Zerwana trakcja odcięła Elsnerów | | targowek.info

Zerwana trakcja odcięła Elsnerów

Kilka godzin dojazd na Osiedle Wilno i Elsnerów był utrudniony przez zerwaną trakcję. Zawiniły pociągi, a cierpieli kierowcy. Wreszcie przydało się przejście pod torami na stacji Wilno. 

 

Informację o awarii dostaliśmy od czytelnika Tomka tuż po godz. 18, ale pierwsze doniesienia w mediach pojawiły się już po godz. 14. O 19 wciąż zamknięty był przejazd ul. Bukowiecką. Po obu stronach torów ustawiły się radiowozy straży miejskiej i policji i migając kogutami z daleka dawały znać, że lepiej się nie zbliżać.

Zdjęcie przysłane przez Tomka. Radiowozy pilnowały przejazdu przez kilka godzin
Zdjęcie przysłane przez Tomka. Radiowozy pilnowały przejazdu przez kilka godzin

Trakcja, czyli przewody zasilające pociągi, zerwana była tuż nad przejazdem nad ulicą i właśnie tu musiał stanąć specjalny pociąg PKP służący do naprawiania infrastruktury. O godz. 19.15 jeszcze pracował i policjanci ostrzegali, że „może to trochę potrwać”.

Pociągi kursowały, ale wahadłowo – tylko po drugim torze. Kierowcy samochodów zawracali i musieli jechać do wiaduktu na Kraśnickiej. Nie przepuszczano przez tory też pieszych. I chyba po raz pierwszy przydało się przejście pod torami nad na stacji Wilno. Wprawdzie wychodzi ono ślepo na ogródki, ale teraz można było z niego skorzystać, żeby bezpiecznie dostać się na drugą cześć Elsnerowa.

Trakcja zerwana została prawdopodobnie przez ciężarówkę, której kierowca źle wymierzył wysokość.

Tory naprawiano z pociągu technicznego PKP / fot. Targowek.info
Trakcję naprawiano z pociągu technicznego PKP / fot. Targowek.info
Naprawianie zerwanych przewodów / fot. Targowek.info
Naprawianie zerwanych przewodów / fot. Targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Zerwana trakcja odcięła Elsnerów

 • 19 sierpnia 2013 o godz. 21:16

  Pociągi nie zawiniły tylko samochód z wysięgnikiem, który zerwał trakcję nad… nieczynnym torem. Pociągi od dłuższego czasu jeżdżą wahadłowo z powodu budowy tunelu pod stacją PKP Ząbki.

 • 19 sierpnia 2013 o godz. 21:18

  Pan czytelnik Tomek jeśli niedowidzi to niech nie pisze bzdur. Po pierwsze była tam tylko Policja i SOK, po drugie w okolicy wiaduktu nad torami złodzieje wycieli kawałek linii kolejowej trakcyjnej, a po trzecie tępy kierowca samochodu ciężarowego zlekceważył znak zakaz wjazdu dla poj. ciężarowych który obowiązuje na ul. Bukowiecej i zerwał linie trakcyjną nad przejazdem i nic sobie nie robiąc z tego odjechał.

 • 19 sierpnia 2013 o godz. 22:05

  Zeby w obrebie miasta, gdzie buduje sie nowa osiedla, a kursuja regularne, „szczytowe” istnialy jeszcze kolizyjne przejazdy?!

  Przeciez to i ludziom korzystajacym z pociagow i samochodow zalezy na sprawnym i bezpiecznym poruszaniu sie(zreszta obie grupy czesto skladaja sie z tych samych osob).

 • 20 sierpnia 2013 o godz. 08:02

  @PIOTR
  Może czytelnik Tomek ma słaby wzrok, ale naucz się czytać ze zrozumieniem. Czytelnik Tomek poinformował redakcję tuż po 18. A wzmianka o straży miejskiej dotyczy godziny 19. A tak dla sprostowania to o 18 nie było tam SOK, a była policja, ochrona z osiedla oraz PKP energetyka.

 • 20 sierpnia 2013 o godz. 08:44

  A może szanowna redakcja „TT” zainteresujesię kiedy rdzenni Zaciszanie będą mieli dostęp do stacji PKP? i proszę nie powielać informacji, że inwestycję zablokowali działkowcy. Z mapy Warszawy widać czarno na białym, że ulica publicza pod nazwą Wirna biegnie po obu stronach torowiska i dochodzi do ulicy Tarnogórskiej. To w naszym kraju można z ulicy publicznej zrobić prywatną?

 • 20 sierpnia 2013 o godz. 09:14

  a na której to mapie widać?
  na stronie urzędu miasta kończy się przy torach, ale to mapa w kolorze, więc pewnie o inną chodzi ;]

  obawiam się, że budowa brakującego odcinka to perspektywa ładnych kilku(nastu) lat

 • 20 sierpnia 2013 o godz. 11:36

  Proszę otworzyć mapę na google , dokładnie widać drogę na mapie . Tak zaznacza się drogi publiczne i jest to przedłużenie ulicy Wiernej od strony Zacisza. A zasłanianie się protestem działkowców było zemstą urzędników za brak akceptacji Zaciszan na projekt budowy pętli autobusowej przy ulicy Tarnogórskiej, co nieukrywał na sesji dzielnicy w tej sprawie urzędujący ówcześnie burmistrz.

 • 20 sierpnia 2013 o godz. 13:30

  Według map google w parku skaryszewskim jest gigantyczne rondo (też droga publiczna). Słynne są też z wywoływania konfliktów międzynarodowych (szukaj: google zmienia granice).

  Polecam jednak korzystanie z map urzędu miasta (również „poglądowych”).

  Zemsta, nie zemsta, teraz inwestycję trzeba zaczynać od początku, działkowców wywłaszczać (a z nimi nie jest łatwo), przetargi ogłaszać, nie wiem, czy decyzje środowiskowe nie wygasły itd.

 • 20 sierpnia 2013 o godz. 19:44

  pod mostkiem kolejowym przy kanałku jest przejście wąską ścieżką – może w ramach rewitalizacji trasy poszerzą je i dostosują do np wózków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.