Zerwana trakcja odcięła Elsnerów

9
Share

Kilka godzin dojazd na Osiedle Wilno i Elsnerów był utrudniony przez zerwaną trakcję. Zawiniły pociągi, a cierpieli kierowcy. Wreszcie przydało się przejście pod torami na stacji Wilno. 

 

Informację o awarii dostaliśmy od czytelnika Tomka tuż po godz. 18, ale pierwsze doniesienia w mediach pojawiły się już po godz. 14. O 19 wciąż zamknięty był przejazd ul. Bukowiecką. Po obu stronach torów ustawiły się radiowozy straży miejskiej i policji i migając kogutami z daleka dawały znać, że lepiej się nie zbliżać.

Zdjęcie przysłane  przez Tomka. Radiowozy pilnowały przejazdu przez kilka godzin

Zdjęcie przysłane przez Tomka. Radiowozy pilnowały przejazdu przez kilka godzin

Trakcja, czyli przewody zasilające pociągi, zerwana była tuż nad przejazdem nad ulicą i właśnie tu musiał stanąć specjalny pociąg PKP służący do naprawiania infrastruktury. O godz. 19.15 jeszcze pracował i policjanci ostrzegali, że „może to trochę potrwać”.

Pociągi kursowały, ale wahadłowo – tylko po drugim torze. Kierowcy samochodów zawracali i musieli jechać do wiaduktu na Kraśnickiej. Nie przepuszczano przez tory też pieszych. I chyba po raz pierwszy przydało się przejście pod torami nad na stacji Wilno. Wprawdzie wychodzi ono ślepo na ogródki, ale teraz można było z niego skorzystać, żeby bezpiecznie dostać się na drugą cześć Elsnerowa.

Trakcja zerwana została prawdopodobnie przez ciężarówkę, której kierowca źle wymierzył wysokość.

Tory naprawiano z pociągu technicznego PKP / fot. Targowek.info

Trakcję naprawiano z pociągu technicznego PKP / fot. Targowek.info

Naprawianie zerwanych przewodów / fot. Targowek.info

Naprawianie zerwanych przewodów / fot. Targowek.info

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx