Teren po zakładach tłuszczowych na sprzedaż? No prawie | | targowek.info

Teren po zakładach tłuszczowych na sprzedaż? No prawie

Na płocie dawnych zakładów tłuszczowych pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży działki. Ale w najbliższym czasie nic się tu nie zmieni. 

 

Ogłoszenie na płocie dawnych "zetpetów"
Ogłoszenie na płocie dawnych „zetpetów”

Na razie ogromna (ponad 8 ha) działka wzdłuż Radzymińskiej to wielkie gruzowisko z kominem w środku. Wyburzanie zaczęło się rok temu i miało zająć właśnie rok. Niedawno na płocie pojawiło się ogłoszenie firmy Colliers International Poland specjalizującej się w pośredniczeniu w handlu nieruchomościami. Jest numer telefonu i informacja, że działka jest na sprzedaż.

Do transakcji jednak szybko nie dojdzie. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, na razie obecny właściciel działki (Zakłady Tłuszczowe Kruszwica) nie wystąpił o zmianę przeznaczenia terenu. Najpierw chce zorientować się kto w ogóle może być nią zainteresowany. W dokumentach miasta działka ma przeznaczenie pod przemysł. Trzeba je zmienić, jeszcze nie wiadomo, na jakie. W grę wchodzi albo usługi i handel (galeria handlowa?) albo osiedle mieszkaniowe. Chyba że ktoś będzie miał jeszcze jakiś inny pomysł. Przy okazji Kruszwica chce zorientować się, ile może na tej działce zarobić.

Z punktu widzenia mieszkańców oczywiście najfajniejszy jest pomysł stworzenia przy Radzymińskiej Centrum Cywilizacji, czyli połączonych muzeów techniki i kolejnictwa. Ale coś mamy obawy czy urzędnicy odpowiedzialni za miasto myślą tak samo…

Więcej o pomyśle Centrum Cywilizacji przeczytacie tutaj

PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Teren po zakładach tłuszczowych na sprzedaż? No prawie

 • 15 sierpnia 2013 o godz. 12:14

  osiedla, kolejne sklepy i napływ słojów. tyle

 • 15 sierpnia 2013 o godz. 18:12

  basen, boisko, lodowisko i tor saneczkarski, komercyjny cennik za wstep.
  pozdrawiam mieszkancow

 • 15 sierpnia 2013 o godz. 19:14

  Hmm – mi osobiscie bedzie troche szkoda jakby wyrzucili Muzeum Techniki z PKiN – lepsza lokacja jakby nie patrzec. Muzeum Kolejnictwa, jesli juz – to raczej powinno byc przy torach na Legionowo, kolo Zerania FSO, razem z ta inicjatywa prywatna(szkoda, ze wczesniej nie udalo sie „zadzialac” i PKP wyburzyla zabytkowe obiekty”)…

  Po co zmieniac przeznaczenie? Jak zostanie pod przemysl(a „widzialy galy co braly” jak ktos to kupowal) to wiadomo, ze w Warszawie Hanki malo kto chce inwestowac i bedzie puste pole do wyprowadzania psow, quadow czy na wesole miasteczko…

  Co do swieta WP, jest taki nieco Targowkowy akcent, bo Iskry oraz smiglowce przelecialy nad nasza dzielnica, nawet kilka razy krazyly…

 • 15 sierpnia 2013 o godz. 22:49

  Wybudować 8 ha murów i niech Anek z Kornatką malują graffiti!

 • 16 sierpnia 2013 o godz. 09:06

  biurowce niech tam staną

 • 16 sierpnia 2013 o godz. 12:35

  W tym miejscu po prostu konieczna jest budowa Biedronki

 • 16 sierpnia 2013 o godz. 16:34

  Po Wilnie czas na osiedle LWÓW

 • 16 sierpnia 2013 o godz. 18:42

  Albo Berlin

 • 16 sierpnia 2013 o godz. 20:46

  Osiedle Kielce Bis, bo stamtąd najwięcej słoików zwala się do Stolicy

 • 16 sierpnia 2013 o godz. 21:30

  burdel

 • 17 sierpnia 2013 o godz. 00:00

  zrobić parking hehe
  a w miejsce parkingów osiedlowych mega bloki po 10 piętrowe

 • 17 sierpnia 2013 o godz. 14:30

  Jak teraz wiem co do terenów. Cały czas było wiadomo o tym że mialo powstać osiedle mieszkaniowe, ale podobno dowiedziano się, żeby tam były budynki mieszkalne, to muszą wydobyć 3 metry ziemi i zasypać z powrotem te 3 metry ziemi ze względu na to że teren jest niby skażony. Ja osobiście wolałbym żeby powstało Centrum Cywilizacji lub ewentualnie jakiś obiekt przemysłowy.

 • 19 sierpnia 2013 o godz. 19:53

  A ja tam nie chcę żadnego muzeum do którego nikt nie chodzi i państwo musi dopłacać rocznie miliony. Niech każdy z pomysłodawców zapyta się sam siebie ile razy w roku zagląda do jakiegoś muzeum i jak takie ogromne koszty na stworzenie względnie sensownej oferty będą się miały do przychodów. Muzeum tylko pod warunkiem, że zostanie stworzone z prywatnych pieniędzy inwestora, jeśli będzie musiało się dokładać do tego państwo, to z góry wiadomo, że inwestycja będzie nierentowna, bo inaczej nie potrzeba by było publicznych pieniędzy.

 • 19 sierpnia 2013 o godz. 23:21

  Niech tam powstanie nowe osiedle ale w stylu takim modernistycznym jak były przed wojną budowane budynki na targówką . Tak klasycznie.

 • 20 sierpnia 2013 o godz. 10:37

  Proponuję, może: nowe więzienie. Tak brakuje tych więzień. Tylu złych ludzi chodzi po ulicach, plażach, stadionach….

 • 13 września 2013 o godz. 08:20

  Muzeum ? Kolejnictwa ?
  A co grzyba mi to na dzielni ?

  Juz starczy beznadziejnych rzezb,domkow z herbaty i jakis artystycznych plam na chodńikach…. Ogarnijcie sie .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.