Weekend: ciekawie na Bródnie i Targówku Fabrycznym

5
Share

Ten weekend przyniesie nam dwa interesujące społeczne wydarzenia: na Krasnobrodzkiej dalej będą interweniować, a na ks. Ziemowita Targówek zacznie mówić.

 

BRÓDNO

Na podwórku między blokami przy ul. Krasnobrodzkiej 6 i 8 obędzie się ciąg dalszy akcji In(ter)wencje Osiedlowe. O pierwszej odsłonie już pisaliśmy dwa tygodnie temu. W ten weekend ciąg dalszy: bezpłatne konsultacje w różnymi ekspertami – od tresera psów i trenerki jogi, po prawnika udzielającego porad cywilno-prawnych. Eksperci będą dyżurować w nastepujących godzinach:

Sobota 24 sierpnia
godz. 12:00-15:00
– Ekspert od segregacji śmieci – sortowanie odpadów
– Ekspert z Wydziału Ochrony Środowiska (Urząd Dzielnicy Targówek) – system gospodarowania odpadami, bezdomne zwierzęta, wycinanie zieleni
godz. 17:00-20:00
– Prawnik (Urząd Dzielnicy Targówek) – konsultacje cywilno-prawne, prawo spadkowe, zadłużenia, sprawy lokalowe
– Ekspert ds. infrastruktury (Urząd Dzielnicy Targówek) – chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi i inne
– Psycholog (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 13) – komunikacja, relacje z ludźmi

Niedziela 25 sierpnia
godz. 12:00-15:00
– Katarzyna i Piotr Młodzianowscy (Na Psa Urok) – relacje właściciela z psem, wybór odpowiedniego zwierzęcia, nietypowe zachowania czworonoga
godz.  17:00-20:00
– Dorota Marzec – ekspert od zdrowego odżywiania
– Małgorzata Sygitowicz – optymalne zdrowie w każdym wieku, ćwiczenia dla każdego
– Marta Wąs (psycholożka) i Piotr (psychoterapeuta) – jak wspierać bliskich w sytuacjach kryzysowych? jak poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby?

Interwencje osiedlowe na ul. Krasnobrodzkiej /fot. targowek.info

Interwencje osiedlowe na ul. Krasnobrodzkiej /fot. targowek.info

 

TARGÓWEK FABRYCZNY

Niedziela 25 sierpnia, godz. 17:30

Dzwonnica przy ul. ks. Ziemowita /fot. targowek.info

Dzwonnica przy ul. ks. Ziemowita /fot. targowek.info

W starej dzwonnicy na terenie parafii Zmartwychwstania Pańskiego na ul. ul. ks. Ziemowita 39 odbędzie się otwarcie multimedialnej wystawy „Targówek mówi”. Można będzie odsłuchiwać fragmenty nagranych opowieści mieszkańców o życiu na Targówku Fabrycznym, a także obejrzeć dzielnicę na nieznanych dotąd starych fotografiach, zebranych z prywatnych i publicznych archiwów. Zaprezentowane zostaną też współczesne zdjęcia Targówka Fabrycznego autorstwa fotografa Tomka Kaczora.

Projektowi towarzyszą także instalacje w przestrzeni Targówka: mini-fotoplastikony, pozwalające zobaczyć poszczególne miejsca w dzielnicy na fotografiach sprzed lat, oraz drukowana mapa-miniprzewodnik po dzielnicy śladami wspomnień mieszkańców.

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx