Autobus 156 zjednoczył radnych

25
Share

Nie pamiętamy kiedy ostatni raz nasi lokalni radni tak się ze sobą zgadzali. W sprawie linii 156 ramię w ramię stoją obok siebie przedstawiciele PO, PiS i „Spółdzielni”. Czy coś wspólnie wskórają?

fot. targowek.info

Autobus 156 / fot. targowek.info

Autobus nr 156 był jedną z ofiar „masakry komunikacji miejskiej”, którą wiosną br. zorganizował w całej stolicy Zarząd Transportu Miejskiego. Popularna linia łącząca Targówek i Bródno (a dalej jadąca aż na Młociny) początkowo miała zostać skrócona, ale ostatecznie… dwukrotnie ją wydłużono, łącząc z linią 140 i kierując przez Targówek Fabryczny na Dworzec Wschodni.

Długa i kręta trasa prowadząca przez pół Warszawy od początku wróżyła, że pasażerowie 156-tki mogą zapomnieć o jakiejkolwiek punktualności. Potem dodatkowo okazało się, że autobusy jeżdżą raptem dwa razy na godzinę i w ogóle można zapomnieć o wszystkim. Niektórzy mieli nadzieję, że przynajmniej po wakacjach ZTM zwiększy częstotliwość kursowania linii – ale tak się nie stało.

I w tym momencie do boju o 156 ruszyli radni Targówka. I to nie jeden, czy dwóch – ale aż troje, z trzech różnych ugrupowań!

Na początku września radni Bartosz Szajkowski (PO), Miłosz Stanisławki (PiS) i Małgorzata Kwiatkowska („Mieszkańcy Bródna, Targówka i Zacisza”, czyli de facto Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno) równocześnie napisali trzy niemal identyczne interpelacje – wszyscy żądają od ZTM zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów 156 w godzinach szczytu (czyli 6-9 rano i 14-17 po południu).

„Obecnie 156 jest jedynym autobusem dla Targówka Mieszkaniowego (rejon Myszkowska, Witebska, DKS Targówek, Pratulińska) którym mieszkańcy mogą bezpośrednio i na czas dotrzeć do miejsc pracy i placówek oświatowych znajdujących się na Bródnie”

– wyjaśnia dodatkowo w piśmie radna Kwiatkowska.

Czy ZTM ugnie się pod presją połączonych sił radnych z dzielnicy Targówek, czy też wymyśli jakąś gładką wymówkę, udowadniającą że lepiej jak jest gorzej – dowiemy się w ciągu kilku tygodni i oczywiście od razu napiszemy o tym na targowek.info.

 

Obecna trasa 156 w naszej dzielnicy

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx