muru wyłonią się bombowce Luftwaffe ostrzeliwujące lewobrzeżną Warszawę, most Kierbedzia na Wiśle, pancerny pociąg ostrzeliwujący prawostronną Warszawę oraz sylwetka powstańca.

Autorami graffiti są Marcin Wasilczuk i Bartek Witkowski. Prace mieli skończyć do niedzieli wieczorem. Ktoś już widział efekt końcowy?

 

**** AKTUALIZACJA (poniedziałek) ****

Powstańczy mural na Targówku jest już skończony. I wygląda tak:

fot. targowek.info

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx